Telefona Radyo Nasıl Yüklenir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Telefona radyo nasıl yüklenir, pek çok kişinin merak ettiği sorular arasında yer almaktadır. Telefondan nasıl radyo dinlenir diyen ve radyo dinlemeyi seven pek çok insan için telefonlar artık antensiz, küçük el radyosu görevini üstlenmiş durumdadır. Ancak bununla birlikte telefona radyo nasıl indirilir sorusunun yanıtlarını da bilmek gerekir ki radyo dinlemek için telefon aktif şekilde kullanılabilsin.

Yeni nesil akıllı telefonların pek çoğu, içerisinde radyo menüsü yüklü olarak gelir. Ancak bu radyolar bulunulan şehrin yerel ya da ulusal radyolarıdır. Dolayısı ile dinlemek için antene gerek bulunmaktadır. Anten görevi ise telefonun kulaklığı tarafından üstlenilir. Ve buna ek olarak, içerisinde radyo bulunduran bu telefonların fiyatları, TRT vergisi dolayısı ile yüksektir.

Bunların yanında, içerisinde radyo bulunmayan telefonlara da telefona radyo nasıl yüklenir sorusunun yanıtı bilinerek kolaylıkla radyo yüklemesi yapılabilir. Yükleme işlemi tamamen ücretsiz olup, bu radyolarda genellikle reklam dinlemek de söz konusu olmayacaktır. Telefondan nasıl radyo dinlenir sorusunun yanıtlarının bilinmesi halinde, reklamsız ve istenen şarkıların yayındaki DJ’e iletilmesinin kolay olduğu, pratik bir radyo dinleme eylemi gerçekleştirilebilir. Bu telefonların satın alınması sırasındaki fiyatları da diğerlerine göre daha uygundur.

Telefona Radyo Nasıl İndirilir?

Peki telefona radyo nasıl indirilir diyen bir kişi bu işlemi nasıl yapabilir? İsterseniz maddeler halinde anlatalım:

■ İlk işiniz, hemen üst satırda yer alan Google Play Store resmine tıklamak olsun.
■ Bir sonraki aşamada ise açılan sayfada Yükle butonuna dokunun.
■ Telefondan nasıl radyo dinlenir sorunuza yardımcı olacak radyonun yüklenmesi için bir miktar bekleyin.
■ Hemen ardından karşınıza Aç şeklinde bir buton çıkacak ve böylece radyo dinleme işlemini hemen gerçekleştirmeye başlayabileceksiniz.

Telefona radyo nasıl yüklenir sorusunun yanıtını alıp kolayca uyguladığınıza göre, şimdi de indirmiş olduğunuz radyoyu telefonunuzun ana ekranına yerleştirebilir ve açmak için tek bir dokunuşu yeterli hale getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri ise şu şekilde maddeleyebiliriz:

■ Telefonunuz Ana Ekran konumundayken, onu aşağıdan yukarıya doğru çekin.
■ Karşınıza, telefonunuz içerisinde yüklü olan tüm uygulamaların menüsü gelecektir.
■ Bu menü içerisinde TR Radyo’yu bulursanız, üzerine uzun süreli basılı tutarak ekranın değişmesini beklemeniz yeterli olacaktır. Ancak ilk gelen sayfada TR Radyo yok ise galeride resim bakar gibi sayfayı sağa doğru çevirin. Burada TR Radyo’yu gördüğünüzde yine aynı şekilde, üzerine uzun süre basılı tutarak Ana Ekrana yerleştirebilirsiniz.

Radyo dinlemek için artık yapmanız gereken tek şey, TR Radyo resmine tıklamak ve radyonun çalmasını beklemek olacaktır. Radyoyu kapatmak için ise önce altta yer alan Stop; yani radyoyu durdurma butonuna basmalı; sonrasında uygulamadan çıkış sağlamalısınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*