Bilgisayarda Radyo Nasıl Dinlenir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 3
    Shares

Masaüstü radyo dinleme programımızın tanıtımını sizlere daha önce yapmış olmamıza karşın, bilgisayarda radyo nasıl dinlenir diyenler için, radyo dinleme yöntemlerinden bir kere daha söz etmek istedik. Pek çoğumuz, yapmakta olduğumuz işin yoğunluğu ve bununla birlikte zaman sıkıntısı, aynı zamanda biraz da kolay olana alışmış olmak dolayısı ile pratik şeyleri tercih ediyoruz. Söz konusu bu pratikliği isteyenler arasında siz de varsanız ve kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seviyorsanız, bilgisayarı açtığınız anda, tek tık ile radyo dinleyebileceğiniz alternatiflerden söz edeceğiz. Yani bu bilgiler tam size göre.

Bilgisayarda Radyo Nasıl Dinlenir?

■ Masaüstü radyo dinleme programı, sizlere, radyo dinleme yöntemleri arasında en çok tavsiye edeceğimiz yöntem. Eğer pratik olmak istiyorsanız, sadece masaüstünde bulunan, Masaüstü Radyo iconuna tıklamanız yeterli olur. Masaüstü radyo dinleme programımız açılır ve kesintisiz canlı radyo dinlemeye o anda başlarsınız. Bununla birlikte, karşınıza çıkan istek hattına mesajlarınızı yazarak, istemiş olduğunuz şarkıları yayında bulunan DJ’lerimize aktarabilirsiniz. Bununla da kalmaz, ücretsiz sohbet sitesine bağlanabilir ve kesintisiz canlı radyo dinlerken yeni dostluklar edinebilirsiniz. Ki bu gibi platformlarda, günümüzde pek çok yeni aşkın doğduğunu da bilmeyeniniz yoktur. Artık evlilikler dahi, internette tanışan insanlar arasında yapılıyor. Kısacası, radyo dinleme yöntemlerinin sayısı her ne kadar çok olursa olsun, bu kadar çok avantajı bir arada sunan başka bir platform daha bulunmamaktadır.

Bilgisayarda radyo nasıl dinlenir sorusuna yanıt olarak masaüstü radyo dinleme programını indirmek için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

■ Winamptan dinleme, radyo dinleme yöntemlerinin belki de en eskisi olarak bilinir. Her ne kadar artık Winamp eski popülerliğini yitirmiş de olsa, bilgisayarda radyo nasıl dinlenir diyorsanız rahatlıkla Winamp’tan yararlanabilirsiniz. Winamp ile radyo dinlerken, yayında bir kesinti yaşansa dahi, sorun giderildiğinde siz kesintisiz canlı radyo dinlemeye, hiç bir yenileme işlemi uygulamadan devam edebilirsiniz.

Winamp’tan radyo dinlemek için aşağıdaki resme tıklayabilirsiniz.

■ Media Player ile radyo dinleme pek çok kişi tarafından bilinmiyor da olsa, aslında Windows’un kurulu olduğu her bilgisayarda bir Windows Media Player bulunmaktadır. Dolayısı ile bilgisayarda radyo nasıl dinlenir sorusunun, hiç bir program yüklemeden alınabilecek yanıtıdır Media Player ile radyo dinlemek.

Media Player ile kesintisiz canlı radyo dinlemek için aşağıdaki resme tıklayabilirsijniz.

■ QuickTime ve RealPlayer de radyo dinleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Eğer bu iki programdan bir tanesi bilgisayarınızda yüklü ise ya da yüklemeyi düşünürseniz, radyo dinlemeye bu iki program ile de devam edebilirsiniz.

QuickTime ya da RealPlayer ile radyo dinlemek için aşağıdaki resimlerden istediğinize tıklayabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*