Hangi filmi izlemeliyim 2020 yılının en çok sorulan soruları arasında yer aldı. Bunun nedeni, insanların evde kalırken yapılabilecek şeyler aramasından kaynaklanmakla birlikte, film izlemek için eldeki en iyi alternatif ise elbette Netflix… Bu nedenle bugün sizler için Netflix’te izlenmesi gereken filmler hakkında bilgiler vermek istedik. Hepimizin elinde bolca internet bulunmakla birlikte, pek çoğumuz sınırsız internet kullanımı gerçekleştiriyor. Bununla birlikte, radyo dinlerken yaşanan kesintinin, internet alt yapısının bu denli yoğun internet kullanımını kaldırmamasından kaynaklandığını daha önce açıklamıştık. Dolayısı ile internet servis sağlayıcıları müşterilerinin hızını en az bir kaç kat arttırma çalışmalarına başlamış bulunmaktalar. Film izlemek için ise sinemalara gitme şansımız olmadığına göre, internet üzerinden bu aktiviteyi rahatlıkla gerçekleştirebilecek durumdayız.

Hangi filmi izlemeliyim 2020 sorusunun yanıtlarını NetFlix üzerinde arayanların ilk olarak bu platforma üye olmaları gerekiyor. Ancak üyelik ücreti oldukça düşük. Ve bir üyelikle 5 kişinin Netflix’e girebilmesi mümkün olduğu için de Netflix’e verilen aylık üyelik ücreti göze görünmeyecek derecede az. Netflix’te izlenmesi gereken filmler aslında platformun yayına yeni giren en iyi filmleri. Peki bunlar hangileri? Evde kalırken yapılabilecek şeyler arasında yer alan film izlemek için Netflix’te seçim hakkımızı hangi filmlerden yana yapmalıyız? İşte yanıtları:

Hangi Filmi İzlemeliyim 2020?

■ Extraction: 24 Nisan 2020’de yayınlanan Extraction, Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasında ilk sırada yer alıyor. Filmin konusunu, silah kaçakçıları ve uyuşturucu baronları arasında başlayan bir yeraltı savaşı oluşturuyor. Girilmesi zor bir şehirde, uyuşturucu baronunun oğlu esir olarak tutuluyor. Çocuk babasının kendisini kurtarmasını beklerken, babası bu iş için, kaybedecek hiç bir şeyi olmayan korkusuz bir asker olan ve kendine çok güvenen Tyler Rake’yi tutuyor. Aslında bir intihar görevi olsa da Tyler, sahip olduğu güçlü kişilik özellikleri kapsamında bu görevi kabul ettiğinde başına gelenler, Extraction filminin konusunu oluşturuyor.

■ Betongold: 17 Nisan 2020’de Netflix’te yayınlanan Betongold, Hangi filmi izlemeliyim 2020 sorusuna yanıt arayanlar için, Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasında ikinci sırada yer alıyor. Filmin Türk yönetmeni Cüneyt Kaya, filmde, zengin olmak için her şeyi göze alan bir adamın, üç kağıtçı arkadaşı ile birlikte Berlin’deki emlak piyasasını alt üst edişini anlatıyor. Ancak bu sırada kendi hayatları da alt üst olunca, her şey yeniden başlıyor…

■ Spenser Kanunları: Spenser, genel olarak bakıldığında problemleri çözmesi için görevlendirilmiş bir polis olması gerekirken, aslında o her şeyi problem haline getirebilen bir polistir. Ve bu özelliği dolayısı ile amirini darp edip hapse girmiştir. Ancak cezasını tamamlayıp çıktığında tek amacı eski hayatından ve onun izlerinden kurtulmak için Boston’u terk etmektir. Ancak işler hiç de umduğu gibi gitmez. Darp ettiği amiri ve yakın bir arkadaşının öldüğünü öğrenir. Bunu çözmeden Boston’dan ayrılmamaya karar verir ve kendisine, boks hocası ve onun sevgilisi ile birlikte bir takım kurar. Spenser bu sefer yalnız değildir…

 

■ Lost Girls: Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Lost Girls’te Mari Gilbert’in kızı kaybolmuş; ancak polis bu kayıp olayının üzerinde yeterince durmamıştır. Gerçek olaylardan esinlenilerek hazırlanmış olan filmde kendi çabaları ile kızını bulmaya karar veren Mari, edindiği bilgiler üzerine Long İsland’a gider. Ve burada çalışmakta olan pek çok kadının öldürülmüş olduğunu görür. Ancak bu olayın arkasında da kimse durmamıştır. Mari, bu insanların dünyaya unutturulmaması adına çalışmaya söz verir ve şimdiki hedefi bellidir. Hangi filmi izlemeliyim 2020 sorusunun yanıtlarını arayanlar, gerçeğe yakın bir film izlemek istiyorlarsa Lost Girls’i mutlaka izlemeliler.

■ Sergio: Hangi filmi izlemeliyim 2020 sorusuna, gerçek hayatlardan esinlenilerek yapılmış filmler ile yanıt bulmaya çalışan kişiler için Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasında yer alan bir diğer öneri de Sergio’dur. Diplomat olarak dünyanın çok farklı bölgelerinde, karışık işlerde çalışmış olan Sergio, masum insanları koruyabilmek adına hep savaş suçluları, devrimciler ve devlet başkanları ile karşı karşıya gelmiştir. Uzun zaman yaptığı bu işe artık bir son vermek ve sevdiği kadınla hayatını bir düzene koymak istemektedir ancak son bir iş daha yapıp, hayallerini onun sonrasında gerçekleştirmeye karar verir ve Amerika’nın işgal edilmesinden sonra Bağdat’ta karışan işleri düzene sokmak için bölgeye gider. Tam da bu sırada Birleşmiş Milletler binasında bir bomba patlar. Bunun üzerine işler çok daha karmaşık bir hal alır. Netflix’te izlenmesi gereken filmler arasında yer alan Sergio, 17 Nisan 2020’de yayına girmiştir ve bir adamın hem fiziksel, hem de duygusal olarak kendini zorlayıp, ölüm kalım savaşı verdiği durumu anlatmaktadır.