Kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyen herkesin aslında beğendiği bir yayıncı vardır. Bu noktada, haklı olarak radyo yayın akışını bilmek isterler. Online radyo dinlerken, radyo yayın akışına yeteri kadar uyulmayacağını düşünen dinleyiciler de olabilir. Bu noktada sizlere, TR Radyo yayın akışını aktarmak istedik. Ve bu amaçla bir sayfa hazırladık. Dinlemek istediğiniz yayıncının sadık bir takipçisi iseniz yapmanız gereken tek şey, kesintisiz canlı radyo dinlerken, zaman zaman radyo yayın akışını da kontrol etmektir. Çünkü bu akışta zaman zaman, belirli değişimler söz konusu olabilir. Neden mi?

Ancak bu noktada hemen şu detayı belirtmek isterim ki: bu liste sık sık güncellenecektir. Neden derseniz, radyo yayın akışı düzenlemesi yaparken, yayıncı arkadaşlarımın her birine, yayın alabilecekleri saati sorduğumda, “Saat düzenine uyamam” dediklerini gördüm. Sebebini sorduğumda ise hepsinin vardiyalı sistemde, dönüşümlü olarak çalıştıklarını öğrendim. Bu nedenle her bir yayıncı arkadaşımı Joker DJ olarak yazdım…

Sonrasında, bir kesintisiz canlı radyo dinleyicisi ve online radyo dinleyicisi olarak radyo yayın akışına şöyle bir baktım… Bir de ne göreyim? Bütün saatler boş; ama elimizde bir sürü Joker DJ var. Bu sorunu bir şekilde çözmek gerekiyordu ve bu da ancak, haftalık ya da günlük olarak, çalışma saatleri değiştikçe, yayıncı arkadaşlarımızın saatlerini düzenleyerek olabilirdi. Ve sonrasında bir anda aklıma şu geldi: Televizyonlar bile yayın akışlarını günlük olarak veriyorlar ve izleyici, kanalların web sitelerinden ya da gazetelerden, günlük yayın akışını takip ediyor. O halde bu gayet de uygulanabilir bir yöntem. Bu nedenle siz kesintisiz canlı radyo dinleyicilerinden isteğimiz, radyo yayın akışını, zaman zaman kontrol etmeniz olacaktır.

Radyo yayın akışı, sadece online radyo dinleyicilerinin değil, DJ olmak istiyorum diyerek radyomuza başvuracak olan arkadaşlarımızın da ilgisini çekecektir. Şöyle ki, size uygun boş gün ve saatlerde yayın almak istediğinizi, bize DJ başvurusu sırasında belirtebilirsiniz. Hemen şunu da belirtelim: vardiyalı çalışan arkadaşlarımıza göre radyo yayın akışının düzenleneceğinden söz ettik; ama bu, günü ve saati sabit yayıncı arkadaşlarımız için söz konusu olmayacaktır. Yani günü belirli olan hiç bir yayıncı arkadaşımızın gün ve saatini bir başkasına vermemiz gibi bir durum söz konusu değildir.