Nasıl Bir Radyo Dinlemek İsterdiniz?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 1
    Share

Radyo dinlemeyi seven ve kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyen kişilerin sürekli olarak aynı tarz müzik dinlediğini düşünebiliyor musunuz? Örneğin, sürekli Ankara havalarının; ya da sürekli Karadeniz müziklerinin yayınlandığı bir online radyo dinlemek ister miydiniz? Çalışırken; ya da soru çözerken Ankara havalarını dinleyebilir misiniz? Evet, Ankara havaları ile çok güzel oynanır… Ama sadece o kadar değil mi? Ders çalışırken ya da müşterilerle ilgilenirken oynayamazsınız. Bu nedenle TR Radyo olarak sizlere sürekli olarak farklı müzik tarzlarını; ama ağırlıklı olarak Türkçe pop müzikleri dinletmeye çalışıyoruz.

Erik Dalı, Ömer Faruk Bostancı ile geçtiğimiz dönemlerde çok ünlendi ve radyo istek parçaları arasında da kendisine çok sık yer edindi. Şarkının uzunluğu ortalama 7 dakika. İki saatte bir değişen yayıncıların her birinin yayınında Erik Dalı çalındığını düşünebiliyor musunuz? Ama çalındığı radyolar vardı. Ve bu radyolarda bazı yayıncılar Erik Dalını, iki saatlik yayınlarında iki sefer çalıyorlardı. Amaç, hem dinleyici isteklerini yerine getirmek; hem de sohbet kanallarını keyiflendirmekti. Ama radyo dinleyen kişiler, sadece Erik Dalı seven kişiler değildi. Bir gün, şu şekilde bir dinleyici yorumuna denk geldim: “Erik Dalı dinleye dinleye Erik Dalı kusacak hale geldik” dedi.

Olaya yayıncı gözü ile baktığımda, bu dinleyiciye hak verdim. O belki yabancı müzik dinlemeyi seven biriydi. Ve farklı tarzlarla her ne kadar telafi edebiliyor olsa da, online radyo dinlerken sürekli aynı Ankara havasını dinlemek onu sıkmıştı. Ve artık muhtemelen o radyo onun için dinleyebileceği bir yer olmaktan çıkmıştı.

İşte bu nedenle, kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyenler için TR Radyo olarak, olabildiğince farklı kesimlere hitap etmeye çalışıyoruz. Türkçe pop ağırlıklı yayın yapıyor olsak da, dinleyenlerimize arabesk müzik de, yabancı da, Ankara havası da dinletiyor; onları 1970’li yıllara götürüp, sonra da 2018’e getiriyoruz. “Bir şarkı vardı…” dediğinizde, bir süre sonrasında radyo dinlerken, “Aaaa işte o şarkı” diyebilmenizi hedefliyoruz. Kısacası, biz hepinize hitap etmek istiyoruz.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken can sıkıntısı yaşamamanız adına da sizlere, bir zamandır radyo – sohbet kanallarımızla hizmet veriyoruz. Bu kanallarda, Türkiye; hatta dünyanın farklı yerlerinden insanlarla tanışma olanağı bulabilmenize, onlarla arkadaş olmanıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sanal ortam ve sanal ortamda tanıştığımız insanlar her zaman mı kötü? Ama şu anda biz de sanal ortamda online radyo dinlemiyor muyuz? Radyo – sohbet kanallarına girdiğimizde, biz de o sanal ortamdaki insanların arasına karışmayacak mıyız? Peki sanal ortamdaki herkesin kötü olduğunu söyleyerek, kendimize haksızlık yapmış olmuyor muyuz? Kötü müsünüz siz?

TR Radyo olarak hepinize keyifli radyo dinlemeler ve keyifli sohbetler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*