Radyo dinle canli araması genellikle internet üzerinde, yurt dışında yaşayan Türk gurbetçiler tarafından yapılmakta olup, Türkiye’de yaşayan bizler ise bu aramayı Radyo dinle canlı şeklinde yapmaktayız. Her iki aramanın arasında ne gibi bir fark olduğunu ilk bakışta anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak aramalardan biri Radyo dinle canli; diğeri ise Radyo dinle canlı şeklinde yapılmaktadır. Yurt dışında yaşayan Türk gurbetçilerin, I harfini kullanamamalarının sebebi, kullanmakta oldukları klavye üzerinde I karakterinin bulunmaması ile alakalıdır. Bu duruma sebep olan, I harfinin Türkçe bir karakter olması ve sadece Türkçe klavyelerde yer alması iken, Türkçe klavyelerin sadece Türkiye’de bulunmasıdır.

Almanyada Türkçe Yayın Yapan Radyolar

Radyo dinle canli aramasını yapan ve Almanya’da yaşayan Türk gurbetçiler, Almanyada Türkçe yayın yapan radyolar bulmayı amaçlamaktadırlar. Ancak bu noktada söz konusu internet olduğu için, sadece radyoların Almanya’da yayın yapıyor olma gereksinimleri yoktur. Bilgisayar ya da akıllı telefon veya tabletiniz üzerinden rahatlıkla kesintisiz radyo dinleme programı ya da Android radyo dinleme uygulaması indirebilir ve radyo dinle canlı aramanızın sonuçlarına uygun olarak TR Radyo’ya erişim sağlayabilirsiniz.

Almanyada Türkçe yayın yapan radyoların ise sizin açınızdan şu şekilde bir avantajları bulunabilir: Yayın yapan DJ’ler de sizin gibi Almanya’da yaşayan Türk’lerdir. Dolayısı ile onları dinlerken kader ortaklığı yaptığınızı düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, Almanyada Türkçe yayın yapan radyolar dinlerken, Almanya gündemine dair haberler hakkında bilgi sahibi de olabilirsiniz. Fakat eğer amacınız canlı radyo dinle kesintisiz ise yani reklam ve anonslardan olabildiğince uzak kalmak ve dikkatinizi dağıtacak her türlü etkiden yoksun olmak ise bu durumda Almanyada Türkçe yayın yapan radyolar sizi amacınıza ulaştırmayacaklardır.

Radyo dinle canli araması ile dinleyicilerin hedefledikleri şey genellikle kendini yenileyen, sürekli aynı şarkıları çalmayan, ancak aynı zamanda anonsları, reklamları ve haberleri ile de dinleyenlerin dikkatini dağıtmayan bir radyodur. TR Radyo’da ise bu aradıklarınızın tamamına erişim şansını rahatlıkla bulabilirsiniz. İstemiş olduğunuz şarkıları dinlemek için ise bir DJ’in canlı yayına geçmesi için saatlerin Türkiye saati ile akşam 20:00 olmasını beklemelisiniz. Bu saatlerde yayında olacak olan Türk DJ’imiz ile kendinizi bir arkadaşınızla zaman geçiriyor gibi hissedecek ve hasretinizi de giderebileceksiniz.

Kesintisiz Radyo Dinleme Programı

Radyo dinle canli araması ile TR Radyo’yu bulduysanız, bu noktada yapmanız gereken şey radyomuzu takip etmekten ibarettir. Sosyal medya hesaplarımızı takip ederek radyo ile ilgili duyurulardan, yayın alan DJ’lerden ve radyomuza konuk olacak sanatçılardan haberdar olabilirsiniz. Ve eğer bilgisayarınıza daha önceden kesintisiz radyo dinleme programı indirdiyseniz, bu programı istediğiniz zaman açarak hem radyo dinle canlı için hedefinize ulaşmış; hem de istek paneline hiç çaba sarf etmeden erişmiş olursunuz.

Çok küçük bir program olan kesintisiz radyo dinleme programı, pek çok dinleyicimiz tarafından kullanılmakta, iş yerine gidildiğinde açılmakta ve iş yerinden çıkarken kapatılmaktadır. Bilgisayarı hiç bir şekilde kasmaması, çok kolay kullanılabilir olması, radyo dinle canlı araması yapan herkesin aradığı radyo player ve istek hattına aynı anda erişim sağlaması… kesintisiz radyo dinleme programının tercihi için yeterli sebep oluşturmaktadır.

Android Radyo Uygulaması

Radyo dinle canli araması yapan ve TR Radyo’yu akıllı telefonu ya da tabletinden dinlemek isteyen kişilerin ise yapması gereken şey Android radyo uygulamasını Google Play Store üzerinden indirmekten ibarettir. Uygulama içerisinde, TR Radyo web sitesi içerisinde bulabileceğiniz her şeyi ve hatta çok daha fazlasını bulabilme şansını elde etmiş olursunuz.

Android radyo uygulaması içerisinde TR Radyo sosyal medya hesaplarından istek paneline, Top 10 listesinden yayın akışına, radyo player’e ve çok daha fazlasına tek bir tık ile erişim şansı elde eder; bununla da kalmayıp, uygulamayı arka planda çalıştırmak sureti ile radyo dinle canli ve internet üzerinde sörf yapabilme olanağını aynı anda elde edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı takip etmeniz halinde, dinlemek istediğiniz bir yayın için hemen Android radyo uygulamasını çalıştırabilirsiniz.