Yonca Evcimik

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Yonca Evcimik, 16 Ekim 1963 İstanbul doğumlu olup, aslında kendisinin, Fatma olan, bilinmeyen bir diğer adı daha bulunmaktadır. 14 yaşında Çocuk Tiyatrosu’na başlayan ünlü şarkıcı, sonrasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Yüksek Bale bölümünü bitirdi. Müzikallerde uzman dansçı ve şarkıcı olarak görev aldığı tarihler, 1978 – 1990 yılları arasıdır. Bu arada farklı tiyatrolarda oyunculuk görevini de üstlendi. Şan Tiyatrosu’na 1979’da girip, 1984 yılına kadar da burada, farklı müzikal ve oyunlarda yer aldı.

Yonca Evcimik Oyunculuk

Yonca Evcimik hakkında bilgi verirken, rol aldığı, oyunculuk yaptığı eserlerin isimlerinden de söz etmek istersek:
Şen Sazın Bülbülleri
Hisseli Harikalar Kumpanyası
Yedi Kocalı Hürmüz
Ajda Pekkan Süperstar
Nükhet Duru Ve On Yıl Geçti
Carmen
Hababam Sınıfı
Kızlar Sınıfı
Hababam Sınıfı Güle Güle
Reklamlar Ve Deliler
Geceler
Aşk Olsun
Yasaklar

Yonca Evcimik, 1979 – 1980 yılları arasında, Gülhane Etkinlikleri’nde Show Girl ve sunucu olarak görev yaptı. Televizyon ekranlarında da gördüğümüz ünlü sanatçı, 1993’te Karambol Show’un yapımcı ve sunuculuğunu üstlendi. Pek çoğumuzun çocukluk yıllarına denk gelen Çılgın Bediş dizisindeki baş rolünü 1996 yılında oynadı. 2006 yılında ise Benimle Dans Eder Misin projesinde yine ekranlarda yer alan Yonca Evcimik, juri üyesi olarak bu yarışmada yer alıyordu ve yeni neslin de dansı sevmesine yardımcı oldu. 2007 yılında, Cumartesi sabahları yayınlanan Yoncimik Harikalar Diyarı programının sunumunu gerçekleştirerek çocuk hayranları ile buluştu. 2008’in yaz aylarında ise İkizler adlı yarışma için yine juri koltuğunda yer almakta idi.

Yonca Evcimik kimdir sorusunun yanıtlarını vermeye çok yönlü olarak devam ettiğimizde, Çıtır Kızlar ve Bir Kaç İyi Adam için prodüksiyon çalışmaları yaptığı, bu isimlerin albümlerinin prodüktörlüğünü üstlendiğini de belirtelim. Sadece bu kadarla da kalmayıp, klip çekimlerinde yönetmenlik de yaptı.

1991 yılında Abone adlı albümü ve bu albümle aynı adı taşıyan şarkısı ile müzik piyasasına giren, Yoncimik lakabı ile ortalığı kasıp kavuran Yonca Evcimik, kendisi ile bütünleşen Yoncimik lakabını lisanslamak adına çalışmalarını da sürdürmeye devam etti ki bu noktada 2006 yılında Yoncimik’in Maceraları 1 Bayram adlı kitabını, okul öncesi yaştaki çocuklara, anlatılmakta zorlanan şeyleri konu alarak yayınladı. Serinin ikinci kitabının adı ise Yoncimik’in Maceraları 2 Doğum idi. Bildiğimiz gibi çocuklar doğum, ölüm, gözlüklü olmak… gibi konuları algılayabilmekte zorlanıyor, onlar zorlanmasa dahi yetişkinler anlatmakta problem yaşıyor. Ancak Yonca Evcimik, hazırlamış olduğu bu seri ile yazarlıkta da başarılı olduğunu gözler önüne sermiş oldu.

Projeleri sadece bunlarla da sınırlı kalmayan Yonca Evcimik, Yoncimik Bebek’leri satışa sunduğunda, satış rekorlarına da imza atmış oldu. Buna ek olarak 2006 yılı Ağustos ayı itibari ile Yoncimix adlı gençlik dergisini yayınlamaya başladı. Yoncimik Çanta’ların satışı ise 2008 yılında başlamış olup, YKM başta olmak üzere pek çok ünlü mağaza ve fuarda satışları gerçekleştirilmiştir. 2013 yılında ise internet üzerinden yayın yapmakta olan bir televizyon kanalı açmış olan Yonca Evcimik’in bu kanalında Çiğdem Tunç, Yeliz gibi ünlü isimler de program yapmaya başlamışlardır.

Yonca Evcimik Albümleri

Genel olarak şarkıcı kimliği ile tanıdığımız Yonca Evcimik albümlerinin isimleri ise şu şekilde:
Abone
Kendine Gel
Yonca Evcimik 94
I’m Hot For You
Günaha Davet
Herkes Baksın Dalgasına
15

Yonca Evcimik Şarkıları

Yonca Evcimik şarkılarının listesi ise şu şekilde:
Abone
Yalancı Bahar
Taksit Taksit
Cesaretim Yok
Şok
Çok Canlar Yaktın
Son Baharda Geleceğim
Kıymetini Bil
Yaktın Beni
Nefes Almak İstiyorum
Kendine Gel
Laf Olsun Torba Dolsun Trişkadan Nağmeler
Henüz Çok Gencim
Çok Alemsin
Haberin Olsun
Karambol
Bırak Ellerimi
Gözümle Gördüm
İn Out
Durum Kötü
Bandıra Bandıra
Kıyamet Günü
Tükendik
Gel De İçme
Arsız Gönlüm
Boomerang
Gel Gel
Şeytana Uyduk
Anne
8:15
Tut Elimi
Fındık
Yaşasın Kötülük
Sexy
Hoşçakal
Yaktın Beni
Belki De
Yavrum
İntizar
Bir Şans Daha
Sen Üzülme
Boşver
Hayat Aşka Emanet
Aşkım
Herkes Baksın Dalgasına
7&24
Aşk Büyük Yalan
Adın Dün
Sallayalım Dünyayı
Şöhret
Çapkın Kız
Zor Olacak
Ah Be Yonca
Uza
E Aşk Bu
Anasının Kuzusu
Yallah Sevgilim
Burası İstanbul
Sana Ne
Hayat İşte
Topla Gel
Zaman Kötü
Kadınım Diyorsan
Çok Mu Zor
Kolay
Ekmek Arası
Başkasın Sen
Aha

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*