Gece Dinlenecek Radyo Programları

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 7
    Shares

Gece dinlenecek radyo programları ile büyüdük bizler. Küçük el radyoları vardı o zamanlar; pek çoğumuz, değil akıllı telefon, telefon bile kullanmıyorduk. Gece radyo programlarından birini açıyor, sesi kısıyor, radyoyu kulağımıza dayıyorduk; ya da nadir olarak kulaklık kullanıyorduk. Nostalji radyo programları olabileceği gibi, bazen Beyazıt Öztürk, bazen de Muzo’ydu dinlediğimiz isimler. Ancak artık kesintisiz canlı radyo dinleme olanağını bizlere sunan TR Radyo‘yu akıllı telefonlarımızdan rahatlıkla dinleyebiliyoruz ve artık gece dinlenecek radyo programları ve gece radyo programları arasında AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler var.

AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler, TR Radyo’nun nostalji radyo programları arasında yer alıyor ve 00:00’da başlayan yayın gece 02:00’a; bazen de daha geç saatlere kadar kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven, gece radyo programları dinleyicileri ile oluyor. Zaten AsiRuh için hayat gece yaşanıyor. Gerçekten de pek çok kişi geceleri daha rahat ders çalışıyor. Vardiyalı çalışanları da dahil edersek, gece dinlenecek radyo programlarını arayanların sayısı oldukça yüksek oluyor. AsiRuh da, sevmekte olduğu gecenin sessizliğinde, olabildiğince sessiz bir yayın yapıyor aslında. Unutulmayan nostaljik şarkıları bizlerle buluşturuyor. Çok fazla konuşmuyor. Konuştuğunda da insana huzur veren sesini dinleyicileri ile buluşturuyor. Kısacası: Yalnızlığınıza yoldaş oluyor.

Nostalji radyo programlarını sevmeyenimiz yoktur. Günümüz şarkıları zaten her zaman ve her yerde, her şekilde dinlenebilir. Bu noktada AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler, gece dinlenecek radyo programları arasında yer almakla kalmıyor; aynı zamanda nostalji radyo programları arasında da yer alıyor. Yayınlamakta olduğu şarkılarla bizleri çocukluğumuza götürüyor. Hani derler ya: “Ne varsa eskilerde var…” Belki de iyi olan şarkılarla birlikte, onları özlemek, kim bilir. Uzun zamandır dinlemediğimiz şarkıları duyduğumuzda, onları özlediğimizi ve aslında onların ne de güzel şarkılar olduklarını düşünüyoruz. Ve artık nostalji radyo programlarında sadece Beyaz Kelebekler olmuyor dinlenen şarkılar. 70’leri, 80’leri olduğu gibi 90’ları da nostaljileştiren bizler, AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler’de Yonca Evcimik ya da Tarkan’ı ilk tanıdığımız şarkıları da dinleyebiliyoruz.

Gece dinlenecek radyo programlarının şiir içerikli olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. yayın yapan huzurlu bir ses ise ve şarkılar dinlendirici ise uykunuz kaçtığında da rahatlıkla gece radyo programlarını dinleyebilir ve geceleri de rahatlıkla kesintisiz canlı radyo dinleyebilirsiniz. TR Radyo’da sizlere bu ayrıcalığı sunmanın mutluluğunu yaşıyor. 00:00’da başlayan AsiRuh iLe Saklı Seçilmişler, önceleri uykunuz kaçtığında dinlediğiniz gece radyo programlarından bir tanesi iken, bir anda sizi kendine bağlıyor ve onu dinlemek için uykunuzdan feragat etmeye başlıyorsunuz. Böyle bir şey değil mi zaten iyi bir radyo dinleyicisi olmak? Hepimiz yaşamadık mı yayındaki DJ’lere bağlanma duygusunu? Hepimiz gidip tanışmadık mı onlarla? Hepimiz çok bizden olduklarını düşünmedik mi?…

Şimdi geçmişe dönme zamanı. TR Radyo ile kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini Android radyo uygulaması üzerinden de, sitemizde olduğu gibi yaşayabilir, isteklerinizi yayındaki DJ’lerimize ulaştırabilir ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden de kendleri ile kaynaşabilirsiniz. Kim bilir, belki bir gün bir tanışma organizasyonu bile düzenleyebiliriz. Siz bizi takip etmeye devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*