Yeşil Kasaba TR Radyo’ya Konuk Oluyor

Yeşil Kasaba, 1 Haziran 2020 Pazartesi akşamı 21:00’da TR Radyo‘da Almina iLe Nazar Boncuğuprogramının canlı bağlantı konuğu olacak. Eğreti isimli şarkısı için çekmiş olduğu klibi ve özellikle vermiş olduğu sosyal sorumluluk projesi konserleri ile adından söz ettiren ve bu konserlerde dinleyicilerini hem coşturup hem de duygulandırdığını ifade eden Yeşil Kasaba, şair ve solist olmak üzere iki kişinin oluşturmuş olduğu bir grup ve her Pazartesi ve Salı akşamı farklı bir konuğu ağırlayan Almina iLe Nazar Boncuğu’nda radyo dinleyicileri ile buluşacak.

Yeşil Kasaba, sahnede bir arada bulunan şair ve solistin grup adı olmakla birlikte, yeşil şefkat ve sevgiyi; kasaba ise doğallığı simgelemektedir. Şair Murat Selçuk Katıoğlu’nun sahne adı Yeşil Adam’dır. Anlamı: insanlığını unutmayan, doğal ve içten kişi olarak açıklanmaktadır. Pınar Taşdöner ise Mor Narpın adı ile sahne almakta olup, Mor’un anlamı renk biliminde bütünleşmedir. Ancak Narpın’ın bir hikayesi bulunmaktadır ki o da şu şekildedir: Pınar Taşdöner, kendi ismini çok sevmesine karşın, Yeşil Adam’a, sadece kendisine ait olan bir isim bulabilip bulamayacağını sormuş ve arama motorlarına yazıldığında sadece kendisinin çıkmasını istemiştir. Bunun sonucunda Yeşil Adam Pınar Taşdöner’e 3 dakika içerisinde Narpın ismini bulmuştur.

Yeşil Kasaba, Aydın’da bundan 8 sene önce Yeşil Adam tarafından kurulmuş olup, Yeşil adam söz yazarı, bestekar, şair, yazar, bio enerjist… gibi pek çok unvan sahibidir. Şarkılarını rüyalarında yazmakta ve sahnelere, herhangi bir düzenlemeye tabii tutmadan, tamamen doğal şekli ile sunmakta ve dinleyicilerinin duygularına da bu doğallığı sayesinde hitap etmektedir.

Solist Mor Narpın ise oyuncu, besteci, flüt, piyano ve şan öğretmeni olarak tanımlanmaktadır. 8 yıl boyunca hiç bir albüm ya da klip çıkartmadan, sadece sosyal sorumluluk projeleri ile Türkiye’nin pek çok farklı yerinde konserler veren Yeşil Kasaba, engelli çocuklar, sokak çocukları, kadına şiddet, sokak hayvanları… gibi önemli konulara, kurumlar ve özel aktiviteler aracılığı ile dikkat çekmeyi başarmış bir gruptur.

Yeşil Adam, pek çok ünlü sanatçıya bestelerini verdiğini fakat yine de müzik piyasasında geri planda kalmayı tercih ettiğini dile getirirken, vermiş olduğu bio enerji seminerlerinden birinde Mor Narpın ile tanışmasının sonrasında fikrinin değiştiğini ifade ediyor. Mor Narpın ise bu aşamanın sonrasında birlikte yürüyüp, Yeşil Adam’la bir bütün olarak hareket ettiklerini, bu süreçte olumlu ve olumsuz eleştiriler aldıklarını, bu eleştirilerin de kendilerini güçlendirdiğini dile getiriyor.

Her Pazartesi ve Salı farklı bir konuğu ağırlayan Almina iLe Nazar Boncuğu’nda, TR Radyo’da hikayelerini canlı canlı anlatacak olan Yeşil Kasaba’yı daha yakından tanımak için radyo dinlemeye devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*