Son Cüret, Yılmaz Özdil tarafından 8 Ekim 2020 tarihinde yayınlanan, yeni çıkan kitaplar listesinin en taze kanlarından bir tanesi ve 14 günlük süreç içerisinde çok satan kitaplar listesinin zirvesine oturmayı da başarmış bir isim.

Bilindiği gibi Yılmaz Özdil hayranları onun Atatürk ve Cumhuriyet üzerine yazdıkları kitapları ve köşe yazılarını merakla takip ediyor. Tabiri caizse Yılmaz Özdil’den bir dizi olarak söz etmek dahi yanlış olmayacaktır. Hani bazı yazarlar vardır; kitapları çok beğenilir ve bir dahaki eseri merakla beklenir… Bazı oyuncular vardır filmleri çok merak edilir; bazı sanatçıların ise şarkıları… İşte Yılmaz Özdil de tam olarak bu merak edilen isimler arasında yer almakta… Dolayısı ile yeni çıkan kitaplar arasında yer alan Son Cüret isimli kitabı için çok fazla reklama dahi gereksinimi yok. Zaten bu nedenle değil mi çok satan kitaplar arasında 14. gününde zirvenin sahibi olması…

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanacağı 29 Ekim’in öncesinde Yılmaz Özdil’in Son Cüret kitabının piyasaya çıkmasının tesadüf olmadığını anlamak zor olmasa gerek. Zaten kitapta da Cumhuriyet’in kuruluşundan bir gün önce, Atatürk’ün Cumhuriyet’in kuruluşuna nasıl karar verdiği ve bunu arkadaşlarına nasıl anlattığı ifade ediliyor.

456 sayfa olan ve Cumhuriyet sevdalılarının merakla beklediği Son Cüret, Yılmaz Özdil’in, Corona virüs günlerinde evde kalan ve evde yapılabilecek aktiviteler içerisinde arayışta bulunan kişilere güzel bir armağanı. Kitap okumayı sevenler ise bu armağanın farkında ve olabildiğince değerlendiriyorlar ki Son Cüret, 14 gün içerisinde çok satan kitaplar listesinin zirvesine oturmayı başarmış durumda.

Tarih kitaplarında düz bir dille anlatılan ve belki de ders olarak okutulduğunda sıkıldığımız Cumhuriyetin kuruluşunu Yılmaz Özdil’in akıcı dilinden öğrenmek isteyen, tarihi hikaye gibi okumayı seven kitap severler için Son Cüret kitabı eşi bulunmaz bir fırsat niteliğinde…