Siteme radyo eklemek istiyorum diyorsanız, sizler için ilerleyen bölümlerde, Radyo Player V1 için sitene radyo ekle HTML kodunun aktarımını gerçekleştireceğiz. Sitene radyo ekle şeklinde bir arama gerçekleştirdiğinizde, arama motorları tarafından karşınıza pek çok alternatif çıkartılır. Ve siz bu alternatifler arasından neyi seçeceğinize ve neden onu seçmeniz gerektiğine karar veremeyebilirsiniz. Bu nedenle, siteme radyo eklemek istiyorum dediğiniz noktada, önce kullanacağınız sitene radyo ekle HTML kodu içerisinde yer alan playerin özelliklerini bilmeniz gerekir. Sizlere bu anlamda Radyo Player V1’in özelliklerini detaylı olarak aktaracağız. Sonrasında da sitene radyo eklemek için yapmanız gerekenlerden bahsedeceğiz.

Sitene Radyo Ekle Radyo Player V1

<center><!--Player Baslangic-->
<iframe
 src="//radyo.player.im/js/v1/?rd_yayincomtr
_v1_3=http://radyo.trradyo.com:9982&amp;
rd_yayincomtr_v1_2=100&amp;
rd_yayincomtr_v1_1=500&amp;
rd_yayincomtr_v1_4=shoutcast1&amp;
rd_yayincomtr_v1_5=mp3&amp;
rd_yayincomtr_v1_6=2&amp;
rd_yayincomtr_v1_7=true&amp;
rd_yayincomtr_v1_8=
TR Radyo&amp;rd_yayincomtr_v1_9=true&amp;
rd_yayincomtr_v1_10=80&amp;
rd_yayincomtr_v1_11=c06c84&amp;
rd_yayincomtr_v1_12=f67280&amp;
rd_yayincomtr_v1_13=Bentham&amp;
rd_yayincomtr_v1_14=Allan&amp;
rd_yayincomtr_v1_15=false&amp;
rd_yayincomtr_v1_16=false&amp;
rd_yayincomtr_v1_17=nothing&amp;
rd_yayincomtr_v1_18=3&amp;
rd_yayincomtr_v1_19=&amp;
rd_yayincomtr_v1_20=rgba(0,0,0,0.1)&amp;
rd_yayincomtr_v1_21=small&amp;
rd_yayincomtr_v1_22=yT0adLA3&amp;
rd_yayincomtr_v1_23=https://cros9.yayin.com.tr/&amp;
rd_yayincomtr_v1_24=15000&amp;
rd_yayincomtr_v1_25=&amp;
rd_yayincomtr_v1_26=&amp;
rd_yayincomtr_v1_27=&amp;
rd_yayincomtr_v1_28=&amp;
rd_yayincomtr_v1_29=&amp;
rd_yayincomtr_v1_30=&amp;
rd_yayincomtr_v1_1_r=%" 
name="yayin.com.tr-radyo-player-v1" 
width="500%" height="100px"
 frameborder="0"
 marginwidth="0" marginheight="0"
 scrolling="no"></iframe>
<!--Player Bitis--></center>

Siteme radyo eklemek istiyorum dediğiniz noktada yapmanız gereken tek şey, yukarıda vermiş olduğumuz sitene radyo ekle HTML kodunu sitenizin istediğiniz bir yerine yerleştirmek. Ve bu kod içerisinde Radyo Player V1 bulunuyor. Peki neden Radyo Player V1 kullanmalısınız? İşte sitene radyo ekle Radyo Player V1 özellikleri:

Radyo Player V1 Özellikleri

■ Bazı playerlerin HTML 5 desteği bulunmamaktadır. Ve söz konusu bu playerlerin mobil cihaz; yani telefon ve tabletlerde çalışması durumu söz konusu değildir. Ancak Radyo Player V1 hem mobil cihazlarda; hem de tarayıcılarda sorunsuz şekilde çalışmaktadır.

■ Shoutcast V1, her ne kadar radyo hosting sağlayıcılarının tercihi Shoutcast V2 olsa da sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun sebebi, Shoutcast V1 destekleyen sistemlerin hala yaygın olarak kullanılmasından ileri gelmektedir. Radyo Player V1, siz hangi Shoutcast versiyonunu kullanırsanız kullanın; hatta İcecast’ı dahi desteklemektedir.

■ Tıpkı Shoutcast versiyonlarında olduğu gibi, MP3 ve Aac seçenekleri de yayıncılar tarafından tercihli olarak kullanılmaktadır. Sizin için MP3 daha tercih edilebilir olabilmekle birlikte, Radyo Player V1 hem MP3; hem de Aac desteği sunmaktadır.

■ Siteme radyo eklemek istiyorum diyorsanız, artık mutlaka Responsive player kullanmanız gerekmektedir. Çünkü mobil cihazların ekran boyutları, sizin, Radyo Player V1 için seçmiş olduğunuz boyutları desteklemeyebilir. Fakat Radyo Player V1 içerisinde Responsive desteği de bulunmaktadır. Yani playeriniz, kullandığınız cihazın boyutuna göre şekillenir.

■ İsterseniz, albüm kapağı kullanabileceğiniz Radyo Player V1 içerisinde, isterseniz farklı yazı fontları ve renk seçeneklerinden de rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

■ Gerçek zamanlı ses animasyon desteği de bulunan Radyo Player V1’i sitene radyo eklemek istiyorsanız kullanmayı rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Playerin SSL destekli olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.