Radyo dinlemek, çok uzun senelerden bu yana süregelen ve her birimizin belki de en sağlıklı alışkanlıklarından bir tanesidir. Bu noktada radyo dinlemek için bir site bulduysanız eğer, ne mutlu size. Ama bulamadıysanız, TR Radyo sizlere ilk önereceğimiz isim olacak ve nedenlerini ilerleyen bölümlerde paylaşacağız. Ancak bir radyo dinleme sitesinde arayıp da bulmak istediğiniz her şeye TR Radyo’da ulaşabileceğinizi söyleyebiliriz.

Radyo dinlemek isteyenler, belki de biz daha dünyaya gelmeden önce, bu eylemi pilli radyolarla gerçekleştiriyorlardı. O dönemler dinleyebilecekleri çok fazla radyo da bulunmamaktaydı. Radyo dinlemek için bir site olacağı onlara söylense, gerçekleşmesi çok uzak bir hayal olduğunu düşünürlerdi; ya da kim bilir belki de suyun kaldırma kuvvetinin bulunduğu anda yaşanan heyecanı yaşarlardı. O zamanlar televizyonun bile olmadığını düşününce, bunlar size biraz komik de geliyor olabilir.

Zaman geçti, insanlar radyolarda dinledikleri arkası yarınları artık televizyonlarda izlemeye başladı; hem de büyük bir seçim alternatifi ile… Her akşam her kanalda farklı bir dizinin yayınlandığını düşünsenize; insanlar reklamlarda o kanaldan öbürüne zap yapıyor… Gelişen teknolojinin son noktasındayız anlayacağınız. Artık radyo dinleyicileri dinledikleri radyolarda arkası yarınları bulmuyor; müzik dinliyorlar. Ve TR Radyo da kesintisiz olarak dinleyicilerinin bu isteğini gideriyor.

TR Radyo’yu, hem radyo dinlemek için bir site; hem de bir radyo dinleme sitesi olarak değerlendirebilirsiniz. Ancak radyomuzu dinlemek için uğradığınız bu web adresinde sadece radyo dinlemekle kalmaz; sizler için paylaşmış olduğumuz faydalı bilgilerden de yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, radyo dinlemek için bir site kullanmak istemediğinizde de TR Radyo’nun masaüstü radyo dinleme programı ve Android radyo uygulamasını gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

İnternet üzerinde bir radyo dinleme sitesi arayışına girdiğinizde pek çok adres kollarını açmış sizi bekler durumdadır. Ancak bu adresler genellikle aynı anda sizlere yüzlerce radyo dinleme avantajını sunarlar. Oysa ki radyo dinleyicilerinin geneli bilir ki, radyolar eğer iyilerse, yayıncıları kaliteliyse, dinleyicilerini kendilerine bağlarlar. Ve radyo dinlemek için bir site seçerek farklı radyolar içerisinden o radyoyu yeniden bulmak zor olabilir. TR Radyo ise dinleyenlerine sadece kendi yayınlarını sunmaktadır. Dolayısı ile belli adreste, sadece belirli bir hedefe ulaşım sağlamış olursunuz.

Android radyo uygulaması ile ya da masaüstü radyo dinleme programı ile de ulaşabileceğiniz sadece TR Radyo’nun kendi yayınıdır. Dolayısı ile başka bir radyoyu dinliyor olabilme ihtimali aklınızda bulunmayacaktır.

Radyo dinleme sitesi seçtiğinizde, bu sitelerin bazılarının belirli bir ücret karşılığı, radyolarla anlaşmalar yaptığını ve dolayısı ile gelen ziyaretçileri belirli kriterlere göre farklı radyolara yönlendirdiklerini bilmelisiniz. Ne demek istediğimizden kısaca söz edelim: Bir A sitesi, herhangi bir radyo dinleme sitesi olsun. İçerisinde 10 tane radyo bulunsun. Eğer o A sitesi bu radyolardan bir gelir elde ediyorsa, onlara vermesi gereken belirli bir dinleyici kitlesi vardır. 1. radyoya 300 dinleyici gönderir ve o hedefe ulaştığında 2. radyoya 50 dinleyici gönderir. Sonrasında sıra 3. radyoya gelir, oraya göndereceği dinleyici sayısı 10’dur; gönderir ve 4. radyoya geçer… Siz ise radyo dinleyicileri olarak nereye gönderildiğinizi bilmezsiniz bile. TR Radyo’da böyle bir durum söz konusu değildir. Radyo dinlemek için bir sitedir, ama geldiğinizde sadece TR Radyo’yu dinlersiniz.

Dinlemekle kalmaz, istek gönderebilir, DJ başvurusu yapabilir, sosyal medya hesaplarımızı takip ederek radyomuzdaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Uzun lafın kısası, 2015 yılından bu yana yayın hayatını devam ettirmekte olan TR Radyo, dinleyicilerinden herhangi bir karşılık beklemeden, sadece en kaliteli yayını sunmayı hedeflemektedir. Sadece, bizi seçmeniz, mutlu olmamıza neden olur ve sizler için neleri iyileştirebileceğimizi gözden geçirmeye devam ederiz.