Merve Özbey

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Merve Özbey 18 Temmuz 1988 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş olsa da aslen Erzurum’ludur. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Türk Sanat Müziği bölümü okuyarak almıştır. Bu sırada masraflarını karşılamak için vokalistlik yapmış olan Merve Özbey’in diğer kadınların aksine alışveriş yapmayı sevmediğini belirtelim.

Merve Özbey denildiğinde akla sadece çok kısa zaman içerisinde liste başı olan şarkıları değil, aynı zamanda sıklıkla topuz yaptığı saçları, kullanmayı çok sevdiği bordo renk ruju da gelir ki bunun haricinde sıradan zamanlarında rahat kıyafetler giyinmeyi sevdiğini de belirtmeden geçmeyelim.

Üniversite yıllarında, geçimini vokalistlik yaparak sağladığını biraz önce de belirtmiş olduğumuz Merve Özbey, Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte çalışırken, mekana bir gece Ebru Gündeş’in gelmesi, kendisini dinlemesi, söylediği bir şarkıyı kendisine üst üste söyletmesi sonrasında, Merve Özbey’e kendi vokalisti olmasını teklif etti.

Ebru Gündeş’in kendisini keşfettiğini söyleyebileceğimiz Merve Özbey, başarılı ismin teklifini kabul edip onunla çalıştıktan sonra, Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Yaşar İpek gibi farklı isimlerle de çalıştı. Ama Merve Özbey’i kim keşfetti sorusunun yanıtını rahatlıkla Ebru Gündeş olarak verebiliriz.

Demet Akalın’ın albüm tanıtım lansman çalışmaları sırasında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanışan Merve Özbey’e proje albüm yapacağını söyleyen Erdem Kınay, sonrasında da demo kaydı yaptı. 2012 yılında proje albümü piyasaya sürülen Erdem Kınay’a Duman isimli şarkısında eşlik eden Merve Özbey, bu sırada sesini çok büyük kitlelere duyurmuş oldu.

Yine Erdem Kıyan’ın Proje Albüm 2 çalışmasında Helal Ettim isimli şarkıyı söyleyen Merve Özbey, bu şarkının da beğenilmesi üzerine solo albüm çıkartmaya karar verdi. Bu albüm Yaş Hikayesi adı ile 2015 yılında, çıkış şarkısı da Yaş Hikayesi olmak üzere piyasaya sürüldü. Sözleri Deniz Ertem tarafından yazılan şarkının müziğini Erdem Kınay hazırladı. Topsuz Tüfeksiz ise albümün ikinci klip şarkısı oldu.

Merve Özbey Albümleri

Biz Cesuruz
Zorlu Sevdam
Yaş Hikayesi
Boynun Borcu
Güvercin
Hani Bizim Sevdamız
Devran

Merve Özbey Şarkıları

Zorlu Sevdam
Yaş Hikayesi
Yaramızda Kalsın
Yağmurlar
Yağmur
Vuracak
Vicdanın Affetsin
Usta
Tükeneceğiz
Topsuz Tüfeksiz
Tebrikler
Seni Kimler Aldı
Ödeştik
Mihriban
Kül
Konumuz Var
Kar Beyazdır Ölüm
Kalır Mı Günah
Hükümsüz
Hep Sonradan
Helal Ettim
Hatıran Yeter
Hani Bizim Sevdamız
Güvercin
Gücüm Yetmez
Gel Barışalım Artık
Eyvallah
Duman
Devran
Boynun Borcu
Biz Cesuruz
Allaha Emanet Ol
Ah Bir Ateş Ver

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*