Başarıya TR Radyo İle Ulaşın

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 14
    Shares

Aslına bakarsanız, radyo dinlemenin faydaları saymakla bitmez. Ve bununla birlikte, kesintisiz canlı radyo dinlemenin bir ayrıcalık olduğunu da belirtmeden geçmemeliyiz. Tam da bu noktada sizlere, geçtiğimiz günlerde başıma gelen bir olayı anlatmak istedim. Reklamsız radyo dinlemek bir ayrıcalıktır ve kendinizi o radyonun müziğine kaptırıp gittiğinizde, başaramayacağınız şey neredeyse yok gibidir. Nedenini şimdi paylaşacağım olay ile birlikte daha net anlayabileceksiniz.

Büyük ihtimalle hepiniz biliyorsunuzdur: Hamile kadınların, gün içerisinde, belirli bir süre radyo dinlemeleri, hem kendileri, hem de dünyaya gelmeye hazırlanmakta olan bebekleri için önemli bir sakinleştirici etki göstermektedir. Peki ya sonrasında dünyaya gelen bebek? İşte bu olayı ben annemin anlattığı kadarı ile kendimden biliyorum.

Benim annemin temizliğe olan tutkusunu, yakın çevresinde bilmeyen yoktur. Ve ben ilk doğduğum sıralar, şu anki halime hiç de benzemeyen bir şişmanlıkta doğmuşum. Hal böyle olunca, annemin beni kucağında taşıması falan oldukça zormuş. Beni bir bebek sepetine yatırır, hem kucağına almaktan kurtulur; hem de rahat rahat temizliğini yaparmış; çünkü ben çok akıllı bir bebekmişim. Annem bunu, bana kesintisiz canlı radyo dinleme eylemini gerçekleştirerek başarıyormuş.

Beni sepete yatırıp, baş ucuma da radyoyu koyduğunda, hiç sesim çıkmadan, reklamsız radyo dinlemenin mutluluğunu yaşıyormuşum… Şimdilerde radyoculuğa olan ilgim de buradan kaynaklanıyor olsagerek.

Geçtiğimiz günlerde, geçirmiş olduğum oldukça uykusuz bir gece sonrası, yoğun bir iş temposunun da ardından, uyumaya ihtiyacım olduğunu hissettim. Ama daha da akşam olmamıştı ve ben gündüzleri kesinlikle, hasta dahi olsam, uyuyamayanlardanım. Ama o kadar çok uykum vardı ki, yine de denemeye değer buldum ve radyo dinlemenin faydalarından yararlanmaya karar verdim.

TR Radyo’da Sibel Can vardı.. Kapadım gözlerimi, kendimi sadece müziğe odakladım. Sibel Can’ın sesi, çalan şarkı… falan derken şarkı bitti, bir sonraki şarkı yine Sibel Can’dı. Bunun haricinde hatırladığım başka bir şey de bulunmamakta. O anda uyuyup gitmişim… Taa ki telefonum çalana kadar. Malum uyuyamıyorum ya gündüzleri; ama uyumuşum bir kere, dış güçler uyandırmalı onda da…

Kısacası, TR Radyo dinleyerek başaramayacağınız şey sayısı oldukça az. Deneyin, farkı farkedeceksiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*