İnternetten nasıl radyo dinlenir şeklinde bir arayış içerisinde iseniz, ilerleyen bölümlerde sizlere internetten radyo dinleme yöntemlerini anlatacak ve arayışınıza son vereceğiz. Radyo dinlemek toplumumuzun en eski alışkanlıklarından bir tanesi ve kesintisiz canlı radyo dinlemek için artık internet bağlantısına sahip olmanız yeterli. Bunun haricinde bir akıllı telefon, bilgisayar, tablet hatta internete bağlı bir televizyondan başka hiç bir şeye ihtiyacınız yok.

Özel radyoların açılma tarihi 1990’lı yıllar. 2000’li yıllarda ise internet radyoları açıldı. Ancak radyo dinleme alışkanlığı tüm bunların çok daha eskisine; anne – babalarımızın gaz lambası eşliğinde dinlediği Arkası Yarın’lara kadar dayanır. Ancak günümüzde gelişen teknoloji dolayısı ile internetten radyo dinleme yöntemleri çok ciddi anlamda gelişme kat etmiş durumdadır. Peki gerçekten de internetten nasıl radyo dinlenir?

Şu anda bu bilgileri sizlerle paylaşmakta olduğumuz TR Radyo’yu baz alarak, internetten radyo dinleme yöntemlerini sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız.

Pek çok kişi için kesintisiz canlı radyo dinlemenin yolu web tarayıcılarından geçiyor. İster akıllı telefon, ister tablet; isterse de bilgisayar olsun, bir web tarayıcı üzerinden açılan www.trradyo.com adresinde yer alan play işaretine tıklayarak, radyomuzu sorunsuz ve kesintisiz bir şekilde dinleme hakkına sahip olabilirsiniz.

Özellikle masaüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları için hazırlamış olduğumuz masaüstü radyo dinleme programını bilgisayarınıza yükleyerek, sıkıştırılmış olduğu dosya içerisinden çıkartabilir ve TR Radyo dinlemeye başlayabilirsiniz. Bu program içerisinde istek hattı da yer aldığı için, yayında bulunan DJ’imizden şarkı istemek adına herhangi bir yere gitmenize ekstra gerek bulunmamaktadır.

Android radyo uygulaması ise hem akıllı telefon; hem de tablet kullanan, mobil hayata uyum sağlamış, sürekli hareket halinde olan radyo dinleyicilerimiz için hazırlanmış bulunmaktadır. Bu uygulama ile evde, işte, okulda, sporda, uyumadan önce, hastanede ya da bankada sıra beklerken… kısacası akıllı telefon ya da tabletinizi kullanabildiğiniz her yerde kesintisiz canlı radyo dinleme şansına sahip olabilirsiniz.

İnternetten radyo dinleme yöntemleri arasında pek çok alternatif daha yer almaktadır ve bunların logosunu www.trradyo.com adresinde görebilir, üzerlerine tıklayarak, bilgisayarınızda hangisi varsa oradan radyo dinlemeye başlayabilirsiniz.

Kısacası siz radyo dinlemeyi seven TR Radyo dinleyicileri olarak, yeter ki internetten nasıl radyo dinlenir deyin. Sizin için hazırlanmış olan internetten radyo dinleme yöntemlerinin sayısı o kadar çok ki… Keyifli dinlemeler dileriz.