Aradığınız Kalite TR Radyo’da

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 1
    Share

Kesintisiz canlı radyo dinleyicisinin, iyi bir radyoda ne gibi özellikler aradığını kendi adıma en iyi bilenlerden biriyim; çünkü çocukluğum bile radyo dinleyerek geçti diyebilirim. Henüz özel radyoların dahi açılmadığı zamanlarda, babamın iş yerinin reklamını TRT’nin radyosunda dinlemek beni mutlu ediyordu. Sonrasında büyüdüm. Online radyo dinlemek isteyenlerle yayıncı olarak buluştum. Ardından da radyo dinlemeyi sevenler için TR Radyo‘yu hazırladım… Ve inanın, hala sizler gibi kesintisiz canlı radyo dinlemeyi çok seviyor ve TR Radyo’yu sizler gibi ben de dinleyerek, olması gereken, eksik ne varsa hepsini tamamlamaya çalışıyorum.

Bir insan, bir kuruluş, ya da kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyenlere hitap eden bir radyo… Söz konusu şeyin ne olduğunun aslında çok bir önemi yok. Asıl önemli olan, yürüdüğünüz yolda gelen yapıcı tüm eleştirileri kabul etmek ve o yolda neler yapabileceğinizi düşünmek. Bu nedenle, sadece TR Radyo’da yayın yapmıyor, aynı zamanda bu radyoyu dinliyor ve emin olun olabildiğince eleştirmeye, hatalar bulmaya çalışıyorum. Bazen de kendi yayın kayıtlarımı dinliyor ve neyi yanlış yaptığımı bulmaya çalışıyorum ki online radyo dinleyenlere ulaşan canlı yayınların, olabildiğince profesyonel olması gerektiğini savunanlardanım.

Bizler, radyo dinleyicimize ev ortamında ulaşan ve bu anlamda hiç bir maddi gelir elde etmeyen yayıncılarız. Ancak her şey maddiyat değildir; en azından bana göre. Ve böyle olunca, yapmakta olduğumuz şeyin amatörlüğünden bahsediliyor. Evet, amatör olabiliriz. Ama bu amatörlük bize, olabildiğince rahat yayın yapma hakkını vermez. Şunu demek istiyorum: Yayın yaparken anons sırasında, mikrofonu açıkken çakmağı ile sigarasını yakan yayıncı arkadaşlarla karşılaştım. Kendilerini eleştirdiğimde, anlaşamadık takdir edersiniz ki. Ancak hiç bir radyo dinleyicisine yapılabilecek bir saygısızlık değildir bu. Anonsunu kısa tutar, mikrofonunu kapattıktan sonra yakarsın sigaranı; kimse sigarasızlıktan ölmemiştir zaten bugüne kadar ki bir anons kaç dakika sürebilir? Bu anlamda biraz mükemmeliyetçi olduğum doğrudur.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken bu arkadaştan ben rahatsız oluyorsam, radyo dinleyen herkesin de rahatsızlık duyacağını bilirim. Bu nedenle, o arkadaşın anonslu ve istek alarak yayın yapmasındansa, TR Radyo dinleyicilerine kaliteli müzik dinletmeyi tercih ederim. Ve eminim online radyo dinleyicisi olarak sizler de aynı düşüncedesinizdir. Bunun gibi durumlarda, bir radyo koordinatörü olmadan önce dinleyici olurum. Belki ben iyi yayın yapıyor olabilirim ve senelerin vermiş olduğu tecrübe ile öğrenmişimdir; ama sonuç itibari ile bu benim hobim ve ben bundan keyif alırken, diğer insanların işkence çekmesine, rahatsız olmasına da izin veremem. Hobilerimi yapabileceğim şeylerden seçerim ve öyle de yapıyorum.

Sadece bu değil elbette, kesintisiz canlı radyo dinleyicisinin her birinin, bir diğerinden farklı müzik beğenisi vardır. TR Radyo da buna yönelik olarak, Türkçe pop ağırlıklı karışık yayın yapmayı kendine amaç edinmiş durumdadır. Amacımız, online radyo dinlemeyi seven siz değerli dinleyicilerimize olabildiğince hitap etmek. Bu nedenle radyo istek parçalarınızı da elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışıyor, radyo istek parçalara listelerimizde olabildiğince yer veriyoruz. O halde, değerli radyo dinleyicimiz, doğru yerdesiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*