Akşam dinlenecek radyo programları arayışı içerisinde iseniz TR Radyo size beklediğiniz kaliteli ve eğlenceli yayınları hazırlamaya devam ediyor. Kesintisiz canlı radyo dinle araması yapan takipçilerimizin, gün içerisinde daha çok işte ya da derste olmaları dolayısı ile yayınlarda anons istemediklerini biliyor ve bu nedenle de radyomuzda akşam dinlenecek radyo programlarına yer veriyoruz. Hatta bu programlarda sizleri hem canlı bağlantı konuklarımızla buluşturuyor; hem de şiir ve şarkılarımızla sizi olmayı hayal ettiğiniz yerlere götürüp, istemiş olduğunuz şarkılarla sevdiklerinizin kalbinde güzel yerler edinmenize de olanak tanıyoruz.

TR Radyo’da Akşam Dinlenecek Radyo Programları

Almina iLe Nazar Boncuğu, TR Radyo’nun akşam dinlenecek radyo programları arasında ilk sırada yer alıyor. Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri geçmişten günümüze en sevilen hareketli, slow şarkılarla birlikte dinleyici isteklerine de yer veren ve bununla birlikte birbirinden değerli konuklarını dinleyenleri ile buluşturan Almina,dinleyicilerine enerji dağıtmaya devam ediyor.

Akşam dinlenecek radyo programlarına bir yenisini daha ekleyen Almina iLe Nazar Boncuğu Çarşamba günleri de dinleyenleri ile buluşuyor; ancak haftanın bugününü 90’lar konsepti olarak diğer günlerden ayrı tutuyor. Almina elbette Çarşamba günü de dinleyici isteklerine yer veriyor fakat bugünün konseptine uygun olarak dinleyicilerinden, isteklerinin 90’lı yıllara ait olması talebinde bulunmayı da ihmal etmiyor.

Akşam dinlenecek radyo programları arasında yer alan Almina iLe Nazar Boncuğu’nu TR Radyo’da Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Çarşamba günleri 20:00 – 22:00 saatleri arasında dinleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Almina’nın yayınlarına genellikle 20:00’dan biraz daha erken başladığını da belirtmeden geçmeyelim. Yayın başlangıcından haberdar olabilmek adına TR Radyo sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Akşam dinlenecek radyo programlarından bir diğeri ise yine 20:00 – 22:00 saatleri arasında TR Radyo’da yayına başlıyor. Mavi iLe Alaca Karanlık isimli programı TR Radyo’da Salı, Perşembe ve Cuma günleri dinleyebilirsiniz. Mavi de yayınlarında değerli konuklarını ağırlayacak olmanın yanında, TR Radyo dinleyenlerini ağlatacağını iddia ediyor. Elbette ki biz bunu duygulanmak anlamında değerlendiriyor ve Mavi iLe Alaca Karanlık programından slow şarkıların yanında bol bol şiir de bekliyoruz.

TR Radyo’da akşam dinlenecek radyo programlarından bir diğeri ise Pazartesi akşamları 22:00- 00:00 saatleri arasında yayında oluyor. MüminCan iLe Gecenin Sesi- Gecenin Ezgisi isimli programda MüminCan radyomuzun yayın formatı olan Türkçe Pop’un biraz daha dışına çıkarak dinleyenlerini arabesk ve fantazi müzikle buluşturuyor. Bununla da kalmayıp zaman zaman şiirler okuduğuna da şahit olduğumuz MüminCan’ın dinleyici isteklerine yer vermesi ve radyo formatı harici bir yayın yapmasına karşın ciddi bir dinleyici kitlesine ulaşmış olması kısa zaman içerisinde dikkat çekiyor.

Akşam Dinlenecek Radyo Programları Nasıl Olmalı?

Akşam dinlenecek radyo programları hakkında TR Radyo genelinde bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya devam ederken şu bilgiden söz etmeden geçmemeliyiz: Akşam dinlenecek radyo programları, kesintisiz canlı radyo dinlemeyi amaç edinen kişileri günün yorgunluğu ve stresinden arındırmalı. Gün içerisinde gerek trafik, gerek iş, gerek okul, gerekse de insanlar ve haberlerden dolayı hissedilen ciddi bir stres söz konusu. Oysaki insanlar radyo dinlerken bu stresi tamamen üzerlerinden atmak ve günün sonunda yatağa rahatlamış bir şekilde girmek istiyor.

İşte bu nedenle akşam dinlenecek radyo programları ya çok enerjik ve keyifli olup, insanları çok da düşündürmeden güldürmeli ya da duygusal olup, onları alarak uzak diyarlara götürmelidir.

Bundan bir 25 sene öncesini kaç kişi hatırlar bilemiyoruz. Ancak hatırlatmak isteriz ki o zamanlar Muzo iLe Yastık sohbetleri vardı. Bir de her birimizin elinde küçük bir pilli radyo elbette… Akşam olduğunda biraz daha erken yatar, radyomuzu açar ve akşam dinlenecek radyo programları arasında yer alan Muzo iLe Yastık Sohbetlerini dinlerdik. Muzo yeri geldiğinde insanları haşlar(!) ama insanlar ona güler; hatta bunun için Muzo ile telefon bağlantısı kurabilmek adına çabalarlardı.

İşte bu nedenle akşam dinlenecek radyo programları tam olarak bunu sağlayabilmeli: İnsanları güldürmeli, eğlendirmeli ya da alıp çok uzak, stressiz diyarlara götürmeli. TR Radyo bu noktada haftanın yedi günü size yeter. Aramıza yeni yayıncılarımız katıldıkça yazımızı güncelleyeceğiz. Keyifli dinlemeler dileriz.