Almanya’da Türkçe radyo dinlemek, Almanya’da yaşayan Türk’lerin tercihi olmakla birlikte, bu şekilde aslında vatan hasretinin giderilmesi hedeflenmektedir. Kesintisiz canlı radyo dinlemek zaten pek çok kişi için önemli ve kazanılması iyi bir alışkanlıktır. Ancak bununla birlikte, Türkçe radyolar Almanya‘da zaman zaman kısıtlamalara gitmekte, örneğin yayın saatleri azaltılmaktadır. Düşünsenize, kesintisiz canlı radyo dinleyicisisiniz ve Almanya’da Türkçe radyo dinlemek istiyorsunuz. Türkçe Almanca yayın yapan radyolar var. Ve bu radyoların belirli bir yayın zamanları var. Sadece o zamanlarda Almanya’da Türkçe radyo yayını yapıyorlar. Ki söz konusu zaman genellikle günde bir saat iken, bir bilgi alıyorsunuz ve o bilgide, Türkçe radyolar Almanya’da sadece günde yarım saat yayın yapacak deniliyor.

Peki o yarım saatte müzik yayını mı dinleyeceksiniz, yoksa haberleri mi öğrenmeye çalışacaksınız. Yoksa radyoya mesaj mı gönderip okunmasını isteyeceksiniz? Kesintisiz canlı radyo dinleyicisinin bir radyodan çok fazla beklentisi vardır; hele ki o radyoda vatan hasretini gidermek istiyorsa… Hal böyle olunca, söz konusu Almanya’da Türkçe radyolara kısıtlama geldikçe, Almanya’da yaşayan Türk’ler imza kampanyalarına kadar gidebiliyorlar. Ancak biz sizleri TR Radyo olarak bu kaostan kurtarıyoruz. Sadece Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isteyenlere değil, tüm dünya genelinde kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyenlere hitap ediyoruz. Ve bir radyodan beklediğiniz her şeyi de size sunmaya çalışıyoruz.

Peki Almanya’da Türkçe radyo dinlemek isterken TR Radyo’yu seçerseniz, kesintisiz canlı radyo dinlemenin haricinde ne gibi avantajlarınız olur? Her şeyin öncesinde, dinlemek istediğiniz şarkıları yayındaki DJ’lerimize iletebilirsiniz. Yayın o anda oto olmuş olsa dahi, mümkünse istek şarkınız çalınacaktır. Bunun haricinde mesajlarınızı sevdiklerinize iletebilirsiniz. Hiç bir şekilde reklam dinlemezsiniz. TR Radyo’nun reklamlarla hiç bir zaman işi olmamıştır ve olmayacaktır. Yayınlarda yapılan sohbetlere katılabilir, yine istek panelini kullanarak siz de konular hakkındaki görüşlerinizi yayındaki DJ’e aktarabilirsiniz.

Ve Türkçe radyolar Almanya’da saat ya da gün sınırlamasına tabi olsalar da, TR Radyo ile siz böyle bir duruma maruz kalmaz, haftanın yedi günü, günün 24 saati Almanya’da Türkçe radyo dinleyebilirsiniz. O halde, aramıza hoşgeldiniz. Keyifli dinlemeler dileriz.