Radyo dinlemek için bir site arayışında olanlar sizce neden TR Radyo‘yu tercih etmeli? Hem de kesintisiz canlı radyo dinleme olanağını sunan pek çok radyo ve bu radyoları iletmek adına kurulmuş çok sayıda site varken? Sizlere ilerleyen bölümlerde bu sorunun yanıtlarını detaylı olarak aktaracağız. Ama hemen öncesinde şunu belirtmekte yarar var ki: sizlere bu paylaşımı yapmakta olan ben de bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisiyim. Dolayısı ile radyo dinlemek için bir site arayışında olanların ne gibi şeyler istediğinin bilincindeyim. TR Radyo’yu da olabildiğince bu doğrultuda şekillendirmeye özen gösteriyorum.

Peki o halde radyo dinlemek için bir site arayışında olan kesintisiz canlı radyo dinleyicisi ne ister? İlk olarak bu sorunun yanıtlarını kendime göre listeleyeyim isterseniz:

• Kesintisiz canlı radyo dinlerken ses kalitesinin düşük olmasını istemem. Yayında olan DJ ile şarkı sesi seviyesi arasında orantısızlık olmasını istemem. Sesi bir açıp bir kısmak istemem. TR Radyo’nun sesini bir kere istediğim seviyeye getirmeliyim ve sonrasında ses hep o seviyede kalmalı… Ta ki radyoyu kapatana kadar. Müzik sesinin boğuk olmasını istemem. CD’den dinlediğim ses kalitesini dinlediğim radyodan da alabilmeliyim. Yoksa CD dinler, ya da daha kaliteli ses veren bir radyo dinlerim.

■ Saatleri belli olan reklamlar dinlemek istemem. Hatta hiç reklam dinlemek istemem. Sürekli dönen reklamlarda, gitmeyeceğim, ihtiyacım olmayan şeyleri satan mağazaların adreslerini ve telefon numaralarını; hatta reklam metinlerini istemsiz olarak ezberlemek durumunda kalmak istemem. Ve zaten ben çalışırken arkadan gelen o sesler de dikkatimi dağıtır. Kesintisiz canlı radyo dinlemek varken neden reklamlarla zaman harcayayım?

■ TR Radyo’da sık sık seste kesintiler yaşamak istemem. Bu durum zaman zaman DJ’in bağlantısının zayıf olmasından, zaman zaman da yayının kalitesinden kaynaklı olarak yaşanabilir. Ama eğer DJ’in bağlantısı ile alakalı bir durum söz konusu ise sürekli yayından da düşer ve şarkılar da birbirine karışır. Böyle bir kesintisiz canlı radyo dinleme keyfi zaten olmaz. Düştüğünde duyacağım şarkıya mı yoksa DJ’in çalmış olduğu şarkıya mı eşlik edeyim? Ben potpori yapmayı seven biri değilim ki dinlemeyi de sevmediğim gibi.

■ Yayındaki DJ’in düzgün konuşmasını, dinleyiciye saygılı olmasını isterim. Yayın tarzı ile de bana hitap edebilmeli; isteklerimi çalabilmeli, sürekli bahaneler üretmemeli. Aksi halde dinlediğim radyo çok amatör olur ki bir sürü profesyonel radyo varken ben neden amatör bir radyoda kulaklarımın tırmalanmasına izin vereyim?

Kısacası ben radyo dinlemek için bir site seçerken çok dikkatli olurdum eskiden. Şimdi ise artık TR Radyo var. Aradığım her şey burada var. Çünkü düzenlemeleri ben yapıyorum; ama aynı zamanda bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisiyim ve günümün en az 14 saati bu şekilde geçiyor. Dolayısı ile elimden geldiğince kendime ve tabi ki size hitap etmeye çalışıyorum. Bu nedenledir ki, kalite TR Radyo’nun yayın anlayışını oluşturur. Onlarca DJ’imiz yok örneğin. Ama kaliteli DJ’lerimiz var. DJ’lerimizin olmadığı zamanlarda ise sürekli değişen şarkılarımız var. İstekleriniz var. Kısacası, radyo dinlemek için bir sitede aradığınız her şey TR Radyo’da var. O halde size keyifli dinlemeler dileriz.