Android Radyo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtını, özellikle kesintisiz canlı radyo dinlemeyi alışkanlık haline getirmiş radyo dinleyicileri için ilerleyen bölümlerde vereceğiz. Geçmişte radyo dinlemek için bir teyp başına kilitlenmek ya da elde küçük bir radyo taşımak gerekirken, günümüz akıllı telefonları ile bunların hiç birine ihtiyacımız bulunmuyor. Android radyo uygulaması, ruhumuzun gıdasını bize her an, her yerde veriyor. Peki Android radyo uygulaması nasıl kullanılır? Öğrenip, sonrasında bu büyük rahatlığı yaşamaya ne dersiniz?

Android Radyo Uygulaması Nasıl İndirilir?

Android radyo uygulaması kullanımı için ilk olarak olarak uygulamayı akıllı telefon ya da tabletinize indirmeniz gerekmekte. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir:

■ İlk olarak, hemen yukarıda yer alan Google Play Store logosuna tıklayın.

■ Karşınıza çıkan yeni sayfada yer alan Yükle butonuna tıklayın.

■ Bir müddet bekleyin ki Android radyo uygulaması indirilsin.

■ Ardından, Yükle butonunun olduğu yerde Aç butonu belirecektir. Radyo dinlemek ve Android radyo uygulamasını açmak için Aç butonuna dokunabilirsiniz.

Android Radyo Uygulaması Nasıl Kısa Yol Yapılır?

İndirdiğiniz TR Radyo uygulamasını daha kolay kullanabilmek için onu telefonunuzun masaüstüne kısa yol olarak eklemenizi öneriyoruz. Peki bunu nasıl sağlayabilirsiniz?

■ Akıllı telefon ya da tabletinizin ekranını aşağıdan yukarı doğru çekerek menüye; yani cihazınızın içerisinde yer alan dosyalar ve uygulamaların bulunduğu alana ulaşın.

■ Ulaştığınız bu alanda TR Radyo’yu hemen göremeyebilirsiniz. Bu durumda, ekranı sağdan sola doğru, resim bakarken çektiğiniz gibi çekin.

■ TR Radyo’yu burada da bulamadıysanız ekranı, bulana kadar çevirebilirsiniz.

■ Uygulama ve dosyalar arasında TR Radyo logosunu gördüğünüzde, üzerine uzun süreli basılı tutun.

■ Bu sırada Android radyo uygulaması kısa yol olarak cihazınızın ana ekranına eklenmiş olacaktır.

■ Üzerine basıp, basılı tutarak uygulamayı istediğiniz yere de sürükleyebilirsiniz.

Android Radyo Uygulaması Kullanımı

Artık TR Radyo uygulamasını indirip kısa yol haline getirdiğimize göre, Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtını da rahatlıkla verebiliriz. Kesintisiz canlı radyo dinlemeye hazır mısınız?

■ Android radyo uygulaması kullanımı için ilk işiniz, indirip, sonrasında da kısa yol haline getirdiğiniz TR Radyo uygulamasının üzerine tıklamak olmalı.

■ Ardından, Android radyo uygulamasını ilk açtığınızda karşınıza, verilmesi gereken bazı izinler çıkacak. Bu izinleri de onaylamanız gerekiyor. Bir dahaki kullanımlarınızda bu izinleri vermenize zaten gerek kalmayacak.

■ Bu aşamada radyo zaten kendiliğinden çalmaya başlayacaktır. Ancak eğer çalmazsa, siz, hemen TR Radyo logosunun altında yer alan Play butonuna tıklayarak radyoyu kendiniz de başlatabilirsiniz.

■ İsterseniz bu aşamanın ardından, TR Radyo Android radyo uygulamasını arkadaşlarınızla paylaşabilir ve aynı anda aynı şarkıları dinleyebileceğiniz gibi, birbirinize şarkı armağan etme keyfini de yakalayabilirsiniz. Ve tüm bunları yaparken de aynı anda aynı duyguları TR Radyo’da yaşıyor olmanız dolayısı ile biz radyo ekibini mutlu edersiniz. Bunun için uygulamanın, dolayısı ile TR Radyo logosunun sağ üst tarafında bulunan Paylaş butonunu kullanabilirsiniz. Bu butona tıkladığınızda karşınıza WhatsApp,Skype, Facebook, E-Posta… gibi çok sayıda alternatif; hatta en üstte de en sık görüştüğünüz arkadaşlarınızın isimleri çıkacaktır. Siz bu paylaşım kanallarından istediğinizi tercih edip üzerine tıklayarak Android radyo uygulamasını paylaşabilirsiniz.

■ TR Radyo Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarını vermeye devam ederken, uygulamanın sol üst köşesinde; yani logonun sol üst kısmında yer alan üst üste üç çizgiden de söz etmeden geçmemeliyiz. Burada Android radyo uygulamasının çok sayıda işlevi bir arada yer almaktadır. İlk olarak buraya bir kere dokunun.

■ Ev iconu ve hemen yanında bulunan Giriş alanında, şu anda bulunduğunuz ana ekrana gelirsiniz. Hemen altında ise İstek Ve Sosyal Medya alanı yer almaktadır. Buraya tıkladığınızda yayındaki DJ’imize istek gönderebilmeniz adına kullanabileceğiniz istek formumuzla karşılaşırsınız. Üst kısımda Facebook ve İnstagram başlıkları da yer almaktadır. Bu butonlara tıklarsanız radyomuzun Facebook ve İnstagram hesaplarına ulaşabilir ve yayınlarımızı, duyuru ve paylaşımlarımızı,kısacası TR Radyo’yu buralardan takip edebilirsiniz.

■ Android radyo uygulaması nasıl kullanılır dediğimizde ve sol üstte yer alan geri ok’a tıkladığınızda, karşınıza, üç çizgiye tıkladığınızda gelen menü yeniden gelecektir. Buradan, TR Radyo Top 10 listesine, Programcılar ve Yayın Akışı ile birlikte, İletişim bilgileri ve Hakkımızda detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Tüm bu özellikleri ile birlikte Android radyo uygulaması nasıl kullanılır sorusunun yanıtlarına ek olarak,diğer uygulamalarınızı kullanır ve telefonunuzda gezinirken de arka planda TR Radyo’yu dinleyebileceğinizi belirtmeden de geçmemeliyiz. Keyifli dinlemeler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*