Reklamsız Radyo Hangisi? İşte Yanıtı

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Reklamsız radyo hangisi sorusu, Google üzerinde arama yapan çok sayıda radyo dinleyicisi tarafından sıklıkla soruluyor. Çünkü insanlar radyo dinlemeyi sevseler de reklam dinlemekten hoşlanmıyorlar. Ayrıca radyo, televizyon gibi, sadece müsait olunduğunda dinlenen bir araç da değil.


Dolayısı ile televizyon reklamları başladığında yapılan zaplar, radyo reklamları başladığında yapılamayabiliyor. Yapılsa bile radyo dinleyicisinin dikkati dağılıyor. Bir de şu şekilde düşünmek gerek: Her radyo her dinleyiciye hitap etmiyor ki birinde reklam başladığında diğerine geçilsin…

Ayrıca herkes radyo dinlemek için arabasını kullanmıyor. Öyle olsa frekansı çevirirsiniz ve reklam olmayan başka bir radyo bulabilirsiniz. Ancak günümüzde pek çok insan bilgisayarı ya datelefonu üzerinden radyo dinliyor. Bunu web site,program ya da Android radyo uygulaması kullanarak yapıyor.

İşte tüm bu nedenler dolayısı ile reklamsız radyo hangisi sorusuna yanıt bulmak ve o radyoya alışmak büyük önem arz ediyor. O halde TR Radyo olarak size yardımcı olmayı kendimize görev biliriz.

Reklamsız Radyo Kanalı Hangisi?

Reklamsız radyo hangisi ya da reklamsız radyo kanalı hangisi sorusunu arama motoruna bir kere sormayı deneyin. Ya da biz bunu sizin için yapmış olmamız dolayısı ile sonuçları paylaşalım. Ve gelin insanların radyo reklamları konusunda neler düşündüklerine biraz göz atalım.


Kızlar Soruyor, ülkemizin internet ortamında insanların birbirleri ile en çok bilgi paylaşımında bulundukları platformlardan biri. Ve reklamsız radyo kanalı hangisi sorusu burada sorulmuş. Soruyu soran kişi o kadar sinirlenmiş ki 3 şarkı dinleyip 10 dakika reklam dinlemekten. “Kesintisiz canlı radyo dinlemek istiyorum” diyor.

Onun açısından baktığımızda çok haklı olduğunu görüyoruz elbette. radyo dinlemeyi müzik dinlemeyi sevdiğimiz için tercih ediyoruz. Ancak 3 şarkı; 10 dakika reklam olduğu zaman, müzik arası değil; reklam arası müzik dinlemiş oluyoruz. Ama bizim dinlemek istediğimiz reklam değil.

Fakat bir de radyolar açısından bakmak gerekiyor. Reklam alan radyolar bünyelerinde çok iyi yayıncılara yer veriyorlar. Geçimlerini radyo ile sağlayan bu kişilerin ise maaşa ihtiyaçları var. Bu noktada reklam, radyoların ekmek kapısı diyebiliriz.

Peki reklamsız radyo kanalı hangisi sorusuna gönül rahatlığı ile nasıl TR Radyo cevabını verebiliriz? Çünkü TR Radyo bir internet radyosu. Ve bünyesinde yayın yapan insanların her biri geçimini farklı yerlerden sağlıyor. TR Radyo’da yayın yapan insanlar bunu hobi olarak yapıyor.

Ancak internet radyosu olması, TR Radyo’yu diğer frekanslı radyolar gibi arabada dinleme olanağını sizlerden alıyor. Aslında almıyor da siz sadece internette dinlenebilmesi dolayısı ile aldığını düşünüyorsunuz. Peki TR Radyo arabada nasıl dinlenir?

Arabada Dinlenecek Radyo Kanalları

Arabada dinlenecek radyo kanalları genellikle sizin bulunduğunuz şehirde var olan yerel, bölgesel ve ulusal radyolardır. Ancak bu TR Radyo’yu da dinleyemeyeceğiniz anlamına gelmez. Ki zaten frekanslı radyoların zaman zaman size çekim sorunları yaşattığına şahit olur ve sinirlenirsiniz.


Peki TR Radyo arabada nasıl dinlenir? Bunun için arabanızda Bluetooth özelliğinin bulunması yeterli. Eğer yoksa da çok düşük bir fiyata yaptırabilmeniz mümkün. Dolayısı ile işin o kısmını size bırakıyoruz. Ancak Bluetooth özelliği bulunan arabalar iin TR Radyo dinlemeyi şu şekilde anlatabiliriz.

İlk olarak telefonunuzdan, arabanızın Bluetooth’una bağlanın. Ardından da bağlantı kurduğunuz telefon ya da tablet cihazınızdan TR Radyo’yu açın. Bunun için tarayıcı kullanabileceğiniz gibi, Android radyo uygulamasını da tercih edebilirsiniz. Radyoyu açtığınızda, arabanızda çaldığını göreceksiniz.

İşte bu şekilde arabada dinlenecek radyo kanalları arasına TR Radyo’yu da ekleyebilirsiniz. Reklamsız radyo hangisi sorusunun da yanıtı olması dolayısı ile size Türkçe pop müziğin en unutulmaz ya da yeni şarkılarını kesintisiz dinleme olanağı sunmaktadır.

Sizin için sunduğumuz ayrıcalıklar bu kadarla sınırlı değil. Bizi takip etmeye devam edin. Keyifli dinlemeler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*