Radyo dinlemek için bir site arayışı içerisinde iseniz bunu internet ortamında rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz; çünkü artık hem radyoculuk; hem de radyo dinleme alışkanlıkları büyük ölçekte internet ortamına taşınmış durumda. Geçmişte yanınızda küçük el radyonuzu taşımış ya da müzik çalar kullanmışsanız kaset veya CD’lerinizle dolaşmış olabilirsiniz. Ancak artık Android radyo uygulaması kullanarak, radyo dinlemek için bir site arayışınıza da, yanınızda herhangi bir şey taşımanıza da gerek yok. Sahip olduğunuz akıllı telefon ile radyo dinlemek sandığınızdan çok daha kolay.

Aslında pek çok müzik uygulaması bulunmakta ve bu uygulamalar da radyoların işini görmekte. Dolayısı ile radyo dinlemek için bir site arayışına çok da gerek olmadığı düşünülebilir gibi. Ancak toplum olarak eski alışkanlıklarımızdan kurtulmamız hiç de sanıldığı kadar kolay değil. Dolayısı ile radyo dinlemekten aldığımız zevki hiç bir uygulama bizlere vermez; Android radyo uygulaması haricinde… Çünkü bir uygulama olmasına karşın, Android radyo uygulaması kullanıcılarına radyo dinleme zevkini yaşatır.

Her ne kadar uygulamaların kullanımı çok yaygın da olsa, günümüzde hala CD’ler; hatta kasetlerin satışı gerçekleştiriliyor. Çünkü geçmişe özlem var. Bunu bir nevi moda olarak düşünebilirsiniz. Nasıl ki 90’ların giyim ya da saç modellerini hala kullanıyor ve beğeniyorsak, aynı durum dinlenen müzikler için de geçerli olabiliyor. Fakat yine de radyo dinlemek için bir site kadar ulaşılabilir kolaylıkta değiller. Toplu taşıma araçlarında kaset ya da CD dinlemeniz oldukça zor olacaktır. Ancak Android radyo uygulaması ile radyo dinlemek oldukça kolay.

Çok eski dönemlerden bu yana yaygın olarak gerçekleştirilen radyo dinleme eylemi, günümüzde artık sadece eğlence amaçlı olarak gerçekleştiriliyor. Ve bu eylem teknoloji ile birleştiğinde ortaya, yaygın olarak gerçekleştirilen online radyo dinleme eylemi çıkıyor. Bu anlamda radyo dinlemek için bir site arayışında iseniz TR Radyo tam size göre..