Android radyo uygulaması, TR Radyo‘dan kesintisiz canlı radyo dinlemeyi sevenlere yaklaşık 6 ay önce sunulmuştur. Uygulama sayesinde, içerisinde Android işletim sistemi yüklü olan akıllı telefon ya da tabletinizden, TR Radyo’yu kesintisiz olarak dinleyebilir, bu sırada arka planda sosyal medya hesaplarınızda dolaşabilir, web üzerinde sörf yapabilirsiniz. Peki bunun haricinde, bir Android radyo uygulamasından neler beklersiniz?

Kesintisiz canlı radyo dinlemeyi alışkanlık haline getirmiş bir kişi, Android radyo uygulamasını akıllı telefon ya da tabletine, TR Radyo’yu dinlemeye ara vermek istemediği için yükler. İnternetin olduğu her yerde, ister bir kulaklık, isterseniz de kulaklıksız olarak, elbette şarj sorununuz yoksa Android radyo uygulamasını açabilirsiniz. Bu noktada aklınıza, uygulamanın internetinizi bitirip bitirmeyeceği gelebilir. Hemen onu da şu şekilde belirtmiş olalım: 1 saat kesintisiz canlı radyo dinlemek, internetinizden 40 MB’dan daha az bir kotanın harcanmasına neden olur.

Android radyo uygulaması ile mobil olarak rahatlıkla kesintisiz canlı radyo dinleme olanağını yaşamanızın haricinde, yayında bulunan DJ’den online istekte de bulunabilirsiniz. Hatırlar mısınız, radyoların ilk açıldığı zamanları? Henüz o zamanlar çevirmeli telefonlar kullanılıyordu. Radyonun numarasını çevirir, isteğimizi yazdırır ve oturup merakla adımızı anons etmelerini beklerdik. Artık o zamanların geride kaldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Pek çok insan şarkı isteyip, istediği şarkıyı sevdiklerine armağan ederken, sevdiklerinin de TR Radyo’yu dinlemesini istiyor ve yayındaki DJ, şarkıyı isteyen kişi hakkında biraz samimi konuşursa, bu durum onun bir nevi havası gibi görülüyor.

Siz birine şarkı mı armağan etmek istiyorsunuz? Ona çıkma teklifini, armağan ettiğiniz şarkı ile mi ulaştırmak istiyorsunuz? Ya da evlenme teklfi? Yapmanız gereken şey oldukça basit: TR Radyo Android radyo uygulamasını önce ona da yükletin ve sonrasında TR Radyo’yu dinlemesini sağlayın. Ardından istek hattında bulunan formu doldurun ve mesajınızı, Gönder butonuna tıklayarak yayındaki DJ’e ulaştırın. Sonrasında bekleyin. Ne kadar mutlu olduğunu göreceksiniz. Dedik ya biraz önce de: Adının radyoda geçmesi bile onu mutlu eder. Elbette aynı durum sizin için de geçerli.

Kesintisiz canlı radyo dinleme keyfini yaşarken, Paylaş butonundan, TR Radyo Android radyo uygulamasını, sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınız ya da sevgiliniz belki dünyanın bir diğer ucundadır. Ama onunla aynı anda, aynı şarkıyı bu şekilde dinleyebilir, yapılan yayınlar ve DJ’ler hakkında kendi aranızda yorum yapabilirsiniz. Bir radyoyu dinlemek ya da bir filmi izlemek için mutlaka yan yana oturmak gerekmiyor değil mi?

Sosyal medya hesaplarımızı takip edebilir ve TR Radyo ile ilgili yaptığımız paylaşımlardan haberdar olabilirsiniz. Tüm bunların yanında, sadece kesintisiz canlı radyo dinlerken, Android radyo uygulamasında hiç bir şey yapmayabilir; arka planda işlerinizi yapmaya devam edebilirsiniz. Hatta akıllı cihazınız tuş kilidine dahi geçse, siz TR Radyo’yu dinlemeye devam edebilirsiniz. Radyo, sizin yürüyüş, ders, oyun arkadaşınız olabilir. Hatta belki de duygularınızı dile getiren, en yakın dostunuz… Keyifli dinlemeler.