İnternetten Radyo Dinle İnternetten Radyo Dinleme

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

İnternetten radyo dinle aramasını Google üzerinde yapan kişi sayısı oldukça fazla. Bu durumun en önemli nedeni, günümüzde artık herkesin elinde bir akıllı telefon, tablet ya da çalıştığı bir masaüstü ya da dizüstü bilgisayarının olması. Ve bu cihazların tamamı internete bağlı. Radyo dinlemek ise çok eski; hatta dedelerimizden gelen bir alışkanlık. Radyoyu internetle birleştirdiğimizde ise karşımıza internetten radyo dinle aramasının çıkması hiç de anormal değil.
İnternetten Radyo Dinle

İnternetten radyo dinleme amaçlı ekstra bir malzemeye de gerek yok. Her akıllı telefon ya da tabletin veya dizüstü bilgisayarın kendi hoparlörü var. Söz konusu masaüstü bilgisayar olduğunda ise internetten radyo dinle aramasını yapan kişilerin zaten bilgisayarlarında bir hoparlör vardır. Bu noktada tek ihtiyaç duyulan şey belki de internetten radyo dinleme programıdır. Hatta bazı radyoları dinlemek için internetten radyo dinleme programına bile gerek yok. Çünkü radyoların kendi sitelerinde playerleri mevcut ve bu playerler üzerinden tek bir Play butonuna basmak yeterli oluyor. Tek sorunu, tarayıcınızda bir sekmenin fazladan açık olması. İnternetten radyo dinleme programı kullanılacak olursa da araç çubuğunda fazladan bir buton yer almış oluyor ki bunların hiç biri de problem yaratacak şeyler değil.

İnternetten radyo dinle aramasının sonuçlarından verim elde edebilmek adına dikkat etmeniz gereken en önemli detay hızlı bir internet bağlantısıdır. Bunun için internete kablolu bağlanıyor olmak ya da mobil internet kullanımı gerçekleştirmek büyük önem arz eder. Böylece, internetten radyo dinlerken kesiliyor şeklinde bir şikayette bulunmamış olursunuz.

Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarda internetten radyo dinleme programı kullanılırken, mobil cihazlarda ise internetten radyo dinleme uygulaması kullanılmaktadır. Bu uygulamayı telefonunuzun uygulama mağazasından indirebilirsiniz ki uygulama mağazaları Android için Play Store, IOS için ise App Store olarak kullanılmaktadır.

İnternetten Nasıl Radyo Dinlenir?

İnternetten radyo dinle isteğinizi yerine getirmek adına, Google ya da Yandex gibi arama motorlarına bu isteğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında karşınıza sayısız sonuç çıkar. Ancak internetten radyo dinleme için sadece bu yöntemi kullanmak durumunda değilsiniz. İnternetten radyo dinleme programı ve internetten radyo dinleme uygulaması tam da bu durumlar için kullanılmakta ve internetten radyo dinleme isteği bulunanlara yardımcı olmaktadır. Dilerseniz yapabileceğiniz her şeyi sizlere adım adım anlatalım:

■ İnternetten radyo dinleme adına yapmanız gereken ilk şey, tarayıcınızın adres satırına https://www.trradyo.com/ şeklinde, TR Radyo’nun adresini yazmaktır. Ardından karşınıza çıkan TR Radyo ana sayfası üzerinde yer alan playerin Play butonunu tıklamanız yeterli olmaktadır. Sonrasında ister kulaklığınızı takıp, isterseniz de sesi açarak internetten radyo dinle etkinliğini gerçekleştirmeye başlarsınız. Bunun yanında çalışabilir, evinizin işlerini yapabilir, istediğiniz kişilerle sohbet edebilir, oyun oynayabilir… ve daha pek çok şeyi yapma şansını elde edebilirsiniz.

■ İnternetten radyo dinleme adına yapabileceğiniz bir diğer şey de arama motoruna: İnternetten radyo dinle TR Radyo yazmaktır. Karşınıza çıkan sonuçlara bakarak, TR Radyo adını gördüğünüz yerde tıklayabilir ve yine radyomuzun ana sayfasına ulaşarak internetten radyo dinleme etkinliğini gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz.

İnternetten Radyo Dinleme Programı

■ İnternetten radyo dinleme programı kullanarak radyo dinlemek adına bu programı bilgisayarınıza indirmeniz gerekir. TR Radyo’nun kendine ait bir internetten radyo dinleme programı vardır. Bu program, bilgisayarınızı hiç bir şekilde kasmayacağı gibi, hiç bir tarayıcıya gerek kalmadan kullanılabilir ve sadece internetten radyo dinle isteğini yerine getirmekle kalmayıp, aynı zamanda istek şarkılarınızı da yayındaki DJ’e ulaştırma olanağını tanır.

■ TR Radyo internetten radyo dinleme programı sadece masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda çalışmakta olup, internetten radyo dinleme isteğinizi bu program ile akıllı telefon ve tabletlerinizde gerçekleştiremezsiniz.

■ Bilgisayarınızdan TR Radyo ana sayfasını açtıktan sonra sağ tarafta yer alan, Yayında butonunun altında yer alan TR Radyo Masaüstü Player İndir resmine tıklayarak radyo dinleme programını indirebilirsiniz. Bunun için Dosyayı Kaydet kutucuğunu işaretlemeli ve ardından Tamam butonuna basmalısınız. Gelecek olan pencerede ise sol taraftan masaüstünü seçip Kaydetme işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

■ Bu aşamadan sonra, karşınıza masaüstünde TR Radyo simgesi çıkacak ve siz bu simgeyi ilk olarak rar dosyasının içerisinden çıkarmanız gerekecektir. Bunu yapabilmek adına, internetten radyo dinleme için ilk olarak dosyanın üzerinde sağ tıklamalı ve ardından da Rar programının yan tarafında yer alan, Dosyaları Buraya Çıkart butonuna tıklamalısınız.

■ İnternetten radyo dinle isteğini yerine getiren bir başka TR Radyo simgesi ile karşılaştığınızda ise çift tıklayarak açmalı ve en altta yer alan TR Radyo’yu çift tıklamalısınız. TR Radyo internetten radyo dinleme programı açıldığında ise hem internetten radyo dinle; hem de istek yap gibi aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Radyo Dinleme Uygulaması

■ İnternetten radyo dinleme için kullanacağınız internetten radyo dinleme uygulaması sadece akıllı telefon ve tabletleriniz üzerinden çalışmakta ve kullandığınız işletim sistemine göre App Store ya da Play Store üzerinden yüklenebilmektedir.

■ İnternetten radyo dinleme uygulaması yüklemek için App Store ya da Play Store’ye gitmeli ve Radyo Dinle şeklinde arama yapmalısınız. Sonrasında karşınıza çıkacak olan çok sayıda internetten radyo dinleme uygulamasından istediğiniz birini indirebilir ve internetten radyo dinle isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

■ Bizim size önerimiz Cep Radyom uygulamasını kullanmanız olacaktır. Bunun için uygulamayı arama sonuçlarından bulmalı ve üzerine tıklayarak Yükle butonuna dokunmalısınız. Küçük boyutlu, yer kaplamayan, ancak bol seçenekli Cep Radyom uygulamasının yüklenmesinin ardından Aç butonuna dokunarak internetten radyo dinleme uygulamasını çalışır hale getirebilirsiniz.
İnternetten Radyo Dinleme Uygulaması

■ Bu aşamanın hemen ardından ise yapmanız gereken şey, üst tarafta yer alan arama butonuna dokunmak ve TR Radyo yazmaktır. Karşınıza çıkan sonuç üzerine bir kere dokunduğunuzda internetten radyo dinle isteğiniz yerine gelmiş olur.

■ İnternetten radyo dinleme amaçlı olarak telefonunuza yüklediğiniz bu uygulama hem telefon ya da tabletinizde çok yer kaplamaz hem de arka planda çalarak, sizin yapmakta olduğunuz işler, sosyal medya ziyareti ya da mesajlaşmalarınıza engel olmaz.

Hangi Radyo Dinlenmeli?

İnternetten radyo dinle araması yaptığınızda göreceksiniz ki karşınıza binlerce radyo çıkacaktır. Bu radyolar arasında seçim yapmak ise internetten radyo dinleme konusunda belki de en zor seçimdir. İnternetten radyo dinleme programı ya da internetten radyo dinleme uygulaması seçerken, mümkünse reklamsız, dinleyici isteklerine yer veren, kesintisiz müzik yayını yapan bir radyoyu tercih edin. TR Radyo sizler için tüm bu unsurları bir araya getirdiği gibi, sık sık da ünlü konukları ile dinleyicilerini buluşturmaktadır. Yani doğru adrestesiniz. O halde keyifli dinlemeler dileriz.
Hangi Radyo Dinlenmeli?

TR Radyo yayın akışına bakarsanız, çok fazla anonslu yayın olmadığını görürsünüz. Bu durumun en önemli nedeni, internetten radyo dinle aramasının daha çok çalışan kesim tarafından yapılması ve anonslarla akıl karışıklığına neden olmama isteğimizdir. Bununla birlikte, internetten radyo dinleme etkinliğiniz sırasında, TR Radyo’da Türkçe pop ağırlıklı, geçmişten günümüze en sevilen şarkıları dinleme şansını elde edersiniz. Dedik ya: doğru adrestesiniz ve pişman olmayacaksınız. Radyomuzu internetten radyo dinleme isteği bulunan arkadaşlarınıza da önererek, istek şarkılarınızı onlara da armağan edebilir ve onların da size güzel sürprizler yapmasını kolaylaştırabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*