Demet Şener, 11 yıllık eşi İbrahim Kutluay’a; Kutluay’ın kendisini, sosyetik güzel Edwina Sponza ile aldatmasını gerekçe göstererek boşanma davası açmış, bununla da kalmayıp, eşi ile evlilik dışı ilişki yaşamasını gerekçe göstererek Edwina Sponza’ya da 500.000 TL’lik manevi tazminat davası açmıştı.Magazin gündemine bomba gibi düşen bu davaların ardı arkası kesilmedi…

Demet Şener, Edwina Sponza’nın, eşi İbrahim Kutluay ile ilişki yaşadığını kanıtlamak istemesi dolayısı ile bir takım fotoğrafları, mahkemeye delil olarak sundu. Söz konusu fotoğrafların sadece kendi telefonunda bulunduğunu belirten ve Demet Şener’in bu fotoğrafları hukuk dışı yollarla ele geçirdiğini ileri süren Edwina Sponza da Demet Şener hakkında suç duyurusunda bulundu. Edwina’nın Şener hakkında şikayetleri bununla da sınırlı değildi.

İbrahim Kutluay ve Edwina Sponza arasındaki konuşmalar da mahkemeye Demet Şener tarafından sunulmuştu. Ancak Sponza, bunların sahte hazırlanmış konuşmalar olduğunu belirtti. Bu iddiaların ardından, olay ile ilgili soruşturma başlatıldı.