Sigma Erkek Kimdir? Onu Nasıl Tanırsınız?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Sigma erkek kavramını daha önce hiç duydunuz mu? Eğer şimdiye kadar duymadıysanız bile artık biliyorsunuz ki sigma erkek diye bir şey var. Ve erkek tipleri arasında belki de adından en az söz edilenlerden bir tanesi.


Dolayısı ile haklarında bilgi sahibi olmamanız gayet doğal. Ama artık biliyorsunuz ki sigma erkek diye bir şey var. İlerleyen bölümlerde size onlar hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Light erkeği nasıl tanıyorsanız, bundan sonra bir sigma erkek gördüğünüzde onu da tanıyacaksınız.

Sigma Erkek Nedir?

Sigma erkek nedir sorusuna basitçe, erkek tiplerinden biridir desek de aslında onları diğer erkeklerden ayıran bariz farkları vardır. Örneğin bu erkek tipi içe dönüktür. Ne kariyerinde ne de toplum içindeki konumunda pozisyona önem vermez. Bu konuda kaygısız oldukları söylenebilir.

Peki ama neden toplum içerisinde yer edinmek onlar için önemli değildir? Çünkü onlar gizemli olmayı severler. Kendilerine toplum içerisinde yer edinmemek adına çaba bile sarf edebilirler. Bu durumun sebebi, bilinir olmak istememelerinden kaynaklanmaktadır. Ancak gizem onların tek özelliği de değildir.

Sigma Erkek Özellikleri

Sigma erkek özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak, sizi, onları daha kolay tanıyacak hale getirir. TR Radyo olarak, nabza göre şerbet verebilmeniz adına, onları size daha yakından tanıtmak istiyoruz.

■ Alfa erkek özellikleri arasında ilk sırada uyumlu olmamaları yer alıyor. Bu durumun nedeni aslında özgür olmak istemeleri. Ve uyumsuz olmak tamamen kendi tercihleri. Bu şekilde sergiledikleri tutumla, bağımsız bir hayatı doya doya yaşayabiliyorlar. Ve emin olun gösteriş de yapmyorlar. Bu onların doğalarında var.

■ Bir erkek eğer sigma ise bir ekip içerisinde yer almaktan hoşlanmaz. Hatta ekip işi yapmayı sevmez. Kendi başına kalıp, kendi işini kendi görmeyi sever.

■ Sigma erkekleri tanımlarken de belirtmiş olduğumuz gibi, gizem onların diğer adı gibidir. Bu durum da çevrelerindeki insanların onları merak etmesine neden olur. Ancak emin olun bunu zorla yapmazlar. Dedik ya: Doğalarında var.

■ Topluma uyum sağlamaktan hoşlanmayan bu erkek tipi, aynı zamanda kurallara karşı gelmekten de oldukça hoşlanır. Çünkü bilir ki bu şekilde insanlar tarafından daha kolay dışlanır. Zaten amacı da o değil miydi? Yani kurallara karşı geldiklerinde isyan ettiklerini düşünmemelisiniz.


■ Bir sigma erkek, istediği şey her neyse onu alır. Kanunlara karşı gelmek ya da tehlikeli şeyler yapmak bu noktada onun için hiç bir önem arz etmez. Zaten artık biliyoruz ki kurallara uymuyorlar. Bazen umursamaz ve vurdumduymaz olmaları da tamamen bu yüzdendir.

■ Şimdiye kadarki saymış olduğumuz özellikler aklınızı karıştırmasın. Sigma erkekler, ailelerine, arkadaş ya da sevgililerine değer verirler. Ancak onlara bağımlı bir hayat da yaşamazlar. Onlar sadece sigma erkekleri tamamlayan kişiler olarak hayatlarındadır.

■ Sigma erkek özellikleri arasında yer alan bir diğer detay ise onların çok fazla ve derin düşündükleridir. Ne düşündüklerini asla bilemezsiniz. Zaten dramatize etmek ya da ilgi çekmekten kaçınırlar. Ancak çok analitik düşündükleri de bir gerçek.

Sigma Erkek Test

 

Sigma erkek test yaparak da bulunabilir. Örneğin bir erkek grup içerisinde eğleniyor; ancak enerjisini anlamsız şeylere harcamak istemiyorsa ve bununla birlikte,sessizliği eşi bulunmaz bir nimet olarak görüyor; yalnızlığı seviyorsa sigma erkek grubunda yer alıyor demektir.

■ İnsanların davranışlarını anlayabilen ve yorumlayabilen bu erkek tipi sessiz de olsa etrafında olan biten her şeyden haberdardır. Aslında sessizlikleri, onların uyanık ve kurnaz oldukları anlamına gelir. Çok iyi bir gözlemci olduklarını kesinlikle unutmayın.

■ Sosyal bir tip olmadıklarını da belirtmeden geçmeyelim. Ancak bu onların sıkıcı olduğu anlamına da gelmez. Sigma erkek test yapıyorsanız, bu erkeklerin, enerjilerinin çoğunu çevrelerini analiz etmeye harcadıklarını bilmelisiniz. Onlar çok zeki insanlardır.

■ Yeni deneyimler edinmekten ve bilgiler öğrenmekten kesinlikle kaçmazlar. Hattasigma erkek yeniliğe açtır da diyebiliriz. Bu nedenle de kendi yolunu kendi çizmeye oldukça meraklıdır. Onları sadece bu şekilde bile tanıyabilirsiniz.

■ Sigma erkekler, bulundukları toplumun kurallarına uymayı sevmeseler de o topluma etki etmeyi severler. Ancak bu onların lider olmak istedikleri anlamına gelmez. Ya da aykırı insanlar olduklarını da düşünmeyin. Sadece biraz karmaşık karakterler.

■ Moda ya da marka tutkusu da olmayan bu erkek tipi, giydiği şeylerle sadece rahat hissetmeyi sever. Rahatsız hissedecekleri şeylerle enerjilerini harcayamazlar. Malum, o enerji başka alanlarda da lazım öyle değil mi?

■ Sigma erkek tipi sorun çıkarmayı inanılmaz sever. Ve bu sorunlarla adeta beslenir. İnsanların birbirlerine karşı gelmelerinden çok hoşlanır. Bu da zaman zaman kişileri, kavga etmeleri yönünde kışkırtıp, sonra da arkasına yaslanarak onları izlemesine neden olabilir.


■ Son olarak sigma erkek test kategorisinde, bu erkeklerin kimseyi takip etmeyip, kimsenin de onları takip etmesini istemedikleri gerçeğine değinmeden geçmemeliyiz. Dolayısı ile onlar biraz yalnızlar. Ancak Android radyo uygulaması kullanmayı çok seviyorlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*