En İyi Radyo Hangisi?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

En iyi radyo hangisi sorusunun yanıtı son zamanlarda çok merak ediliyor. Çünkü son zamanlarda çok sayıda radyo var. İnsanlar kesintisiz canlı radyo dinlemek istediklerinde, söz konusu bu radyolardan hangisini dinleyeceklerini şaşırıyor. Biz ise özellikle sizlere TR Radyo dinlemenizi öneriyoruz. Çünkü en iyi radyo hangisi sorusunun yanıtının TR Radyo olduğunu biliyoruz. Peki ama neden TR Radyo? İsterseniz sizlere öncelikle, iyi bir radyonun sahip olması gereken özelliklerden ve bu özellikler arasında TR Radyo’nun konumundan söz edelim.

Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven bir kişi, dinlediği radyoda sürekli olarak aynı formatta müzik akışı ister. Bu nedenle bir radyo ilk olarak yayın formatını belirlemelidir. Türkçe pop, arabesk, yabancı, fantazi, Türk halk müziği… yayın formatları arasında yer almaktadır. TR Radyo ise Türkçe pop müzik alanında ilerlemeyi tercih etmiştir. Dinleyici istekleri ile zaman zaman formatımız biraz yön değiştirebilse de, bu durum 1- 2 şarkı sonrasında yeniden eski haline dönmektedir.

TR Radyo dinleyen bir kişi, yayındaki DJ’in sesini az duyma gibi bir sorunla da karşılaşmaz. Bunun sebebi, yayınlarda kullanılan mikrofonun kalitesinden kaynaklanmaktadır. Kısa bir zaman öncesinde radyo sohbet kanalları içerisinde yer alan TR Radyo, bu tutumundan vazgeçmiştir. Bunun sebebi, radyo sohbet kanallarında mobil yayının çok fazla yapılmasından ileri gelmektedir. Mobil yayınlarda yayıncıların sesleri yayına az gider. Bununla birlikte yayında fon müziği kullanma sıkıntısı yaşarlar. Ancak çok iyi mobil yayın yapan arkadaşlarımızın da var olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Burada sorun aslında şudur: Radyo sohbet kanallarında yayının sürekli bir DJ ile devam etmesi istenir. Bu DJ’de kaliteye ise genellikle bakılmaz. Yayın yapmayı bilen, yayın yapabilen herkes yayın alabilir. Bu nedenle kesintisiz canlı radyo dinleyicisine verilen yayında kalitenin düştüğünü fark ettik. Dolayısı ile artık radyo sohbet kanalları arasında yer almamaktayız. Yayınlarımızda kullandığımız mikrofonlarımız da 5 – 10 TL’ye alınan mikrofonlar değil. Yani canlı yayınlarda, TR Radyo dinleyicisi artık DJ’in sesinin yayına az gittiği kanısına sahip değil.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken aslında radyonun bir single’sinin de olması gerekir. Ancak biz TR Radyo olarak bunu çok da tercih etmiyoruz. Sebebine gelince, sitene radyo ekle sayfamızdan TR Radyo’yu kendi sitesine ekleyen partnerlerimizin sitelerinde radyomuzun reklamını çok fazla yaparak, onlara zarar vermek istemiyoruz. Bununla birlikte, sürekli aynı single’yi dinlemenin dinleyiciyi sıkacağını da biliyoruz. Dolayısı ile bu uygulamaya çok da sıcak bakmadık. Bu noktada TR Radyo olarak sizleri kendimizden ön planda tuttuk ve size göre hareket etmek istedik.

En iyi radyo hangisi sorusunun yanıtlarını ararken TR Radyo yine aklımızda olan isim. Bunun nedeni, yayınlarda kullanılan müziklerin kalitesinin iyi olmasından kaynaklanıyor. İddia ediyoruz: yayınlarımızda kullandığımız müzikleri dinleyicilerimize CD kalitesinde sunuyoruz. Bu noktada elimize ulaşan, kalitesi düşük MP3’ler olduğunda da hemen kalitelerini düzeltiyor ya da bir dahaki sefere o şarkıları yayınımızda kullanmıyoruz.

Tüm bunlara ek olarak, en iyi radyo hangisi sorusunun en iyi yanıtı olmaya yönelik çalışmalarımıza hız kesmeden, sabırlı bir şekilde devam ediyoruz. Her şeyin bir anda olmadığını; ama çalışmadan da olmadığını biliyor, yol haritamızı da buna göre çziyoruz. Sizi de kesintisiz canlı radyo dinlemek için TR Radyo’da bize destek olmaya davet ediyor, katkılarınızdan dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*