Günümüzde kesintisiz canlı radyo dinleme alışkanlıkları her zamankine göre biraz daha farklı şekilde yönlenmekte. Radyo sohbet odaları; ya da radyo sohbet kanalları, artık dinleyicilerin isteklerini yapmaları için, radyo istek hattı kullanımından daha sık kullanılıyor. Öyle ki, bir dinleyici, kesintisiz canlı radyo dinlerken, hemen radyo sohbet kanallarına girip isteğini yazıyor ve çıkıp şarkısını dinlemeye kaldığı yerden devam edebiliyor.

Radyo sohbet odalarının bazı avantajları yok değil; örneğin, kesintisiz canlı radyo dinleyen insanların büyük çoğunluğu bunu çalışırken yapıyor. Ancak çalışırken zaman zaman, ara verdiğimizde sohbet etmeye de ihtiyacımız oluyor. Tam da bu noktada imdadımıza radyo sohbet kanalları yetişiyor.

Kesintisiz canlı radyo dinlerken radyo sohbet odalarında olmanızın bir diğer avantajı da, yayında olan DJ ile o anda canlı olarak sohbet edebilmenizdir. Hatta, DJ’lerin programlarına katılımda dahi bulunabilirsiniz… Örneğin, canlı yayına, bir dinleyici alan DJ’in dinleyicisine soracağı soruyu ona siz verebilirsiniz. Ki bu durumun belki de en güzel yanı, tanımak istediğiniz bir insana, cesaret edip de soramadığınız soruları kesintisiz canlı radyo yayını aracılığı ile sordurabiliyor olmanızdır. Alacağınız cevaba göre o kişi ile ilgilenmeye devam edebilir; ya da sessizce ondan uzaklaşabilirsiniz.

Radyo sohbet kanallarında, aynı insanlarla aynı şarkıları dinleyebilme şansınız vardır ki bu da özellikle yeni oluşacak olan arkadaşlıklarda ya da aşklarda çok önemli bir etkendir. Birbirinize şarkılar armağan edebilir, bu şarkılarla hem ona bir küçük hediye vermiş olur; hem de gizliden gizliye duygularınızı ifade etmiş olursunuz.

Bilgisayar Girişlerinde Radyo Sohbet Kanalları
Mobil Girişlerde Radyo Sohbet Odaları
mIRC Adresimiz: /server irc.trradyo.com