Telefondan Radyo Nasıl Dinlenir?

Arkadaşlarınızla Da Paylaşın
  • 2
    Shares

Günümüzde her bütçeye uygun akıllı telefon bulunmakta ve bununla birlikte, GSM operatörleri tarafından da her kullanıcıya uygun, cazip fiyatlı tarifeler sunulmaktadır. Bundan bir kaç sene öncesine kadar tarifelerde yer alan 2 GB internet artık kullanıcılara az gelmekte ve 10 GB’a kadar farklı internet paketleri kullanıcılara, bütçe dostu şekilde sunulmaktadır. Seneler önce hepimizin elinde bir küçük pilli radyo olurdu. Şimdilerde telefondan radyo dinlemek mümkün. Bu nedenle, fotoğraf makinesi gibi kullandığımız akıllı telefonlarımızı el radyosu gibi de kullanabilmekteyiz. Peki telefondan radyo nasıl dinlenir? Bu sorunun yanıtlarını ilerleyen bölümlerde sizlere aktaracağız. Bunun yanında; telefondan radyo dinlemek kaç MB sorusunun yanıtını da ilerleyen bölümlerde bulabileceksiniz.

Telefondan Radyo Nasıl Dinlenir?

Normal şartlarda TR Radyo’yu, şu anda bulunduğunuz sayfadan dinleyebilirsiniz. Sayfamızı bilgisayarınızdan açmış olsaydınız, radyomuz otomatik olarak çalmaya başlayacaktı. Ancak telefondan radyo dinlemek için, radyomuzun play butonuna sizin dokunmanız gerekmektedir. Akıllı telefonlar, playerlerin auto başlama komutlarını ne yazık ki desteklemiyor. Telefondan radyo nasıl dinlenir sorusuna yanıt olarak, sayfanın en üstünde bulunan playerde Play butonuna dokunun.

Bunun haricinde, telefondan radyo dinlemek için bazı uygulamalar da bulunmaktadır. Bu uygulamalar, tüm radyoları içerisinde toplayan, Tunein Radio gibi uygulamalar olabilirken, bazı radyoların kendi uygulamalarını da bulabilir ve hiç arama yapmadan, uygulamayı açıp direkt olarak radyoyu dinlemeye başlayabilirsiniz. Çok kısa bir zaman içerisinde TR Radyo’nun da Android uygulamasına ulaşabileceksiniz.

Telefondan radyo dinlemek için hiç bir yere bağlı olmanıza gerek bulunmadığı gibi, yürüyüş yaparken dahi takip ettiğiniz programcının yayınına eşlik edebilirsiniz. Bununla birlikte, pahalı bir şey de değildir. Hemen bu konuda da sizleri bilgi sahibi yapalım.

Telefondan Radyo Dinlemek Kaç MB?

Telefondan radyo dinlemek için harcadığınız internet miktarı, ortalama olarak, saatte 30 MB’dir. Elbette bu rakam, dinlemekte olduğunuz radyonun hızı; yani yayın kalitesine göre ve sizin internet bağlantı hızınıza göre değişiklik gösterebilir. Ancak genellikle radyoların yayın kalitesi 64 Kbps’dir ve bunun için saat başı kullanılan internet miktarı 30 MB’a tekabül etmektedir. Yerel radyolar ya da ulusal radyolarda daha yüksek yayın kalitesi söz konusu olabileceği için, anlık kullanılan internet miktarı da artış gösterebilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*