Sitene radyo ekle araması yapan ve sitene radyo ekle HTML kodunu arayan webmasterler için ilerleyen bölümlerde Radyo Player V4 hakkında bilgilerden söz edeceğiz. Neden sitene radyo ekle araması yapan bir kişi Radyo Player V4’ü kullanmalı? Radyo Player V4 için sitene radyo ekle HTML kodu nedir? Bu soruların yanıtlarını ve daha fazlasını sitlere aktarmak için hemen bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Sitene Radyo Ekle Radyo Player V4

Radyo Player V4’ün özelliklerini ilk olarak sizlerle şu şekilde paylaşalım:

■ Radyo Player V4’ün HTML 5 desteği bulunmaktadır. Bu sayede, sitene radyo ekle HTML kodu ile eklemiş olduğunuz radyo, hem tüm tarayıcılarda; hem de mobil cihazlarda sorunsuz olarak çalar.
■ Radyo Player V4 Shoutcast V1, Shoutcast V2 ve Icecast desteği de sunar. Shoutcast’ın her bir versiyonunun birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Genel olarak Shoutcast V1 tercih ediliyor olsa da V2’nin daha gelişmiş olması da onu tercih sebebi yapmaktadır ve bazı yazılımlarda da Shoutcast V2 desteklenmektedir. Dolayısı ile Radyo Player V4 kullanmanız halinde, Shoutcast versiyonları arasında da rahatlıkla geçiş sağlayabilirsiniz.
■ Shoutcast’ın hangi versiyonunu tercih edeceğinizi belirlemenin sonrasında bir de MP3 ya da Aac tercihi yapmanız gerekir. Sizlere vereceğimiz sitene radyo ekle HTML kodundaki Radyo Player V4, hem MP3 hem de Aac desteği sunması dolayısı ile de tercih edilmektedir.
■ Eğer sitene radyo ekle diyerek büyük bir player kullanmak isterseniz, Radyo Player V4 albüm kapak desteği de sunmaktadır.

Sitene Radyo Ekle HTML Kodu Radyo Player V4

<center><!--Player Baslangic--><iframe name="yayin_com_tr_radyo_player_v4" src="//radyo.player.im/js/v4/?rd_yayincomtr_v4_1=http://radyo.trradyo.com:9982&rd_yayincomtr_v4_2=1&rd_yayincomtr_v4_3=1&rd_yayincomtr_v4_4=true&rd_yayincomtr_v4_5=mp3&rd_yayincomtr_v4_6=https://radyo.player.im/js/v3/img/placeholder.png&rd_yayincomtr_v4_7=1&rd_yayincomtr_v4_8=1&rd_yayincomtr_v4_9=true&rd_yayincomtr_v4_10=TR Radyo" width="430px" height="430px" marginwidth="0" marginheight="0" scrolling="no" border="0" frameborder="0" allow="autoplay" allowtransparency="true"></iframe><!--Player Bitis--></center>