Erkek tipleri Alfa Beta olarak düşünülüyor ve değerlendiriliyor. Bununla birlikte son dönemlerde sıklıkla erkek tiplerinden söz edildiğini belirtmeden de geçmemeliyiz. Peki erkek tipleri ve özelliklerinin Alfa ve Beta’dan çok daha fazla olduğunu söylersek fikriniz bu konuda ne olur? Aslında son dönemlerde: “Adama bak resmen Alfa” gibi tabirleri sıklıkla duymaya başladık. Ya da Beta erkek tiplerinden dalga geçilerek de söz edilebiliyor. Fakat pek çoğumuz muhtemelen erkek tipleri ve özelliklerinin detaylarını tam olarak bilmiyoruz. O halde lafı daha fazla uzatmayalım; erkek tipleri Alfa Beta ve çok daha fazlası burada…

Alfa Erkek Ne Demek?

Erkek tipleri Alfa Beta olarak ayrılmaz sadece, aslında çok daha fazlasıdır ama bu tiplerin ilki Alfa erkeklerdir. Peki o halde Alfa erkek ne demek diye bakacak olursak, onların Koç burcuna benzediklerini söyleyebiliriz. Aslında tam bir ağır abidirler ama dışa dönük olmaları da söz konusudur. Bununla birlikte ortamların doğal liderleridirler. Kadınlar tarafından çok fazla tercih edilen özellikleri bulunmaktadır. Dolayısı ile Alfa erkekler kadınlar tarafından çok tercih edilirler. Peki erkek tipleri ve özellikleri hakkında bilgi verirken Alfa erkekler için nelerden söz edebiliriz?

■ Alfa erkekler, olaylardan duygusal olarak etkilenmediklerini düşünseler de aslında sadece duygularını dışa yansıtmaz; içlerine atarlar ve bu nedenle de dönem dönem öfke patlamaları yaşadıklarını bilmek gerekir.

■ Diğer erkek tiplerine üstünlük sağlarlar. Alfa erkekler kendi içlerinde ise ya çok iyi anlaşır ya da birbirleri ile hiç anlaşamazlar.

■ Flört etmeyi çok seven Alfa erkekler, erkek olmanın üstün olmak anlamına geldiğini düşünürler.

■ Erkek tipleri ve özellikleri hakkında bilgi vermeye, Alfa erkekleri anlatarak devam edecek olursak, ortamlara girdiklerinde fark edilir olmayı sevdiklerini ve yönetmekten hoşlandıklarını da belirtmeden geçmemeliyiz. Ancak erkekler de Alfa erkekler tarafından yönetilmekten mutlu olurlar.

■ Erkek tipleri Alfa Beta sıralamasında Alfa erkekler,kadınlar tarafından birlikte olmanın en çok istendiği erkeklerdir.

Beta Erkek Ne Demek?

Erkek tipleri Alfa Beta sınıflandırmasının ikinci tipi Beta erkeklerdir. Peki Beta erkek ne demek? Aslında Beta erkekler Alfa erkeklerin zıttı olarak da tanımlanabilirler. Fakat bu tanım çok yanlıştır. Öyle ki görev insanı olarak nitelendirilebilen Beta erkeklerin sorunu, bu durum nedeni ile dışarıdan ezik olarak görünmeleridir. Peki erkek tipleri ve özelliklerine değinecek olursak Beta erkekleri nasıl tanımlamalıyız?

■ Beta erkeklerin, dünya genelindeki erkeklerin büyük çoğunluğunu oluşturduklarını söyleyerek özelliklerinden bahsetmeye başlayalım.

■ Beta erkekler aslında kadınların tercih ettiği erkeklerin çoğunluğu arasında yer almazlar. Fakat günümüz şartlarında ideal erkek tanımlaması Beta erkekler için geçerlidir.Dolayısı ile evlilikleri oldukça başarılıdır.

■ Genellikle göz önünde olmayı sevmeyip, ikinci planda kalmayı tercih ederler. Fakat bulundukları ortamda kendilerini ve grubu yönetecek bir Alfa erkek yoksa, bu durumda sorumluluğu hiç düşünmeden Beta erkekler alır.

■ Beta erkekler çok iyi arkadaş olurlar.

■ Erkek tipleri ve özellikleri hakkında bilgilerden söz ederken, bir işe başlamadan önce çok düşündüklerini; çünkü başarısız olmaktan çok korktuklarını belirtmeliyiz.

■ Yönlendirilme ihtiyacı duyarlar. Kendilerine çok güvenen erkek tipleri arasında yer almazlar.

■ Beta erkekler hem duygusaldırlar hem de duygularını gizleme gereği duymazlar.

Gamma Erkek Ne Demek?

Erkek tipleri Alfa Beta sınıflamasının dışında kalsalar da aslında toplumda sayıları oldukça fazladır. Öyle ki her insanın hayatında mutlaka var olan Gamma erkekler, bazen kendilerinin Gamma erkek olduklarını dahi bilmezler. Gamma erkek ne demek sorusuna yanıt verdikten sonra da dilerseniz erkek tipleri ve özelliklerinde Gamma erkeklere değinelim.

■ Gamma erkekler, filozofların büyük çoğunluğunu oluşturmaktadır.

■ Aşık olduklarında ise karşılarındaki kadına Hayır diyemedikleri için kelimenin tam anlamı ile Beta erkeklere dönüşebilir ve ilişkileri duygusal ise mantıklarını bir kenara bırakabilirler.

■ Birlikte olacakları kadınlara güvenmek isteyen Gamma erkeklerin hedefi her zaman uzun soluklu ilişkilerdir.

■ Çok fazla plan proje yaparlar ama bunları hayata geçirmek onlar için genellikle ya zor ya da imkansızdır.

■ Alfa erkeklerle pek anlaşamayan Gamma erkekler, Alfa erkekler tarafından zor yönetilir. Bununla birlikte mantığı ile hareket eden Gamma erkekler soğukkanlılıkları ile bilinirler.

■ Genellikle içlerine kapanık yaşayan Gamma erkekler bulundukları ortamın lideri olmadıkları gibi takipçisi de değildirler. Duruma göre hareket ettiklerini söyleyebiliriz. Ancak girdikleri ortamlarda dikkat çekmeseler de erkek tipleri ve özelliklerine göre Gamma erkeklerin herhangi bir problem karşısında hemen itiraz eden taraf olduklarını söyleyebiliriz.

Omega Erkek Ne Demek?

Omega erkek ne demek sorusuna yanıt verirken, onların erkek tipleri Alfa Beta sınıflandırmasında yer almadıklarını söyleyebiliriz. Alfa erkeğe zıt oldukları gibi Beta erkeğe de zıttırlar. Omega erkek ne demek sorusunun yanıtlarını, erkek tipleri ve özelliklerini gözden geçirerek alabiliriz.

■ Omega erkeklerden iyi bir takım oyuncusu olmayacağını bilmelisiniz. Kendi kendinin lideri olan bu adamlara liderlik edemeyeceğiniz gibi, ondan da size liderlik etmesini bekleyemezsiniz.

■ En zeki erkeklerin Omega erkek grubundan çıktığını belirtmek gerekir. Birlikte oldukları kadının kendilerine saygı göstermesini isteyen Omega erkekler özel alana her zaman ihtiyaç duyarlar.

■ Son dönemlere kadar iş hayatında geri planda kalmayı tercih eden Omega erkekler için erkek tipleri ve özelliklerinden söz ederken, teknolojinin gelişmesi ile birlikte onların da ön plana çıktıklarını söyleyebiliriz. Bununla birlikte, dışarıdan ne kadar içine kapanık gibi görünseler de kalabalık ortamlarda dikkat çekmeyi severler.

■ Omega erkekler kadınlar tarafından çok tercih edilmeyen ve bu durumu da hiç önemsemeyen erkeklerdir. Bununla birlikte onlara küçük ve huzurlu bir hayatın yeteceğini de söyleyebiliriz. Rahat bir koltukları ve bilgisayarlarında güzel oyunları olmasının sonrasında ona dokunmasanız çok mutlu olurlar.

■ Erkek tipleri ve özelliklerine göre Omega erkekler hayata diğer erkeklerin baktığından farklı bakar, başarı, kadın ya da para peşinde koşmazlar.

Sigma Erkek Ne Demek?

Erkek tipleri Alfa Beta grubunun dışında kalan ve Alfa erkekleri alt edebilecek karakterde bulunan Sigma erkek ne demek sorusunun yanıtlarını da yine erkek tipleri ve özelliklerine bakarak vereceğiz. Ancak bu erkeklerin sinsi gibi durup, karizmatik oluşlarından söz etmeden geçmemeliyiz.

■ Kısa süreli ama tutkulu aşkları uzun süreli aşklara tercih ederler.

■ Bağımsız ruhlu olan Sigma erkek, kafasına estiği gibi hareket eden ve kafasına estiğinde hemen valizini toplayıp, onu kimsenin bulamayacağı bir yere gidebilecek biridir.

■ Kendilerinden emin, esprili ve zeki olurlar. Bununla birlikte kendi başlarına olmayı severler. Takım oyuncusu değildirler.

■ İnsanlar üzerinde hakimiyet kurmayı sevmeyen Sigma erkekler gerektiğinde Alfa erkekler üzerinde dahi hakimiyet kurmayı severler. Takdir edersiniz ki kimse de onlara liderlik yapamaz.

■ Sessiz olsa da içe dönük olmayan Sigma erkekler bir rekabete girdiklerinde ise mutlaka o rekabetin kazanan tarafı olurlar.

■ Herkesle çok iyi anlaşabilirler. Kolay etkilenmeseler de kolay etkileyen bir özellikleri vardır ki bunu daha çok kadınlar üzerinde kullanırlar.

■ Erkek tipleri Alfa Beta konusunu ele alır ve Sigma erkek için erkek tipleri ve özelliklerinden söz ederken, son olarak bu adamların, insanların kendileri hakkında ne düşündüklerini önemsemediklerini ve yalnızlığı seven kişilikler olduklarını belirtmemiz gerekmektedir.