Telefondan nasıl radyo dinleyebilirim diyen pek çok kişi, hem mobil hayatın getirdiği kolaylıklara alışmış, hem de kesintisiz canlı radyo dinlemeyi bir yaşam tarzı haline getirmiştir. Bu noktada da zaten Android radyo uygulamasının kullanımı radyo dinleyicileri için zorunlu hale gelen bir kolaylık niteliğindedir. Bu nedenle de sizlere ilerleyen bölümlerde, telefona radyo nasıl indirilir sorusunun yanıtını aktaracağız. Böylece, evde, işte, okulda, parkta, yolculuk yaparken… kesintisiz canlı radyo dinleme olanağına sahip olabileceksiniz.

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için bilgisayar başında kilitlenmek zorunda değilsiniz. Çünkü radyo dinlemek, her şeyi bırakıp da yapılması gereken bir eylem değildir. Biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi, spor yaparken de, ders çalışırken de, yemek yaparken de radyo dinleyebilirsiniz. Bu noktada, elinizden hiç düşmeyen akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. İşte Android radyo uygulamasını bundan dolayı, sizler için hazırladık. Peki telefona radyo nasıl indirilir?

Telefona Radyo Nasıl İndirilir?

Android radyo uygulaması, kesintisiz canlı radyo dinlemek isteyenler için, Google uygulama marketi olan Google Play Store’de sizleri bekliyor. İsterseniz, Google Play Store girerek, TR Radyo yazabilirsiniz. İsterseniz de sizin için hazırlamış olduğumuz kısayol resmine tıklayarak, yine Gogle Play Store girip, herhangi bir arama yapmadan Android radyo uygulamasını indirebilirsiniz. Telefondan nasıl radyo dinleyebilirim sorusunun yanıtı ise oldukça kolay; hatta tabiri caizse çocuk oyuncağı…

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için indirmiş olduğunuz Android radyo uygulamasını, diğer uygulamalarınız arasından bulun ve sonrasında üzerine basıp, elinizi kaldırmayın. Bu şekilde uygulamayı telefon ya da tabletinizin ana ekranına almış olacaksınız. Peki ya sonra? Sonrası oldukça kolay. Radyo dinlemek istediğinizde, akıllı cihazınızın ana ekranına almış olduğunuz uygulamanın üzerine bir kere dokunacak ve radyonun açılmasını bekleyeceksiniz. İşte sadece bu kadar.

Peki ya sonra, ekranı sürekli açık mı tutmanız gerekecek? Hayır. Akıllı cihazınızı radyo dinlerken tuş kilidine alabilir ve böylece telefonunuzun şarjından tasarruf edebilirsiniz. Ya da internette dolaşabilir, sosyal medyada arkadaşlarınızla mesajaşabilirsiniz. Unutmadan, kesintisiz canlı radyo dinlerken, istek parçalarınızı da bizlere ulaştırabilirsiniz. O halde, yapmanız gereken tek şey, telefona radyo nasıl indirilir sorusunun yanıtı olarak aktarmış olduğumuz gibi, Android radyo uygulamasını akıllı cihazınıza indirmekten ibaret. Gerisini bize bırakın.

Android radyo uygulamasını indirmek için, aşağıda görmüş olduğunuz Google Play Store logosuna tıklayın