Biz çocukken elimizde teyp adı verilen cihazlar vardı ve kaset dinlemeye yarıyordu. Bir de bu teyplerin radyoları vardı; ama tek bir radyo bulunuyordu ve genellikle bu radyo bize pek hitap etmiyordu. Sonrasında özel radyolar açıldı ve FM bandından bu radyolara ulaşmaya başladık. Burada çok sayıda radyo bulunmakla birlikte, zevkimize hitap edeni mutlaka bulabiliyorduk. Artık kaset dinlemeyi rafa kaldırabilirdik. Sonrasında küçük radyolar, onun sonrasında da walkman’lar ortaya çıktı. Bizler yeni nesil gençlik olarak hep bunlara uyum sağladık. Ardından online radyo dinlemek ve kesintisiz canlı radyo dinlemek internet sayesinde çok kolay bir hal aldı. Şimdi, bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorusunun yanıtlarını gözden geçirelim.

Bilgisayardan Radyo Nasıl Dinlenir?

Online radyo dinlemek günümüzde oldukça kolay. Öyle ki, kesintisiz canlı radyo dinlemek için, dünyanın herhangi bir yerindeki bir radyoyu tercih edebilir ve internet sayesinde rahatlıkla dinleyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz pek çok farklı yöntem mevcut. Her şeyin öncesinde, TR Radyo’yu açabilir ve tarayıcıyı aşağıya indirerek, radyomuzun arka planda çalmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir program yüklemenize gerek bulunmamaktadır. O anda dinlemek istediğiniz şarkıyı da radyo istek panelinden bize ulaştırabilir ve isteğinizi anında dinleyebilirsiniz. TR Radyo mümkün olduğunca her zevke hitap etmeye çalışmaktadır. Türkü, pop müzik, yabancı müzik, damar, Türkçe rock… kısacası istediğiniz her tür müziğe radyomuz sayesinde ulaşabilirsiniz.

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için TR Radyo’yu Winamp üzerinden dinlemek adına: http://radyo.trradyo.com:9982/listen.pls adresini tıklayabilirsiniz. Windows Media Player ile TR Radyo’yu dinlemek için tıklamanız gereken adres: http://radyo.trradyo.com:9982/playlist.asx olarak belirtilmektedir.
TR Radyo’yu akıllı telefonunuzdan dinlemek için, üst tarafta bulunan playerde Play butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Tunein Radio’yu akıllı telefonunuza indirerek, arama kısmına TR Radyo yazarak da radyomuza ulaşabilirsiniz. Kısacası TR Radyo, online radyo dinlemek isteyen siz değerli dinleyicilerine önemli bir kolaylık sağlamakta ve pek çok dinleme seçeneği sunmaktadır.

Bunun dışında, bilgisayardan radyo nasıl dinlenir sorusunun diğer yanıtları arasında yer alan radyoların web sitelerine girmeniz yeterli olmaktadır. Bunun için Google size önemli bir yardım sağlayacaktır. Tüm radyoları içerisinde toplayan web siteleri ve programlar da vardır. Siz yeter ki bilgisayardan online radyo dinlemek isteyin. O kadar çok seçenek var ki…