Bilgisayardan Radyo Dinlemek Kotayı Doldurur Mu?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 6
    Shares

Size daha önce de, radyo dinlemek interneti bitirir mi sorusunun yanıtını aktarmaya çalışmıştık. online radyo dinleme alışkanlığı bulunan ve kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven bir radyo dinleyicisi iseniz, bilgisayardan radyo dinlemek kotayı doldurur mu sorusunun yanıtlarını merak etmenizin gayet doğal olduğunu düşündük ve bu nedenle sizlere net rakamlar vermek istedik. Böylece daha kolay hesap yapabilir ve kotanızı ona göre şekillendirebilirsiniz.

Bilgisayardan Radyo Dinlemek Kotayı Doldurur Mu?

Kesintisiz canlı radyo dinlemek ya da online radyo dinlemek için TR Radyo’yu seçtiğinizi var sayarak sizlere bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Çünkü vereceğimiz net rakamlar için bazı net bilgilere gerek bulunmaktadır. Radyo dinlemek interneti bitirir mi ya da bilgisayardan radyo dinlemek kotayı doldurur mu sorusunun yanıtı, dinlemekte olduğunuz radyonun hızına, yani yayın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bu noktada TR Radyo’dan söz etmemizin nedeni, en iyi, kendi yayınımızı bilmemizden kaynaklanmaktadır.

Yayın hızımız 64 Kbps’dir. Bu şu anlama gelir: Radyomuzu bir saat dinlediğinizde, kotanızdan ortalama 30 MB düşer. Masa başı bir işte çalıştığınızı düşünecek olursak, kesintisiz canlı radyo dinlemek belki de gün içerisindeki en lüks davranışınız olacaktır. Bu noktada, TR Radyo’yu 10 saat dinlediğinizi düşünelim. Online radyo dinleyerek gün içerisinde kotanızdan 300 MB harcamış olursunuz. Bu değer ayda 9 GB’a denk gelmektedir.

Bilgisayar başında çalışan bir insanın interneti genellikle sınırsız; adil kullanım kotası ise ortalama 150 GB’tır. Bu rakamlara bakıldığında, dinlemekte olduğunuz radyonun, internet kotanızı kesinlikle doldurmayacağını belirtmemiz gerekir. 24 saat radyonuzu hiç kapatmasanız dahi, sadece 22 GB internet kullanımı gerçekleştirirsiniz. Bununla birlikte, dinlediğiniz müzik sizin için motivasyon kaynağı olacak ve muhtemelen kazancınızda bir artışa destek olacaktır.

İşte bu nedenle, radyonuzu gönül rahatlığı ile dinleyebilir, kesintisiz canlı radyo dinlerken de isteklerinizi bizlere ulaştırabilirsiniz. Elimizden geldiğince her zevke hitap eden, karışık bir müzik yayını anlayışı ile hareket etmekteyiz. Bunun haricinde, istek ve önerilerinizi bizimle paylaşırsanız mutlu oluruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*