Bedava radyo dinle aramasını yaptığınız zaman karşınıza çıkan sonucun,size ücretsiz radyo dinleme olanağını sunması gerekir. Eğer yaşadığınız şehir zaten İstanbul ya da ülke Türkiye ise radyo dinlemek için kapıda sizden kimse giriş ücreti almaz. Fakat farkında olmadan radyolara kazanç sağlarsınız.

Nasıl mı? Pek çok radyo yayınında 2ya da3şarkı ve en az5dakika reklam dinlersiniz. Hatta öyle bir şey olur ki, dinlediğiniz reklam metinlerini ezberlemeye başladığınızı fark edersiniz. Bu durum size, alışverişlerinizi bu firmalardan yapma yönlendirmesi olarak geri dönüş sağlar.

Bu da farkında olmadan da olsa dinlediğiniz radyoya kazanç olarak geri döner. Peki bu kötü bir şey mi? Kesinlikle hayır. Pek çoğumuzun çocukluğundan; hatta anne- babasının çocukluğundan gelen radyo dinleme alışkanlığını yerine getirebilmek için dinlediğimiz radyoların da maliyetleri oldukça yüksek.

Belki pek çoğunuz şaşıracak; ama bir frekanslı radyoyu satın almak için yüz binlerce paranızın olması gerekiyor. Sonrasında ise bu radyoda çalışanlara maaşlarını ödemeniz, ve diğer giderlerini karşılamanız gerekiyor. Ve emin olun bu radyoların reklamdan başka hiç bir gelirleri yok.

Sizce arada yayınladıkları bir kaç reklam onların giderlerini karşılamaya yetiyor mu? Ve dinleyiciler olarak sizler, bu radyolardan en kaliteli hizmeti almak istiyorsunuz. Bu noktada frekanslı radyoların günde kaç saat canlı yayın yaptıklarını takip etmenizi öneriyoruz. Takdir edersiniz ki her saat onlar için gider.

Dolayısı ile radyolar %100 haklı. Fakat bedava radyo dinle araması yapan dinleyiciler de haklı. Onlar reklam değil, müzik dinlemek istiyorlar. Peki bunu nasıl yapabilirler? İşte tam da bu noktada internet radyoları devreye giriyor. Çünkü onlar bu işi hobi olarak yapıyor.

Yani hiç bir internet radyosunda yayın yapan DJ, radyo sahibinden para almıyor. Bu radyoların kurulması için harcanan tutar da oldukça cüzi ve bir kere harcandıktan sonra bir daha harcanmıyor. Bu tutarları günümüz şartlarında 100- 200 TL olarak ifade edebiliriz.

Yani dönüşü beklenen rakamlar değil; hatta dönüşünün olmayacağı bilinerek harcanan tutarlar. Dolayısı ile bu radyolar üyelerine bedava radyo dinle ayrıcalığını sonuna kadar yaşatıyor. Hiç bir şekilde reklam almıyorlar. Reklamsız radyo hangisi derseniz, size ilk olarak TR Radyo’yu örnek verebiliriz.

Fakat TR Radyo gibi yüzlerce farklı radyo adı da sayabiliriz. Bu noktadadikkat etmeniz gereken en önemli unsur ise kalite. Peki bedava radyo dinle telefonda ya da bilgisayarda dediğiniz noktada TR Radyo için uygun radyo dinleme yöntemleri nelerdir?

Bedava Radyo Dinlemek İstiyorum

Bedava radyo dinlemek istiyorum dediğinizde tercihiniz TR Radyo olmalı ve onu telefondan ya da bilgisayardan rahatlıkla dinleyebilmelisiniz. Bunun için size yardımcı olacak program ve uygulamalarımız var çünkü. Örneğin Play Store’de trradyoo araması yapabilirsiniz. Ya da altta gördüğünüz Play Store butonuna tıklayın.


Android radyo uygulamasını indirmek için de tıpkı bedava radyo dinle aramasında olduğu gibi hiç bir ücret ödemezsiniz. Aynı zamanda uygulama telefon ya da tabletinizde yer kaplamaz. Çok fazla internet tüketimine neden olmaz. Her yerden radyo dinleyebilirsiniz.

Ücretsiz Radyo Dinlemek İstiyorum

Ücretsiz radyo dinlemek istiyorum dediğinizde bunu bilgisayarınızdan da rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için de aşağıda gördüğünüz resmi tıklayarak programı bilgisayarınıza indirmeniz yeterli olacaktır. Masa üstü radyo dinleme programı bilgisayarınızda yer kaplamaz ve bilgisayarınızı kasmaz.


Kullanmak için ihtiyacınız olan tek şey ise internet bağlantısıdır. Program üzerinden isteklerinizi de rahatlıkla yayındaki DJ’imize ulaştırabilirsiniz.

Ancak siz bedava radyo dinle diyor ve hiç bir program ya da uygulamak istemiyorsanız da radyomuzu web site üzerinden, kesintisiz olarak takip edebilirsiniz.