Akşam radyo programları, TR Radyo‘nun kesintisiz canlı radyo dinleyicileri için hız kesmeden devam ediyor. Sizlere bu noktada kısaca yayın akışımızdan söz edip, bir de radyo yayın akışı nasıl hazırlanır sorunuzun yanıtlarını TR Radyo için özellikle vermek istedik. Çünkü bu noktada özellikle akşam radyo programlarının altını çiziyoruz. Çünkü bizler de sizler gibi çalışıyor ve çalışan insanların halinden anlıyoruz. Bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi çalışırken ne ister, az çok biliyoruz. Bu nedenle, yayın akışımızı sizlerin gereksinimlerine uygun olarak hazırlıyoruz.

Radyo Yayın Akışı Nasıl Hazırlanır?

Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, TR Radyo dinleyicisinin gündüz saatlerinde çalıştığını biliyor ve yayın akışımızı buna göre yönlendiriyor; özellikle kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyenlere ağırlık veriyoruz. Gündüz saatlerinde de istek alıyor, ama bu istekleri anonssuz şekilde yerine getiriyoruz. Çünkü çalışan insanların, anons dinlerken dikkatlerinin dağıldığını bizzat kendimizden biliyoruz. İlerleyen dönemlerde, gündüz saatlerinde de yayıncı arkadaşlarımız olabilir; ancak bu arkadaşlarımızdan da özellikle isteğimiz, anonslarını fazla uzatmamaları ve TR Radyo dinleyicisinin dikkatini dağıtmamaları yönünde olacaktır.

Ancak akşam saatlerinde durum böyle değildir. İnsanlar evlerine gelir, günün yorgunluğunu atabilmek adına kesintisiz canlı radyo dinlemek isterler. Bunu bilgisayarlarının başına geçip; ya da telefonlarının kulaklığını takıp yapabilirler. İşte o zaman, radyo bir müzik kutusu olmaktan çıkar. Akşam radyo programları tam da bu noktada önem kazanır. Sohbetler edilir, istekler istenir ve birilerine armağan edilir; hatta bazen konuklar dahi alınır… İşte biz yayın akışımızı buna göre şekillendiriyor ve yayıncı arkadaşlarımızın özellikle akşam saatlerinde aktif olmalarını tercih ediyoruz.

Yayın akışını hazırlarken, özellikle 20:00 – 22:00 saatleri arasını ilk olarak dolduruyoruz. Sonrasında ise 18:00 – 20:00 ya da 22:00 – 00:00 saatleri arasına yayınlarımızı serpiştiriyoruz. Bu şekilde, akşam radyo programlarını dinlemek isteyenlerin, kesintisiz canlı radyo dinleme ihtiyaçlarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Ancak ilerleyen zamanlarda, biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, gündüz saatlerinde de yayıncı arkadaşlarımız olabilir. Bu arkadaşlarımızdan ricamız, sohbet etmekten çok dinleyicilerimizin isteklerine yönlenmeleri olacaktır. Böylece istekleriniz hem anonslu şekilde yerine getirilir, hem de çalışırken dikkatiniz dağılmamış olur. Peki TR Radyo yayın akışı şu anda nasıl?

TR Radyo Yayın Akışı

Her şeyin öncesinde, biraz önce de belirttiğimiz gibi, akşam radyo programlarına yoğunlaşıyoruz. Dolayısı ile 18:00 – 00:00 arası saatleri arasında yayınlarımız oluyor. Bir yayıncının 2 saat yayın alması gerekiyor. Bu noktada günlerde ve saatlerde, yeni eklenen arkadaşlarımızın da olması halinde değişimler olabileceğini belirterek, anlık yayın akışımızı sizlerle paylaşalım:

18:00 – 20:00 Almina
20:00 – 22:00 Kaptan (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı)
20:00 – 22:00 Patlamış Mısırlar (Çarşamba, Perşembe, Cuma)
00:00 – 02:00 AsiRuh

Bu noktada Almina; yani ben, her ne kadar 18:00 – 20:00 saatleri arasında, TR Radyo’nun yayın akışında yer alıyor olsam da, 20:00 – 22:00 yayınının boş olduğu günlerde, 20:00’da yayın alacağımı da belirtmeliyim. Bunun sebebi, önceliğimizin akşam radyo programları olmasından kaynaklanmaktadır. Her şey, kesintisiz canlı radyo dinlemeyi seven TR Radyo dinleyicileri için. Keyifli dinlemeler.