Sigma Erkek Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Sigma erkek nedir, son zamanların hem kadınlar; hem de erkekler tarafından en çok sorulan soruları arasında yer alıyor. Çünkü bizler genellikle erkek tipleri arasında yer alan alfa erkek ve beta erkek hakkında bilgi sahibiyiz. Dolayısı ile sigma erkek merak uyandırıyor.


Genel olarak beta erkeklere baktığımızda, dünyaya emir almak için geldiklerini düşünebiliriz. Alfa erkeklerin ise liderlik yönleri ağır basar. Kendilerine ciddi anlamda güvenen alfa erkekler hayatamantıksız yaklaşır; ama yine de öncü olmayı başarırlar. Peki sigma erkek nedir? Hangi özelliklere sahiptir?

Sigma Erkek Nedir?

Sigma erkek nedir sorusunu sorunca, aslında bu kavram toplum için yeni bir şeymiş gibi algılanıyor. Ancak aslında öyle sayılmaz. Sadece onlara bilmediğimiz bir tanım yüklenmiş gibi… Hayatı kendi kuralları ve kendi kafasına göre yaşayan erkeklere sigma erkek diyebiliriz mesela.

Alfa erkekle sigma erkeği de birbirine çok karıştırmamak gerekir. Çünkü sigma erkek bu noktada toplum kurallarına göre yaşamayı genellikle reddeder. Ancak alfa erkek toplum kurallarına uyacak olan insanlara liderlik etme taraftarıdır. Dolayısı ile birbirlerinden belirgin şekilde ayrılırlar.

Çevrelerindeki insanlar tarafından “farklı” olarak tanımlanırlar. Hatta onlara itici geldiklerini de söyleyebiliriz. Genellikle serbest meslek sahibi olan bu erkekler sorunlara ve sırtlarında taşıdıkları yüklere aldırmadan karanlığa doğru yürürler. Macera peşinde koştuklarını da söyleyebiliriz. Yeni bilgilere açtırlar.

Peki sigma erkek kavramı gerçekten yeni bir kavram mı? Kesinlikle değil. Önceden de varlardı. Ancak internetin yaygınlaşması ve insanların daha özgür hale gelmeye başlaması ile birlikte, onları daha çok ortada görmeye başladık. Her zaman var olan sigma erkekler, dikkat çekmiyorlardı.


Bazı kadınlar ise sigma erkekleri çok ilgi çekici buluyor. Bunun sebebi ise onların her zaman kendilerine yetebilen özellikleri. Hayatta kalmak için ne birine; ne de bir şeye ihtiyaçları yok. Sigma erkek nedir sorusuna yanıt verdikten sonra, sigma erkek özelliklerine bakalım.

Sigma Erkek Özellikleri

■ Sigma erkek özellikleri arasında ilk sırada, onların yalnız kalmayı sevdiklerinden söz etmemiz gerekmektedir. Çevrelerindeki insanlar onlar için ne kadar önemli olurlarsa olsunlar, aslında birer enerji vampiridirler. Dolayısı ile düşünmek için zaman ve yere ihtiyaç duyarlar. Onları yalnızlıklarından tanırsınız.

■ Sigma erkek genel olarak çok zekidir. Dolayısı ile grup içerisinde yapılması gerekenleriyapar ve çözülmesi gereken sorunları çözer. Vetüm bunları bir lider kabiliyeti ile ama sessizce yapar. Dolayısı ile siz onun lider olduğunu anlamazsınız dahi

■ Bir sigma erkek, bir toplumda lider olması gerekiyorsa, bu rolü ona kimsenin vermesini de beklemez. Gerekirse sorumluluk alır. Liderlik rolünü yerine getirir. Ve bu da onun gerektiğinde gruplara uyum sağladığı anlamına gelmektedir.

■ Sigma erkek özellikleri arasında yer alan bir diğer detay da herkese aynı şekilde davranmalarıdır. Bir insan ünlü diyeona farklı davranmaz. Biri kendisinin yöneticisi diye onu diğer çalışanlardan ayrı bir kefeye koymaz. Herkese aynı mesafede yaklaşırlar.

■ Pek çok insan, çevresi tarafından değer görmekten hoşlanır. Ve bunun için de bir sosyal çevreye ihtiyaç duyar. Ancak aynı durum sigma erkek için söz konusu değildir. Onlar, kimsenin takdirine ihtiyaç duymaz. Dolayısı ile istediğinden fazla sorumluluk da almazlar.

■ Bir sigma erkeğin çok konuştuğunu göremezsiniz. Hele ki günlük hayatta yaşadıkları ve ertesi gün önemini kaybedecek şeyleri oturup da size anlattıklarına hiç şahit olmazsınız. Bununla birlikte çok konuşan; özellikle gereksiz konuşan insanlardan da hoşlanmaz, sessizliği severler.

■ Genellikle içe dönük karakterler olan sigma erkekler, ne tam siyah; ne de tam beyaz olmayı tercih ederler. Gri olmak onlar için en doğrusudur. Böylece toplumun kendilerine bir statü yüklemesi ya da vermeye meyilli olduğu saygıyı taşımak zorunda da kalmazlar.


■ Sigma erkek özellikleri arasında risk almayı sevdiklerine de değinmeliyiz. Ancak aldıkları riskleri iyi hesaplayarak alırlar. Ve bununla birlikte heraldıkları riskin ardında mutlaka bir amaçları vardır. Hayatı tek düze yaşamayı sevmedikleri gibi, bu sırada otoriter de olmazlar.

Sigma Erkek Test

Sigma erkek test aşamasındaysanız, bu kriterlerin sizde olup olmadığını da değerlendirebilirsiniz. Örneğin formaliteyi sevmeyen sigma erkek, bununla birlikte, yapılması gerekenleri anlatmakla zaman da kaybetmez. Bunun yerine yapılması gerekeni yapar, gerisini de akışına bırakır.

■ Kendini çok iyi tanıyan sigma erkekler, hangi konuda iyi olduklarını bildikleri gibi, hangi konuda zayıf olduklarını da bilirler. Ve zayıf yönlerini iyileştirmek için de çaba harcarlar. Her şeyi iyi yapmak, onlar için etrafa iyi görünmekten çok daha değerlidir.

■ Kadınları iyi tanıyan sigma erkek, onların ne istediğini ve neye göre karar verdiklerini de iyi bilir. Var sayalım ki kadınlar burçlara önem veriyor. Sigma erkek de burçlara önem verir. Çünkü burçların verdiği enerji ile kadınları etkileyeceğini bilir. Dedik ya, çok zekiler.

■ Sigma erkek test yaparken, kendi kaderini kendi belirleyen bir kişilik olduğunu da söylemeliyiz. Kendi yolunu her zaman kendi çizer. Ancak bununla da kalmayıp, hırslı bir karakter olduğunu belirtmeden de geçmemeliyiz.

■ Kadınlar için sigma erkek, gerek az konuşması, gerekse de davranışlarının ve seçimlerinin anlaşılmaması dolayısı ile robot gibi olarak değerlendirilebilir. Bu da bir sigma erkek ile çıkmanın aslında en zor yanıdır. Bunlar sizin duygusal ihtiyaçlarınız değil çünkü.

■ Sigma erkek nedir sorusunun yanıtını bilen bir kadının da biraz onu şaşırtması önemlidir. Dolayısı ile bir sigma erkek ile birlikte iseniz, işleri bilinen yöntemlerle çözmek yerine, onu şaşırtacak farklı şekillerde çözmeye odaklanmalısınız.


TR Radyo dinleyen kaç tane sigma erkek var ya da kaç TR Radyo dinleyicisi bir sigma erkekle çıkıyor, konu altına yorum olarak yazabilirsiniz… Radyomuzu Android radyo uygulamasından da dinleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*