İnternetin pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan birisi de kesintisiz canlı radyo dinlemedir. Genellikle masa başı çalışıyoruz ve sabahtan akşama kadar bilgisayar başında zaman geçirmekteyiz. Eğer sürekli yaptığımız işe odaklanıyorsak, bu durum bizim sıkılmamıza neden olabilir. Ancak internetten nasıl radyo dinleyebilirim, internetten nasıl radyo dinlenir gibi soruların yanıtını bilirseniz, müziğin ruhun gıdası olduğunu da düşünerek, gün boyu huzurlu bir şekilde çalışma imkanı bulabilirsiniz.

İnternetten Nasıl Radyo Dinleyebilirim?
İnternetten Nasıl Radyo Dinlenir?

Sizlere kesintisiz canlı radyo dinleme olanağını sunan TR Radyo, haftanın yedi günü, günün 24 saati sizlere, müzik dinlemenin doyumsuz keyfini yaşatmaktadır. Size uygun, farklı radyo dinleme yöntemlerinden birini tercih ederek radyomuzu rahatlıkla dinleyebilirsiniz.

Çok eskilerden bu yana kullanımı devam etmekte olan Winamp eğer bilgisayarınızda yüklü ise ya da yüklemenizde herhangi bir sıkıntı yoksa, Winamp üzerinden radyomuzu dinleyebilir, bunun için yukarıda, Canlı Yayın Radyo İstek Hattı logosunun yanında yer alan Winamp resmine tıklamanız yeterli olacaktır.

Her bilgisayar kendi içerisinde Windows Media Player’i yüklü olarak elinize ulaşmaktadır. TR Radyo’yu Media Player üzerinden dinlemek için yine yukarıda, Winamp resminin yanında yer alan Media Player resmine tıklamanız yeterli olacaktır.

Herhangi bir program kullanmadan radyomuzu, www.trradyo.com web adresimizden dinleyebilirsiniz. Web üzerinden radyomuzu dinlemek için hiç bir ek uygulama ya da eklentiye gereksinim duymazsınız. Mobil girişlerde de aynı adresten ve aynı şekilde, herhangi bir eklenti ya da uygulamaya gerek kalmadan radyomuzu dinleyebilirsiniz. Yalnız mobil girişlerde radyomuz otomatik olarak çalmaya başlamayacaktır. Bu nedenle, yukarda, Media Player resminin yan tarafında bulunan play butonuna sizin basmanız gerekecektir. Hemen ardından kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini yaşamaya başlayabilirsiniz.

Mobil üzerinde, Google Play Store üzerinden indireceğiniz Tune İn Radio uygulaması ile de TR Radyo’yu dinleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, Tune İn Radio arama kısmına TR Radyo yazmak ve yukarıda görmüş olduğunuz logoyu bulup ona tıklamaktır. Sonrasında radyomuz sizler için, hem güncel; hem de unutulmaya yüz tutmuş sevilen şarkıları çalmaya başlayacaktır.