Almanya’da Kesintisiz Canlı Radyo Dinle

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

Türkçe radyolar Almanya‘da sıklıkla dinleniyor. Bunun sebebi ise Almanya’da yaşayan Türk’lerin kesintisiz canlı radyo dinleyerek vatan özlemlerini bir nebze olsun gidermek istemelerinden kaynaklanıyor. Ve Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isteyenlerin imdadına da TR Radyo koşuyor. Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isteyen ve Brmeen’de, Hamburg’da, Berlin’de, Stutgart’ta yaşayan pek çok insan, kesintisiz canlı radyo dinleme gereksinimini TR Radyo ile karşılıyor.

Türkçe radyolar Almanya’da frekanslı olarak, bölgesel ve karasal yayınlarda da dinlenebiliyor. Ancak TR Radyo, Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isteyen ve internette bunu gerçekleştirmeyi tercih eden Türk gurbetçilerimize hitap ediyor. Neden internette kesintisiz canlı radyo dinlemeyi tercih etmeli derseniz, bunun en önemli sebebinin, sizi bir yere sabitleme durumunun söz konusu olmamaması olduğunu söyleyebiliriz. Diyelim ki TR Radyo’dan bir şarkı istediniz ve sonrasında evden çıkmanız ya da arabanızdan inmeniz gerekti. Eğer TR Radyo, Almanya’da Türkçe radyo dinlemek için hazırlanmış olahn frekanslı bir karasal yayın olsaydı, belki isteğini dinleyemezdiniz. Ama TR Radyo’yu internet üzerinden mobil olarak dinleyebilme şansına da sahip olmanız dolayısı ile isteğinizi, ya da yayın akışını kesintisiz olarak, telefonunuzu istediğiniz her yere götürmek sureti ile ya da bilgisayarınızın başında dinleyebilirsiniz.

Türkçe radyolar Almanya kategorisinde TR Radyo ne yerel, ne bölgesel ne de ulusal bir radyo değildir. Aksine, internet üzerinden yayın yapmaktadır. Amacımız hiç bir zaman rekabet; ya da para kazanmak, gelir elde etmek olmamıştır. Rheinland-Pfalz, Württemberg, Baden gibi Almanya’nın tüm illerinden de dinleyebileceğiniz TR Radyo sadece, kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyen, Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isteyen Türk gurbetçilerin dostu, arkadaşı, sesi olmak istemiş ve bunu başarmıştır.

Radyomuz bünyesinde Almanya’dan yayın yapmakta olan arkadaşlarımız haricinde, Türkiye’den yayın yapan arkadaşlarımız da bulunmaktadır. Kısacası, siz kesintisiz canlı radyo dinlemek istiyorsanız ve Almanya’da Türkçe radyo dinlemeyi hedefliyorsanız, TR Radyo sizin için doğru adres olacaktır.

2 yorum

  1. TrRadyo ya olan kolay ulaşım sayesinde istediğim her ortamda TrRadyoyu rahatlıkla dinleyebiliyorum. Bize bu imkanı sağlayan sevgili alminaya cok teşekkür ediyorum..

  2. Tanıdığım bildiğim yayıncı arkadaşımız Dj’Almina’ya çok teşekkür ederim.Her zaman kişiliği,özgüveni ile samimi yaklaşımını bize hissetiren hitap eden bu arkadaşımıza emeklerine sonsuz teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*