Akıllı telefonlar çıktığından beri herkes, telefondan radyo nasıl dinlenir sorusunun yanıtlarını öğrenmeye çalışıyor. Ve ne yazık ki, özellikle Android tabanlı akıllı telefonların uygulama mağazalarında kesintisiz canlı radyo dinlemek ya da online radyo dinlemek için yeterli olanak bulunmuyor. Tunein Radio bu amaçla hazırlanmış belki de en güzel uygulama idi; ama artık onu da gönlünüze göre kullanabilmeniz biraz zor. HTML5 destekli playerlerin auto başlangıç özellikleri de Android için kapalı. Peki nedir bunun yolu? Telefondan radyo nasıl dinlenir? İşte telefondan radyo dinleme yöntemleri:

Kesintisiz canlı radyo dinlemek için Google Play Store üzerinden, indirebilme şansınız varsa Tunein Radyo’yu indirebilir ve arama butonuna dokunup TR Radyo yazarak bize ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte, eğer online radyo dinlemek için Tunein Radio’ya ulaşamaz ya da ulaşabilseniz bile telefonunuzu kastığını düşünürseniz, sayfamızın üst tarafında bulunan playerin Play butonuna dokunabilirsiniz. Bu sayede, hiç bir program, uygulama yüklemeden, sorunsuz bir şekilde telefondan radyo dinleme olanağına sahip olmuş olursunuz.

Dinlemek için TR Radyo’yu seçmeniz halinde, aynı anda birden çok radyoyu dinliyormuş hissine kapılabilirsiniz. İster arabesk, ister Türkçe pop, isterseniz yabancı müzik dinlemeyi seviyor olun, TR Radyo’da, zevkinizin istediği müzik türüne her an ulaşabilme şansına sahipsiniz. Bununla birlikte, istemiş olduğunuz şarkıları bizlerden isteyerek anında dinleme şansına da sahipsiniz.

Kısacası, bizimle, trafik işkencesi, yürüyüş yalnızlığı, çalışma sıkıntısı… hiç birini hissetmeyeceksiniz. Telefonunuz kasmayacak. İstediğiniz şarkıyı anında dinleme imkanınız olacak…. Ve çok daha fazlasını yaparken ihtiyacınız olan tek şey bir internet bağlantısından başka hiç bir şey olacak.