Bilal Sonses, İstanbul Fatih’te 28 Ekim 1989 tarihinde doğmuş olup, Akrep burcudur. İlk okulu Fatih’te bulunan bir okulda tamamlamasının sonrasında, orta öğrenim için okul tercihi yaparken, turizme olan ilgisi dolayısı ile Mehmet İhsan Mermerci Turizm Ve Otelcilik Lisesi’ni seçmiştir. Üniversite eğitiminin ilk iki yılını Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin iki yıllık ön lisans programı ile tamamladıktan sonra Düzce Üniversitesi’ne kayıt olmuş ve eğitim hayatına burada devam etmiştir.

Bilal Sonses’in tanınması ve ün kazanmasını sağlayan ilk seslendirmiş olduğu şarkı, Ayla Çelik’in Bağdat isimli şarkısıdır. Bu şarkıyı seslendirmesinin sonrasında hayranlarının büyük beğenisini toplayan Bilal Sonses, YouTube üzerinden yayınlamakta olduğu videolar ile gündemdeki yerini korumaya devam etmektedir.

YouTube’de kendi adını taşıyan kanalını 2015 yılında açmış olan Bilal Sonses, bu kanalda hem bestelemiş olduğu şarkıları yayınlamış; hem de cover olarak söylediği şarkıların videolarını hayranları ile buluşturmuştur. Bağdat isimli şarkısını da kanalında yayınladığında, yakışıklı sanatçının ününe ün katılmıştır. Sanatçının YouTube kanalının abone sayısı şu an itibari ile 790.212 olarak görülmektedir.

Bilal Sonses, son zamanların sevilen isimlerinden olan Reynmen ile yapmış olduğu Sen Aldırma isimli şarkı yorumu ve seslendirmiş olduğu diğer İbrahim Erkal şarkıları ile beğenilerine beğeni katmaya devam edip, gündemdeki yerini uzunca bir süre daha koruyacağa benziyor.

Bilal Sonses Albümleri

İki Kelime
Gizli De Olsa
Üzgünüm
Öpesim Var
Yak

Bilal Sonses Şarkıları

Ziyanı Yok
Yazuktur Günahtur
Yanarım
Yalan
Yak
Vazgeçtim
Üzgünüm
Unuttum İşte
Uçurtma
Türlü Türlü
Söz Konusu Aşk
Sol Yanım
Sevme
Sevda
Sen Aldırma
Sarıl Bana
Sana Bir Şey Olmasın
Öpesim Var
Masal
Küçüğüm
Keskin Bıçak
İtiraz
İstanbul Olmaz Olsun
İnat Keçi
İkimiz De Bilemedik
İki Kelime
İçimden Gelmiyor
İçimdeki Sen
Helal Etmiyorum
Haydi Söyle
Günahımı Aldın
Günah Benim
Gün Ağardı
Gözlerine Bakınca Senin
Gizli De Olsa
Giderim
Gel Hayalim
Gel Artık
Ev Boş
En Güzel Şarkı
Elin Olamam
El Ele
Eden Bulur
Düzenbaz
Doymadım Doyamadım
Dipsiz Kuyum
Derdime Dermanım
Bu Benim Öyküm
Ben Eski Ben Değilim
Bağdat
Aşk Lütfen Gel
Ansızın
Adıyaman