İnternetten Nasıl Radyo Dinlenir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 4
    Shares

Radyo dinlemek ve özellikle de kesintisiz canlı radyo dinlemek günümüzün en eğlenceli ve sık tercih edilen eylemleri arasında yer alıyor. Ve herkesin elinin altında internet olduğu için de genellikle sorulan soru: internetten nasıl radyo dinlenir, ya da internetten nasıl radyo dinleyebilirim? Aslında radyo dinlemek için çok fazla sayıda yöntem var. Bunlar arasında, arabada radyo dinlemek, radyodan kesintisiz canlı radyo dinlemek, televizyondan radyo dinlemek, bilgisayardan radyo dinlemek ya da telefondan radyo dinlemek gibi çok farklı yöntemlerden söz edebiliriz. Ancak biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, elinin altında internet bulunan herkesin merak ettiği soru: internetten nasıl radyo dinlenir? İnternetten nasıl radyo dinleyebilirim? Ki bu noktada en çok, telefondan ve bilgisayardan radyo dinleniyor.

İnternetten Nasıl Radyo Dinlenir?

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için internet üzerinde tercih edebileceğiniz çok sayıda yöntem var. Bunların arasında, tüm radyoları bir araya toplayıp dinleyiciye sunan online radyo dinleme siteleri ve programları ilk sırada yer alıyor. www.radyoyayini.org bunun en önemli örnekleri arasında yer almaktadır. Mobil uyumlu playerleri sayesinde, içerisinde bulundurduğu, TR Radyo, Lokum FM, Mavi Radyo… gibi yüzlerce radyoya aynı anda erişim sağlayabilir ve içerisinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Söz konusu radyo dinleme siteleri sayesinde, kesintisiz canlı radyo dinlemek için tarayıcınızda site site dolaşmak zorunda kalmazsınız. Bir siteyi açar ve içerisinden beğendiğiniz radyoyu bulup kesintisiz şekilde dinleyebilirsiniz.

İnternetten nasıl radyo dinleyebilirim sorusunun bir diğer yanıtı da, masaüstü radyo dinleme programını kullanmaktır. Masaüstü radyo dinleme programı, sadece kesintisiz canlı radyo dinlemenize değil; aynı zamanda yayında bulunan DJ’e isteklerinizi ulaştırmanıza da yardımcı olur. Bununla da kalmaz, ücretsiz sohbet sitesine giriş yapabilir ve radyo dinlerken aynı zamanda kendinize yeni arkadaşlar edinip, yeni aşklara yelken açabilirsiniz. Günümüzde pek çok kişi chat yapmanın hala yaygın olduğuna şaşırıyor olsa da, aslında pek çok televizyon programına da konu olan, chat sitesinde tanışanlar vardır ki bunların bazılarının akibeti iyi; bazılarının ise kötüdür. Masaüstü radyo dinleme programını indirerek, kesintisiz canlı radyo dinlerken, bilgisayarınızda diğer işlerinizi de yapabilmenize hiç bir engel bulunmamaktadır.

Buna ek olarak Android radyo uygulaması da bulunmaktadır. Radyo dinlemek için kullanabileceğiniz Android radyo uygulaması sayesinde, isteklerinizi yayında bulunan DJ’e ulaştırabilir ve ücretsiz sohbet sitesine mobil giriş de yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımıza da Android radyo uygulaması ile kolayca giriş yapabileceğinizi belirtmeliyiz. Telefondan radyo dinlemek için diğer seçenekleriniz, MyTuner ve Tuneİn Radio isimli uygulamalardır. Bu uygulamaları sadece Android telefonlarınızda ve tabletlerinizde değil, iOS cihazlarınızda da kullanabilir ve sorunsuz bir şekilde radyo dinleyebilirsiniz.

İnternetten nasıl radyo dinlenir sorusunun bir diğer yanıtı da, radyo dinleme yöntemleridir. Winamp, MediaPlayer, RealPlayer, GtlPlayer ile de TR Radyo canlı yayınlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. En iyi Mirc scripti de internetten nasıl radyo dinleyebilirim sorusunun bir diğer yanıtıdır ki en iyi Mirc scriptinin içerisinden ücretsiz sohbet sitesine bağlanabilir, istek hattına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz ve bu programın bilgisayarın yorulmasına neden olabilecek hiç bir etkisi de bulunmamaktadır. Kısacası, siz yeter ki radyo dinlemek isteyin. Bizim sizin için sunduğumuz seçenek sayısı oldukça fazla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*