Siteme radyo eklemek istiyorum diyorsanız, hemen belirtelim ki hemen belirtelim ki sitene radyo ekle HTML kodunu alabileceğiniz en doğru yerdesiniz. Burada size, Radyo Player V2 için bir sitene radyo ekle kodu oluşturacağız. Sonrasında da neden bu playeri kullanmanız gerektiği ile ilgili detayların paylaşımını gerçekleştireceğiz. Yine de aklınıza takılan soruları ya da yapamadıklarınızı, konu altından bize yorum olarak eklemek isterseniz, size bu konuda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız.

Sitene Radyo Ekle HTML Kodu

Sitene Radyo Ekle Radyo Player V2

<center><!--Player Baslangic--><iframe name="yayin.com.tr-shoutcast-player-v4" src="//radyoplayer.yayin.com.tr/shoutcast-player-v4/?yayincomtrR3=http://radyo.trradyo.com:9982&yayincomtrR2=100&yayincomtrR1=000000&yayincomtrR4=&yayincomtrR5=mpeg&yayincomtrR6=TR Radyo&yayincomtrR7=true&yayincomtrR8=&yayincomtrR9=&yayincomtrR10=Courgette&yayincomtrR11=Courgette&yayincomtrR12=55&yayincomtrR13=500&yayincomtrR14=" width="500" height="55" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" border="0" frameborder="0" allowtransparency="true"></iframe><!--Player Bitis--></center>

Peki siteme radyo eklemek istiyorum diyen bir kişi neden Radyo Player V2’yi eklemeli?

■ Radyo Player V2’nin avantajlarından ilki, yükseklik ve genişliğinin sizin sitenize uygun olarak değiştirilebiliyor olmasıdır. Bunun için kodlarda kendiniz oynama yapabileceğiniz gibi, isterseniz bilgilerinizi konu altına yorum olarak yazabilirsiniz ve biz de bunun için size yardımcı olabiliriz.

■ Sitene radyo eklemek için Radyo Player V2’yi seçerseniz ve bununla birlikte, bu rengin sizin sitenize uygun olduğunu düşünmüyorsanız, istemiş olduğunuz renk kodunu, kod içerisinde yer alan 000000 ile yer değiştirebilirsiniz. Yine bunu yapamamanız halinde, konu altına yorum yazarsanız, sizin adınıza kodu biz de oluşturabiliriz.

■ Sitene radyo ekle HTML kodu olarak Radyo Player V2’yi seçmeniz halinde, mobil ziyaretçileriniz için ayrıca bir HTML5 radyo player oluşturmanıza gerek kalmaz. Player kendiliğinden, otomatik olarak HTML5’e geçiş yapacak ve mobil ziyaretçiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilecektir.

■ Hem ShoutCast V1; hem de ShoutCast V2 versiyonlarının yayınlarını Radyo Player V2 ile ziyaretçilerinize ulaştırabilirsiniz. TR Radyo’nun ShoutCast versiyonu V2’dir ve Radyo Player V2 sorunsuz bir şekilde siteme radyo eklemek istiyorum diyenler tarafından kullanılabilir.

■ Sitene radyo ekle HTML kodu olarak vermiş olduğumuz Radyo Player V2, hem MP3; hem de AAC yayın kalitesini desteklemektedir. AAC yayın kalitesinde Mono ve Stereo’yu aynı anda desteklemektedir. TR Radyo olarak MP3 Mono yayın kalitesini kullandığımız için, bu playeri siteniz üzerinden rahatlıkla ziyaretçilerinize ulaştırabilirsiniz.

■ Son zamanlarda, Google’nin politikaları gereği pek çok site, başarıyı yakalamak adına SSL sertifikası kullanmaktadır. Her player SSL sertifikası olan sitede çalışmayabilir. Ancak vermiş olduğumuz siteye radyo ekle kodunu SSL sertifikası bulunan sitenizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

■ Siteme radyo eklemek istiyorum diyorsanır ve Radyo Player V2’yi sitenize eklerseniz, her tarayıcıda sorunsuz olarak çalıştığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu noktada sitenize giren bir kişi, radyoyu dinlemeye alışırsa, sitenizde uzun zaman geçirebilir. Bu da sitenizi arama motoru üzerinde değerli hale getirir.