Bilgisayardan radyo dinlemek, özellikle işi bilgisayar başında olan ve masa başı çalışan kişiler tarafından çok sık tercih edilen eylemler arasında yer almaktadır. Ancak bu şekilde radyo dinlemeyi tercih edenlerin çok da seçici oldukları gözlemlenir. Örneğin reklamsız radyo dinlemek isterler. Çünkü çalışıyordurlar ve dikkatlerinin dağılmasını istemezler. Bununla birlikte kesintisiz canlı radyo dinlemek isterler. Bununla birlikte istek göndermek de isterler fakat tüm bunları yaparken de bilgisayarlarının kasılmaması gibi, işlerini etkileyen önemli kriterleri bulunmaktadır. Peki bilgisayardan radyo dinlemek için yapılması gerekenler nelerdir?

Bilgisayardan Radyo Dinle

Bilgisayardan radyo dinlemek için internet üzerinde basit aramalar yapmanız yeterli olup, Google’a girerek Bilgisayardan radyo dinle araması yaptığınızda karşınıza çıkan çok sayıda sonuç bulunduğunu görürsünüz. Ancak bu sonuçların tamamı, sizin isteklerinizi karşılayabilecek nitelikte değildir. Örneğin bilgisayardan radyo dinlemek için seçeceğiniz radyoların çoğunda reklam olduğunu görürsünüz. Her radyo istek gönderdiğinizde yerine getirmeyebilir. Bilgisayardan radyo dinlerken bazı seçimlerinizin internet başta olmak üzere bilgisayarınızı kastığına şahit olabilirsiniz. Bu durum da elbette işiniz üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.

Bilgisayardan radyo dinle araması yaptığınızda çıkan sonuçların bazılarında ise radyo dinlerken kesintilerle karşılaşırsınız ki muhtemelen bunu da istemiyorsunuzdur. Peki bilgisayardan radyo nasıl dinlenir? Aslında bunun için yapabileceğiniz çok basit işlemler bulunmaktadır ve tam da bu noktada gönül rahatlığıyla: TR Radyo size yeter diyebiliriz. O halde TR Radyo için, bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorusunun yanıtlarını gözden geçirelim.

Bilgisayardan Radyo Nasıl Dinlenir?

Bilgisayardan radyo dinlemek için TR Radyo’yu seçmeniz halinde size sunmuş olduğumuz pek çok alternatiften istediğinizi kullanma hakkını da elde etmiş olursunuz. Peki TR Radyo özelinde bakılacak olursa, bilgisayardan radyo nasıl dinlenir?

Bilgisayardan radyo nasıl dinlenir dediğiniz noktada yapmanız gereken tek şey aslında radyomuzun en üst kısmında yer alan resimli seçeneklerden istediğinize tıklayıp radyoyu dinlemeye başlamaktır. Fakat bunun da öncesinde, şu anda bu makaleyi okumakta olduğunuz sayfanın en üstünde yer alan playerden Play butonuna tıklayabilir ve bilgisayardan radyo dinlemek için ilk adımı atmış olursunuz.

Bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorusunun yanıtı için hem sitenin üst kısmında; hem de sağ tarafta yer alan TR Radyo Masa Üstü Player İndir resmine tıklayabilirsiniz. Karşınıza gelecek olan küçük pencerede Farklı Kaydet seçeneğini işaretleyip Tamam diyebilir ve Masa üstünü seçerek TR Radyo masaüstü radyo dinleme programını indirebilirsiniz. Bunu yapmanız halinde program kısa yolu bilgisayar ekranınızda görünecektir. İlk olarak dosyayı rar’dan çıkartıp, ardından da açarak TR Radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Bilgisayardan radyo dinlemek için seçeceğiniz bu yol sizin için en pratik yöntem olacaktır.

Her bilgisayarda yüklü olduğu düşünülen Winamp sizin de bilgisayarınızda var ise yine sitenin üst tarafında bulunan Winamp resmine tıklayabilir ve hemen radyoyu dinlemeye başlayabilirsiniz. Ancak bu sırada, eğer Winamp üzerinde yapmış olduğunuz bir müzik listesi varsa,bu listenin silineceği ve yerine TR Radyo‘nun geleceğini de unutmamalısınız. Winamp ile radyo dinlemek oldukça pratiktir. Yaşanan en ufak bir kesintide Winampın kendini yenileme ve size radyoyu kaldığınız yerden dinletme özelliği bulunmaktadır.

Media Player de bilgisayardan radyo dinlemek için seçebileceğiniz bir diğer uygulamadır. Winamptan çok daha fazla kullanılma oranına sahip olup, Windows ile birlikte geliyor olması Media Playeri mutlak hale getirmektedir.

Bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorunuza verilebilecek farklı yanıtlar ve dinleme yöntemlerini de yine sitenin üst kısmında bulabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi Real Player’dir örneğin. Ve her geçen gün yeni bilgisayardan radyo dinleme alternatifleri de sitemize eklenmektedir.

Bilgisayardan Radyo Dinlemek İnterneti Bitirir Mi?

Bilgisayardan radyo dinlemek oldukça kolaydır ve bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorusuna da verilecek çok sayıda yanıt olduğunu görmüş oldunuz. Şimdi ise bilgisayardan radyo dinlemek interneti bitirir mi sorusunun yanıtlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu noktada bilinenin aksine, radyonun çok fazla internet kullanmadığını belirtmek isteriz.

Aynı zamanda, bilgisayardan radyo dinlemek interneti bitirir mi sorusunun yanıtlarından bir diğeri için ise günümüzde internet sınırlarının çok yüksek olduğu ve bu sınırlar aşılsa dahi internet hızının bir miktar düşürülüp, kullanımlara kalındığı yerden devam edilebileceği bilgisini aktarmak isteriz. Bazı internet paketleri ise esnektir. Yani siz sınırı aşmış dahi olsanız, çok uygun bir fatura artışı ile üst kotaya geçebilirsiniz. Kısacası bilgisayardan radyo dinlemek sizin için hiç bir olumsuz etkiye sahip değildir.