Telefondan Radyo Dinlemek İnterneti Bitirir Mi?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın

Telefondan radyo dinlemek son zamanların en tercih edilen radyo dinleme yöntemleri arasında yer alıyor. Bunun nedeni ise artık neredeyse herkesin bir akıllı telefonunun bulunması. Telefondan radyo dinlemek için Wi-Fi kullananlar var; ama bunun yanında mobil internet kullanımı da yaygın olarak gerçekleştiriliyor. Ve bunun sonucu olarak herkes şu soruların yanıtlarını merak ediyor: Telefondan radyo dinlemek ne kadar internet yer? Telefondan radyo dinlemek interneti bitirir mi? Biz de ilerleyen bölümlerde sizlere bu soruların yanıtlarını aktaracağız.

Telefondan Radyo Dinlemek İnterneti Bitirir Mi?

Telefondan radyo dinlemek için seçmiş olduğunuz radyoya göre, bu sorunun yanıtı değişkenlik göstermektedir. Telefondan radyo dinlemek ne kadar internet yer diyorsanız sizlere şöyle rakamlar verebiliriz:

Dinlemekte olduğunuz radyodan kaliteli ses alamıyorsanız, telefondan radyo dinlemek aslında internetinizi çok fazla yemez. Çünkü, dinlemiş olduğunuz radyonun yayın kalitesi düşüktür. Peki böyle bir radyo söz konusu olduğunda telefondan radyo dinlemek ne kadar internet yer? Saatte 15 MB gibi bir değerden söz edebiliriz. Söz konusu radyoyu günde 10 saat dinleseniz 150 MB yapar. Bir ay boyunca telefondan radyo dinlemek için günde 10 saat harcarsanız, 4.5 GB gibi bir değerle karşılaşırsınız. Günde 5 saat telefondan radyo dinlemek 2.25 GB gibi bir internet harcamasını beraberinde getirir.

Telefondan radyo dinlemek için normal kalitede bir internet radyosunu tercih ederseniz, sizin için saat başına 30 MB gibi bir değere denk gelir. Aynı radyoyu günde 10 saat dinlerseniz 300 MB internetiniz gider. Bu radyo için bir ayda 9 GB internet kullanımı gerçekleştirirsiniz. 5 saat telefondan radyo dinlemek, ayda 4.5 GB internet tüketmenize neden olur.

Telefondan radyo dinlemek için bir ulusal radyo tercih ederseniz, ses kaliteleri çok yüksek olduğu için saatte 50 MB gibi bir internet tüketimi gerçekleştirirsiniz. Günde iki saat telefondan radyo dinlemek size 3 GB internete mal olur. Dolayısı ile ulusal radyo dinlemek istiyorsanız siz en iyisi, eski usul küçük el radyolarından yararlanın.

Peki bu bilgilere göre, telefondan radyo dinlemek interneti bitirir mi? Bu sorunun yanıtı sizin kullanmakta olduğunuz internet paketine bağlı. Bir de hangi radyoyu dinlediğinize. Siz genel olarak telefondan radyo dinlemek için seçtiğiniz radyonun saatte kaç MB internet harcadığını anlayamazsınız. Ama ortalama 30 MB internet harcadığınızı düşünerek basit bir hesaplama yapabilirsiniz. Bu noktada internet radyosu dinlemek ulusal radyolara göre çok daha avantajlıdır. Keyifli dinlemeler dileriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*