Radyo dinlemek için bir site arayışında iseniz, TR Radyo sizin için doğru adres. Ancak TR Radyo dinlerken, sizlere kesintisiz canlı radyo dinleme avantajını sunmamızın yanında, okumanız adına farklı içerikler de hazırlamayı düşündük. Aslında bunun için sizlere bir de anket hazırladık. Yazımızın sonunda bu ankete oy verebilmenizi de olanaklı hale getirmeye çalışacağız. Peki siz radyo dinlemek için bir site arayışında iken TR Radyo dinlemeye başladığınızda, burada kesintisiz canlı radyo dinlemenin dışında neler bulmak istersiniz?

Radyo dinlemek için bir site arayışında olan kesimin ilk olarak, kesintisiz canlı radyo dinlerken nelerle uğraştığını bilmek doğru adım olacaktır aslında. Çalışırken TR Radyo dinleyecek olanlar genellikle müzik yayını haricinde bir şey istemezler. Bu nedenle gündüz yayınlarımızda anonslu, canlı yayınların dışında, olabildiğince kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini, aralıksız müzik şeklinde sizlere sunmaktayız. Akşam yayınlarımızda ise daha çok canlı yayınlara yönlenmeyi, sohbet ve sizlerden gelen istekler şeklinde programlar hazırlamayı tercih ediyoruz.

Bunun haricinde, öğrencileri düşündüğümüzde, TR Radyo dinlerken aynı zamanda ders çalıştıkları için, onlar da dikkatlerinin dağılmasını çok tercih etmezler. En azından duruma kendi açımdan baktığımda, sürekli olarak yazı yazıyorum. Yayında bir DJ arkadaşım olduğunda ise onun söylediklerine odaklanmak benim dikkatimin dağılmasına sebep oluyor. Dolayısı ile yine kesintisiz canlı radyo dinlemeyi tercih ediyorum. Ama, ben bu işin mutfağında yer alıyorum. Dolayısı ile TR Radyo dinlerken; ya da radyo dinlemek için bir site arayışı ile buraya geldiğinizde, benim sizlere sunduğum içeriklerle karşılaşıyorsunuz. Hal böyle olunca, benim bu noktada değerlendirme yapmam çok da doğru olmuyor. Olaya sadece dışarıdan bir göz olarak bakma şansım var ve değerlendirmelerimi ona göre yapıyorum.

Sizlerin oylamasına sunmuş olduğumuz anketimizde, TR Radyo dinlerken hangi tür paylaşımları okumayı isteyebileceğinizi sorduk. Seçenekler arasında Sağlık ilk sırada yer alıyor. Ve hepimizin ihtiyacı olan bilgiler sağlık bilgileri arasında yer alıyor. Ancak sağlık, hakkında bilgi edinirken dikkatin dağılmaması gereken bir konu. Dolayısı ile kesintisiz canlı radyo dinlerken sağlık bilgileri edinmek çok da fazla ilginizi çekmeyebilir. Bunun haricinde Magazin haberleri okumayı tercih edebilirsiniz. Pek fazla dikkat gerektirmeyen; tabiri caizse peynir – ekmek gibi okunan haberlerdir. Ancak bu noktada da şöyle bir sıkıntı ortaya çıkıyor: Yapılan magazin haberlerinin doğruluğu her zaman kesin olmayabiliyor. Ve bizler bu noktada sizleri yanlış bilgilendirmek, ya da adı geçecek kişileri yanlış lanse etmek istemiyoruz. Ancak yine de Magazin, anketimizin ikinci seçeneği olarak karşımıza çıkıyor. Ve seçim sizin tabi ki…

Aşk ve ilişkiler hakkında bilgileri, radyo dinlemek için bir site bulduğunuzda okumak isteyebileceğinizi düşünüyoruz. Hatta bu noktada şöyle bir durumla da karşılaşabiliriz: Bizim paylaşmış olduğumuz bilgilerin altına yapılan yorumlarda sizler birbirinize yakınlaşabilir; hatta birbirinize şarkı isteğinde bulunabilirsiniz ki emin olun internet üzerinde bu şekilde tanışan çok fazla insan var. Bazı paylaşımları gördüğümde ben bile şaşırıyorum ki aslında içerik editörüyüm ve bu işin mutfağında yer alıyorum; çok da fazla şaşırmamam gerekiyor. Konu altında arayışı olan insanların telefon numaralarını dahi görebilmemiz mümkün ki bu tür şeylere TR Radyo dinleyicisinin yanaşmayacağını biliyor; kesinlikle biz de onaylamıyoruz.

Astroloji bilgileri edinebilirsiniz. Burcunuzun özelliklerini öğrenebilir, günlük, haftalık, aylık; hatta yıllık burç yorumunuz hakkında bilgi sahibi olabilir, sizin burcunuzla uyumlu burçları öğrenerek sevgili ya da eş adayınızı buna göre değerlendirebilirsiniz. Bu bilgiler de çok fazla dikkat gerektirmeyen ve kesintisiz canlı radyo dinlerken rahatlıkla edinebileceğiniz bilgiler arasında yer almaktadır. Radyo dinlemek için bir sitede neler bulmak istersiniz şeklinde hazırlamış olduğumuz anketimizde Astroloji de seçenekler arasında yer almaktadır ve rahatlıkla tercih edebileceğinizi düşünüyoruz. Son seçeneğimiz ise Spor. Ancak biliyoruz ki Spor haberlerini genellikle erkekler okuyor. Ve biz dinleyicilerimizin genellikle kadın mı yoksa erkeklerden mi oluştuğunu bilmiyoruz. Dolayısı ile tercih tamamen size kalıyor.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken TR Radyo’yu tercih ettiğinizde, TR Radyo dinlerken, radyo dinlemek için bir sitede görmek istediğiniz içerik hangisi? Bunun cevabını, hazırlamış olduğumuz anketimize oy kullanarak siz vermelisiniz.