İnternet Radyolarının Tadı Başka

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

Kesintisiz canlı radyo dinlemek, hepimizin tutkunu olduğu alışkanlıklar arasında yer alıyor. Hele bir de internet kullanıcısı isek, radyo sohbet odalarına da bağlanabilme şansımız vardır ve bu durum bizi radyo dinlerken aktif dinleyici konumuna getirir. Radyolardan en çok istek alan şarkılar haftanın Top 10 listesini oluşturur.

İnternet radyolarında, kesintisiz canlı radyo dinleyen kişilerin dinleyici istekleri her zaman güncel şarkılardan oluşmayabilir. Hatta genellikle eski; ama unutulamayan şarkılar istek alır ve Top 10 listesinde çok eski bir şarkının yer aldığını görebilirsiniz. Şöyle bir örnekle size durumu daha iyi anlatabiliriz:

Yasemin Kumral’ın Bim Bam Bom isimli şarkısı, radyo sohbet odalarında tanışan ve sevgili olan iki kişi tarafından sık sık istenebilir; Benim de artık bir sevgilim var diyen bu eski şarkı bir bakarsınız ki Top 10 listesinde zirveye oturmuş…

Bu durumun nedeni aslında, aynı anda aynı şarkıları, radyo sohbet odalarında sohbet ederken dinleyen insanların aynı duyguları paylaşmalarından kaynaklanmaktadır. Bir kişi bir şarkı keşfetmiştir. Onu bir kere ister; arkadaşları bir dahaki sefere o kişiye aynı şarkıyı armağan edebilrler.

Ancak en yeni şarkılar da yine internet radyolarında dinlenir; çünkü sosyal medya, şarkıyı bir kişiye ulaştıramazsa bile diğerine, ama mutlaka bir şekilde ulaştırır ve o şarkı o radyodan mutlaka istenir. Kulağa hoş gelmiş ve beğeni almış ise zaten o şarkı tamamdır ve yine istek alacak demektir.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken her tür müziği de aynı ortamda dinleyebilmek, farklı bir avantajdır ve radyo sohbet odalarında istek göndermek oldukça kolaydır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*