Günümüzde, hemen hemen herkes internete telefonu ile giriyor. Ve bu kullanım sırasında genellikle sosyal medya ya da anlık mesajlaşma uygulamaları kullanılıyor. Bir de telefondan radyo dinleme yöntemlerine baş vuruluyor. Ancak kesintisiz canlı radyo dinlemeyi ya da online radyo dinlemeyi alışkanlık haline getirenler, telefondan radyo dinleme yöntemlerini kullanırken biraz çekiniyor; çünkü her bir saat telefondan radyo dinleme için ortalama 30 MB internet kullanımı söz konusu oluyor. Peki siz, telefondan radyo nasıl dinlenir ya da telefondan nasıl radyo dinleyebilirim mi diyorsunuz, sizlere bunun bazı yollarından söz edeceğiz.

Telefondan Nasıl Radyo Dinleyebilirim?
Telefondan Radyo Nasıl Dinlenir?

Bundan bir süre öncesine kadar, kesintisiz canlı radyo dinlemek ya da online radyo dinlemek isteyenler şanslı idi. Çünkü telefonların içerisinde yüklü olarak gelen radyo yazılımı bulunmakta idi. Bu yazılım sayesinde internetsiz radyo dinlemek mümkün olabiliyordu. Ancak şimdi yeni telefonlarda, özellikle de Samsung, HTC ve Sony Xperia modellerinde ya radyo yazılımı bulunmuyor; ya da gizlenmiş durumda oluyor ve bulunamıyor. Ama yine de telefondan radyo dinleme yöntemlerinin olmadığı anlamına gelmiyor bu durum…

Telefonunuza Spirit FM Radio Unlocked isimli uygulamayı, Play Store üzerinden indirebilirsiniz. Bunun gibi pek çok farklı uygulama bulunmaktadır; örneğin Tune İn Radio… Ancak bu uygulamaların çoğu ne yazık ki telefonda çalışmamaktadır. Sitemizde farklı bölümlerde, farklı alternatiflerle de karşılaşabilirsiniz.