Yonca Poyrazoğlu, Sırra Kadem isimli, kadına şiddeti anlatan ve yaşanmış bir olaydan esinlenilerek hayata geçirilmiş şarkısı ile 15 Mayıs 2021 Cumartesi akşamı 22:30’da TR Radyo’da Savaş’la Savaş Zamanı programına canlı bağlantı konuğu olacak.

Yonca Poyrazoğlu : Sırra Kadem

Biraz önce de değindiğimiz gibi yaşanmış bir hikayeden esinlenilerek Yonca Poyrazoğlu tarafından yorumlanan Sırra Kadem şarkısının müziği ve aranjörlüğü Kürşat Poyraz tarafından yapılmıştır. Sırra Kadem isimli şarkının sözleri ise Cengiz Atabey imzası taşımaktadır.

Sırra Kadem şarkısının klibinin senaryosu Kürşat Poyraz tarafından hazırlanırken, Kaan Malkoç ise Yonca Poyrazoğlu’nun sanat danışmanlığı ve oyuncu koçluğunu üstlendi.

Klipte, kadına şiddetin neden olduğu psikolojik bir travmadan söz ediliyor. Kades isimli uygulamanın tanıtımına da yer verilen Sırra Kadem şarkısının klibinde, asıl amacın, kadına şiddete karşı farkındalık oluşturulması olduğu dile getiriliyor.

Yonca Poyrazoğlu’na göre Sırra Kadem şarkısı, herkesin özlediği 90’lar soundunda hazırlandı. Kendisi bu şarkının yorumcusu olmaktan yaşadığı mutluluğu sözlerle ifade edemeyeceğini belirtiyor.

Yonca Poyrazoğlu Kimdir?

Başarılı müzik insanı Üstün Poyraz’ın kızı olan Yonca Poyrazoğlu, gözünü, ailesindeki başarılı müzisyenler sayesinde dünyaya müzikle açtığını ve dolayısı ile hayatında başka bir uğraş edinmeyi hiç düşünmediğini ifade ediyor.

Hem ülkemizde; hem de yurt dışında aldığı eğitimlerin sonrasında müziğe Türkiye’de devam etme kararı aldı.

Bu bilgileri ve tüm detaylarını 15 Mayıs 2021 Cumartesi akşamı 22:30’da TR Radyo‘da Savaş’la Savaş Zamanı programına konuk olacak olan Yonca Poyrazoğlu’ndan almak için, bu keyifli sohbeti sakın kaçırmayın.