Web siteniz üzerinden ziyaretçilerinize kesintisiz canlı radyo dinletmek; ya da online radyo dinletmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. İlk olarak neden sitene radyo ekle kodunu kullanmanız gerektiğinden söz edelim, sonrasında da siteme nasıl radyo ekleyebilirim sorusunun yanıtlarını aktaralım. Şu detayı da belirtmeden geçmeyelim: Birazdan size vereceğimiz sitene radyo ekle kodlarını sitenize ekleyerek, ziyaretçilerinize kesintisiz canlı radyo dinletmeyi tercih eder ve bunun için de TR Radyo’yu seçerseniz, bunu bize, konu altında bulunan yorum bölümünden belirtin. Yapacağımız incelemelerde, sitenizde online radyo dinlemek için sadece TR Radyo’nun yer aldığını görürsek, siteniz için bir tanıtım yazısı yazarak sitemizde yayınlayacağız. Peki neden sitene radyo ekle kodlarını kullanmalısınız?

Web sitelerin değeri, ziyaretçilerinin sitede geçirdiği zamanla doğru orantılı olarak yükselir. Bununla birlikte, ziyaretçilerin site içerisinde dolaşması da önemlidir. Google, bir sitenin ziyaret süresi ya da sayfa dolaşma oranı ne kadar yüksek ise o siteyi ziyaretçiler tarafından sevilen, işe yarar, değerli site olarak algılar. Bunun karşılığında da o siteye daha fazla ziyaretçi yollar; yani bir nevi referans olur. Bu nedenle ziyaretçilerinizi sitede tutabilmek ve daha fazla zaman geçirmelerini sağlamak için sitene radyo ekle kodlarını kullanabilirsiniz. TR Radyo’yu 1 saat dinleyecek olan bir ziyaretçi, dinleyici olduğu sitede de bir saat zaman geçirmiş olacaktır. Bu nedenle sitene radyo ekleyerek, Google gözünde daha değerli hale gelebilirsiniz.

Sitene radyo ekle kodunu eklediğiniz anda TR Radyo siteniz üzerinde çalmaya başlayacak ve ziyaretçileriniz kesintisiz canlı radyo dinleme ve online radyo dinleme şansına sahip olacaklardır. 7/24, hem en hit; hem de unutulmayan şarkılara sizin siteniz üzerinden ulaşabileceklerdir. Bunun size bir avantajı daha olacak: TR Radyo’yu sitenizden dinleyen ziyaretçileriniz, radyoyu yeniden dinlemek için yine sizin sitenize geleceklerdir. Avantajlar cazip geldi ise, siteme nasıl radyo ekleyebilirim sorunuzun yanıtını da sizlere aktaralım.

Siteme Nasıl Radyo Ekleyebilirim?

Sitene radyo eklemek için çok fazla bilgiye sahip olmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey, size vereceğimiz HTML kodunu, sitenizde radyonun olmasını istediğiniz yere yerleştirmekten ibaret. Bu noktada yer seçimi konusunda şunu belirtmek isteriz:Hiç bir radyo player, mobilden gelen ziyaretçilerde otomatik olarak başlamayacaktır. Bu akıllı telefonların desteğinin bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle ziyaretçilerin play yapabilmeleri adına, playeri üst kısımlarda konumlandırmaya ve görünürlüğünü sağlamaya çalışmalısınız. Bilgisayar için aynı durum söz konusu değildir. Tüm ziyaretçilerde radyo player, her tarayıcı için otomatik olarak başlayacaktır.

Sitene Radyo Ekle:

<audio controls autoplay="autoplay"><source src="http://radyo.trradyo.com:9982/;stream.mp3" type="audio/mp3"></audio>